Wielki finał "MasterChef Nastolatki" już w dziś! Kto sięgnie po tytuł, pieniądze i sławę?

MasterChef Nastolatki: Przed nami Wielki Finał programu!

W finale programu zmierzą się: Zuza, Maja, Martyna oraz Antek. Przed uczestnikami ostatnie konkurencje, które wyłonią pierwszego MasterChefa wśród nastolatków!

Pierwszym zadaniem będzie... ekskluzywne danie z grilla. Uczestnicy w parach będą walczyć o awans do ścisłego finału. Druga para, której pójdzie gorzej, będzie musiała zmierzyć się z przyrządzeniem halibuta.  

Po rozstrzygnięciu wszystkich konkurencji poznamy trzech finalistów, którzy staną do w walki o tytuł I MasterChefa Nastolatki w Polsce, nagrodę w wysokości 35 tysięcy złotych oraz możliwość wydania własnej książki kucharskiej. Kto oczaruje jury najlepszym menu degustacyjnym i wygra 1. edycję MasterChef Nastolatki? 

MasterChefNastolati. Kto zawalczy o główną nagrodę?

W półfinałowym odcinku na sześciu zawodników były tylko cztery miejsca w Wielkim Finale. Walka trwała do ostatniej minuty, a poziom dań, które przygotowali półfinaliści osiągnął szczyty ich możliwości. Zobaczcie, kto dostał się do finału.

Maja Klejnot

MasterChef Nastolatki: Osz Ty, ale to ładne jest!" Kaczka Mai zrobiła wrażenie

Maja wyznała w programie, że w gotowaniu zawsze odnajdywała to, czego nie dawało jej nic innego. W pierwszym odcinku mogliśmy dowiedzieć się, że Maja mierzy się z ogromnym hejtem, który spowodował, że zamiast wyjść na miasto ze znajomymi, woli zostać w domu i gotować.

W kolejnych odcinkach dała się poznać jako niebywale zdeterminowana osoba, która nigdy się nie poddaje. Nawet w najtrudniejszych momentach zachowywała ogromne poczucie humoru, które wielokrotnie rozbrajało jury.

Bilet do Wielkiego Finału otrzymała jako pierwsza. Jej polędwicę Wellington doceniło nie tylko jury, ale również Przemek Klima.

MasterChef Nastolatki
MasterChef Nastolatki

Martyna Niemiec

MasterChef Nastolatki: Martyna uwielbia gotować makarony, ale postawiła na risotto. Czy się opłaciło?

Fartuch, który gwarantował udział w programie Martyna wywalczyła w dogrywce. Podczas wszystkich odcinków wielokrotnie udowodniła, że zna się na gotowaniu, łączeniu smaków, a jej siłą jest ogromny spokój i skupienie z jakim podchodzi do zadań.

W półfinale jako druga otrzymała bilet do Wielkiego Finału. Przygotowała najlepsze danie azjatyckie: makaron ryżowy z wołowiną, masłem orzechowym, czerwoną cebulą, marchewką i kminem rzymskim.

Martyna, to jest znakomite! 
- ocenił Michel Moran
Uderzyłaś w sedno azjatyckiego smaku
- zachwycał się Tomasz Jakubiak
MasterChef Nastolatki
MasterChef Nastolatki

Antek Lis

MasterChef Nastolatki: Tatar z tuńczyka przepustką do programu?

Antek już wcześniej marzył o udziale w programie, ale okazało się, że nie mieści się w przedziale wiekowym w wersji "MasterChef Junior". Czas pokazuje, że warto było czekać!

Antek zagwarantował sobie miejsce w Wielkim Finale w ostatniej dogrywce, gdzie tematem dania była ośmiornica. Młody kucharz sporo ryzykował, bo w swoim daniu użył owoców, które nie są klasycznym dodatkiem do ośmiornicy. Ryzyko jednak się opłaciło. Przygotował grilowaną ośmiornicę z puree z marchwi z imbirem, sosem pomarańczowo-winnym, marakują i granatem.

Kawał dobrej roboty, że rzeczy, które zaprzeczają naszej kulinarnej wiedzy, że te pomarańcze do ośmiornicy potrafią ze sobą grać, tańczyć, bosko smakować!
- zachwycał się Tomek Jakubiak daniem Anka
MasterChef Nastolatki
MasterChef Nastolatki

Zuza Gutkowska

MasterChef Nastolatki: Kurczak kukurydziany wyzwaniem dla młodych kucharzy

W 2. odcinku programu Zuza podała polędwiczki wieprzowe z puree z pietruszki, słodkimi gruszkami i musem z malin. Niestety, nie były daniem idealnym. Zuza dostała szansę wykazania się w dogrywce i.... wywalczyła fartuch.

W programie wykazała się ogromną kreatywnością i pomysłowością. Do wszystkich konkurencji podchodziła entuzjazmem i odwagą. Podobnie jak Antek miejsce w Wielkim Finale wywalczyła podczas dogrywki. Zuza, która uwielbia ośmiornicę i zdarza jej się robić ją w domu, przygotowała grilowaną ośmiornicę z porem, szparagami, sosem winnym i oliwą paprykową z pietruszką i orzechami pini.

Sztuka! Ona jest w punkt! Idealna, jędrna. Bardzo dobra robota!
- Michel Moran o daniu Zuzy
MasterChef Nastolatki
MasterChef Nastolatki

Oglądajcie finał program "MasterChef Nastolatki" już w niedzielę o 20:00 w TVN i Player.pl

Reporter: Anna Szafrańska

Źródło: TVN

podziel się:

Pozostałe wiadomości