7 produkcji Superwizjera nagrodzonych na World Media Film Festival 2024

TVN Warner Bros. Discovery z 14 nagrodami na World Media Festivals 2024
TVN Warner Bros. Discovery z 14 nagrodami na World Media Festivals 2024
Dziewięć złotych i pięć srebrnych nagród trafiło do dziennikarzy oraz tytułów TVN Warner Bros. Discovery na World Media Festivals w Hamburgu. Wśród nagrodzonych znalazło się aż 7 produkcji Superwizjera. Zobaczcie docenione reportaże.

WorldMediaFestivals to ogólnoświatowy konkurs zarówno dla mediów nadawczych, jak i nieemisyjnych . 25.. edycja nagród Television & Corporate Media Awards przyznawana jest za wybitne rozwiązania medialne na skalę międzynarodową - piszą organizatorzy.

Na 20 zgłoszonych tytułów TVN WBD zdobyliśmy 9 złotych i 5 srebrnych nagród.

Wśród nagrodzonych znalazło się aż 7 produkcji Superwizjera:

Złotą nagrodę otrzymali:

Na ratunek ukraińskim dzieciom” Superwizjer TVN. Dziesiątki tysięcy ukraińskich dzieci oddzielono od rodzin i uprowadzono do Rosji. W zbrodniczym planie agresora dzieci są kluczem do unicestwienia całego narodu. Organizacja Save Ukraine próbuje ratować i sprowadzać do domu porwane i przetrzymywane w Rosji ukraińskie dzieci.

Zobacz reportaż

„Zaporoże. W środku ofensywy” Michała Przedlackiego. Ukraińska armia przystąpiła do ofensywy, by odbić z rąk agresora południowe i wschodnie tereny kraju. Rozpoczął się kolejny etap boju o wolność. Reportaż pokazuje piekło pierwszej linii frontu.

Zobacz reportaż

„Wagnerowcy. Najemnicy Putina” Ewy Galicy. Grupa Wagnera, armia najemników stworzona przez Jewgienija Prigożyna, nazywanego "kucharzem Putina".

Zobacz reportaż

„Król kłusowników” Michała Fuji. Profesor medycyny Paweł P. to bliski znajomy kościelnych dostojników i najważniejszych polityków w państwie. Jest także znanym myśliwym, który jeszcze niedawno kierował Naczelną Radą Łowiecką. Kilka z polowań zorganizowanych przez profesora udało nam się nagrać przy pomocy ukrytych kamer. To co zarejestrowaliśmy, szokuje.

Zobacz reportaż

Srebrną nagrodę otrzymali:

„Operacja kryptonim Jaszczurka” Macieja Dudy i Łukasza Rucińskiego. Dzięki Pegasusowi służby specjalne oglądają, słuchają i czytają wszystko to, co robimy na naszym smartfonie. Reporterzy Superwizjera pokazują kulisy sprawy inwigilacji Krzysztofa Brejzy.

Zobacz reportaż

„Dzieci na eksport” Magdaleny Gwóźdź. Kto wysyłał wychowanków polskich domów dziecka za granicę i co dostawał w zamian? Gdzie trafiały dzieci i dlaczego nie mogły liczyć na żadną pomoc? Reporterka Superwizjera przeprowadziła drobiazgowe śledztwo, a także dotarła do poszkodowanych i świadków. Ujawniła proceder, który nigdy nie został wyjaśniony przez polskie organa ściągania.

Zobacz reportaż

„Wuhłedar. Raport ze zrujnowanego miasta” Michała Przedlackiego. Kim są ludzie, którzy trzymają kluczową linię obrony w sercu czerwonej strefy walk na południowym wschodzie Ukrainy? Jak wygląda ich okopowa codzienność na pooranej kraterami linii frontu?

Zobacz reportaż

Rozdanie nagród odbędzie się podczas uroczystej gali 29 maja w Hamburgu.

Autor: Wszystkie nagrodzone reportaże są dostępne na player.pl i TVN24GO.

podziel się:

Pozostałe wiadomości