Czy da się nauczyć kłamać? Zobaczcie rozmowę z ekspertem odczytu ludzi oraz Malwiną Wędzikowską, prowadzącą "The Traitors. Zdrajcy"

Czy da się nauczyć kłamać? Rozmawiamy z ekspertem oraz Malwiną Wędzikowską, prowadzącą "The Traitors. Zdrajcy"
Czy jest możliwe, by nauczyć się kłamać? W jaki sposób zaprogramować odruchy ciała, by nie pokazać, że chcemy zataić jakąś prawdę? Na te tematy próbowali odpowiedzieć Łukasz Kaca oraz Malwina Wędzikowska. Jakie umiejętności były potrzebne naszej prowadzącej podczas nagrywania programu?

"The Traitors. Zdrajcy" - jak Malwina Wędzikowska radziła sobie z zachowaniem pokerowej twarzy?

Malwina Wędzikowska podczas prowadzenia programu musiała zmierzyć się z nie lada wyzwaniem. Wiedząc, kto jest zdrajca, musiała zachować kamienną twarz i nie mogła w żaden sposób wyjawić prawdy. Jak sobie z tym poradziła, zobaczycie już niebawem na antenie TVN!

Wiedziałam jedno - jeśli moja ekspresja będzie nadmiarowa, to ja nie przetrwa w tym programie
Malwina Wędzikowska
Prowadząca "The Traitors. Zdrajcy"

Jak odczytać ciało kłamcy?

Czytanie ciała, gestów, mimiki, różnych zachowań, które nie są przez nas kontrolowane mogą sprawić, iż domyślamy się, że dana osoba kłamie, chce coś zataić lub nie jest z nami szczera. Składa się na to wiele czynników. Łukasz Kaca opowiedział na czym może to polegać.

Jesteśmy świadomi części sygnałów, jakie wysyłamy i te najczęściej kontrolujemy. Jednak kiedy ciało próbuje radzić sobie ze stresem, najczęstsze sygnały to takie gesty, które nazywają się manipulatorami, czyli gesty, które pozwalają wyrzucić emocje
Łukasz Kaca
Ekspert odczytu ludzi i wywierania wpływu
The Traitors. Zdrajcy - nowy program w TVN
Zobacz wideo.
Źródło: TVN

"The Traitors. Zdrajcy" - zasady programu, strategia

Formuła "The Traitors" inspirowana jest popularną i angażującą grą Mafia. Uczestnicy programu potajemnie dzieleni są na "lojalnych" i "zdrajców". Ich misją jest przede wszystkim dotrwanie do końca, ukończenie serii wyzwań i zdobycie nagrody pieniężnej - nawet 500 tysięcy złotych! Jak mają to zrobić? Wszyscy twierdzą, że są lojalni. Zadaniem tych prawdziwych jest rozpracowanie i zidentyfikowanie zdrajców oraz wypędzenie ich z zamku. Z kolei tytułowi zdrajcy mogą i będą się bronić, mordując kolejnych lojalnych w nocy. Od tej pory, każdy zawodnik obiera własną strategię gry. Kto okaże się lepszy, w tej trzymającej w napięciu przygodzie, w której intryga i podstęp są na porządku dziennym?

"The Traitors. Zdrajcy" - kim jest prowadząca

Kłamstwo, manipulacja, zdrada - w tej grze wszystkie chwyty dozwolone! Zarówno zdrajcy, jak i lojalni, żeby wygrać, będą musieli rozwijać swoje umiejętności obserwacji i analizy zachowania przeciwników, wyciągania wniosków, ale też strategicznego myślenia. W roli prowadzącej "The Traitors. Zdrajcy" widzowie zobaczą Malwinę Wędzikowską.

Mimo, że od nagrań do programu minęło już parę miesięcy, cały czas mam w sobie ogromny zachwyt nad tym formatem. To kompilacja świetnego serialu, malowniczej scenerii, emocjonującej gry i złożonych portretów psychologicznych uczestników - komentuje Malwina Wędzikowska, prowadząca program.

The Traitors. Zdrajcy: Nowy show wkrótce w TVN
Zobacz zapowiedź.
Źródło: TVN

"The Traitors. Zdrajcy" - zasady gry

·       W polskiej wersji programu weźmie udział 24 zawodników. Podczas pierwszego wspólnego spotkania przy okrągłym stole, uczestnicy dzieleni są potajemnie przez prowadzącą na zdrajców i lojalnych. Lojalni nie wiedzą, ilu jest zdrajców, z kolei sami zdrajcy działają w porozumieniu.

·       W trakcie gry, lojalni muszą jak najszybciej odkryć, kim są zdrajcy i ich wyeliminować podczas codziennych obrad okrągłego stołu. Jednocześnie, muszą zachowywać się tak, aby nie zwrócić na siebie uwagi. Jeśli tak się stanie, ubiec ich mogą zdrajcy, którzy każdej nocy spotykają się i eliminują kolejnych lojalnych z programu.

·        Uczestnik może opuścić grę tylko na dwa sposoby: jeśli zostanie zamordowany przez zdrajców w trakcie ich nocnych obrad, albo jeśli zostanie wygnany przez grupę, tj. większością głosów przy okrągłym stole.

·       Każdy odcinek zawiera misje, które wszyscy uczestnicy wykonują jako grupa. Zadania nagradzane są złotymi monetami, które trafiają do wspólnej puli. Zarówno lojalni jak i zdrajcy mają ten sam cel – zdobyć jak największą ilość pieniędzy. Dopiero w finale dowiadujemy się, która grupa uczestników wygra, a tym samym podzieli ją miedzy sobą: zdrajcy czy lojalni?

·       Walka o główną nagrodę – nawet 500 tysięcy złotych - rozegra się między tymi, którzy wytrwają w programie do końca. Jeśli w grupie uczestników, którzy dojdą najdalej, czyli potencjalnych zwycięzców będą tylko lojalni - to oni podzielą się zarobionymi pieniędzmi, ale jeśli wśród nich znajdzie się choć jeden zdrajca to on zgarnie całą pulę i zostanie zwycięzcą.

"The Traitors. Zdrajcy" - kiedy premiera w TVN?

Program "The Traitors. Zdrajcy" zadebiutuje na antenie TVN już 28 lutego, odcinki będą emitowane w środę o godz. 21:35. Zdjęcia do polskiej wersji powstały w belgijskim zamku Mielmont, za jej produkcję odpowiada Jake Vision. Producentem ze strony stacji TVN jest Marta Więch.

The Traitors. Zdrajcy: Zobacz pierwsze zdjęcia
The Traitors. Zdrajcy: Malwina Wędzikowska
The Traitors. Zdrajcy: Malwina Wędzikowska
The Traitors. Zdrajcy: Malwina Wędzikowska i uczestnicy
The Traitors. Zdrajcy
+3
Zobacz galerię

Autor: Paulina Kunkowska

Źródło zdjęcia głównego: TVN

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Dziś premiera The Traitors. Zdrajcy. Niespodziewane zwroty akcji!

Dziś premiera The Traitors. Zdrajcy. Niespodziewane zwroty akcji!

Pokonaj mnie, jeśli potrafisz: Pojedynek w Rozenek-Majdan i Orbitowskiego w lodowatej morskiej wodzie

Pokonaj mnie, jeśli potrafisz: Pojedynek w Rozenek-Majdan i Orbitowskiego w lodowatej morskiej wodzie

Jak wyglądało powieszenie Serafina? Zobacz niezwykłe kulisy serialu

Jak wyglądało powieszenie Serafina? Zobacz niezwykłe kulisy serialu

Klaudia El Dursi i Klaudiusz Ševković u "Kuby Wojewódzkiego"! Zobacz najlepsze momenty odcinka!

Klaudia El Dursi i Klaudiusz Ševković u "Kuby Wojewódzkiego"! Zobacz najlepsze momenty odcinka!

Zgłoś się na casting do nowego sezonu Top Model!

Zgłoś się na casting do nowego sezonu Top Model!

Tego gościa Klaudiusz Ševković się nie spodziewał! Gulczas na kanapie u Kuby Wojewódzkiego!

Tego gościa Klaudiusz Ševković się nie spodziewał! Gulczas na kanapie u Kuby Wojewódzkiego!

Martyna z "MasterChef Nastolatki" jest ciężko chora w szpitalu. Potrzebna jest pomoc!

Martyna z "MasterChef Nastolatki" jest ciężko chora w szpitalu. Potrzebna jest pomoc!

"Na Wspólnej" w nowych odcinkach 3801-3804: Rozwód u Cieślików i walka dziecka o bezdomnego dziadka?

"Na Wspólnej" w nowych odcinkach 3801-3804: Rozwód u Cieślików i walka dziecka o bezdomnego dziadka?