"Mnie cała gęba piecze kwasem!". Jak skończyły się "Kuchenne rewolucje" w Górkach Wielkich?

Kuchenne rewolucje: Poznajcie bohaterów 4. odcinka!
Górki Wielkie, malownicza wieś położona na Śląsku Cieszyńskim niedaleko Bielska-Białej, stała się areną emocjonujących zmian dzięki programowi "Kuchenne Rewolucje". Magda Gessler tym razem odwiedziła góralską karczmę "Dziupla u Wuja", którą prowadzi czwórka właścicieli. Po ośmiu latach działalności, restauracja stanęła przed poważnymi wyzwaniami, a przyszłość miejsca stanęła pod znakiem zapytania. Czy dzięki pomocy Magdy Gessler uda się uratować "Dziuplę u Wuja"?

Po ośmiu latach funkcjonowania w skromnym lokalu, właściciele podjęli decyzję o przeniesieniu się do znacznie większej karczmy. Niestety, przestronność nowego miejsca wiązała się z ogromnymi kosztami, które zaczęły zagrażać przyszłości restauracji. Brak gości i nierozwiązane konflikty wewnętrzne sprawiły, że właściciele zaczęli tracić zapał do prowadzenia biznesu.

Żona znalazła w Internecie ogłoszenie o tej karczmie tutaj. No to pojechaliśmy zobaczyć, jak to tutaj wygląda. Miejscowość jest piękna, lokal też jest ładny, więc myśleliśmy, że to przyszłościowe
wyznali właściciele.

Poznanie bohaterów i degustacja

Kuchenne rewolucje: Pierwsza degustacja w restauracji "Dziupla u Wuja"

Magda Gessler, pełna energii i gotowa na wyzwania, rozpoczęła swoją wizytę od poznania właścicieli i degustacji serwowanych w restauracji dań. Już na początku rewolucji było jasne, że menu potrzebuje odświeżenia, a potrawy – nowego, świeżego spojrzenia. Degustacja była kluczowym momentem, który pozwolił Gessler zrozumieć, jakie zmiany są niezbędne do przyciągnięcia gości i poprawy sytuacji finansowej.

Wnętrze jest klasyczne, typowe, góralskie, a cały obiekt jest imponujący, jest bardzo ładne
zauważyła na wstępie Gessler

Jednak po skosztowaniu dań szybko okazało się, że nie wszystko jest tak, jak być powinno. Placki ziemniaczane były "trochę za twarde, za szybko smażone," ale mimo to "okej." Najwięcej emocji wzbudził żurek, który Magda Gessler skomentowała bezlitośnie:

Ja takiego żurku nie jadłam. Błyszczy jak kisiel. Jak można taki żurek podać? Wstyd. Mam kwas. Koszmarne, najgorszy żurek, jaki w życiu jadłam. Jak ludzi tak potraktowali, że mnie cała gęba piecze kwasem
skwitowała restauratorka.

Oglądaj "Kuchenne rewolucje" w Player.pl

Finałowa kolacja

Kuchenne rewolucje: Finałowa kolacja w Górkach Wielkich!

Po intensywnych dniach pracy i wielu zmianach, nadszedł czas na finałową kolację. Odmienione menu, w którym znalazły się regionalne specjały w nowoczesnym wydaniu, zachwyciło gości. Tradycyjne góralskie smaki zostały wzbogacone o nowatorskie akcenty, które nadały potrawom wyjątkowego charakteru. Goście chwalili nie tylko smak, ale również prezentację dań, które były prawdziwą ucztą dla zmysłów.

Powrót Magdy Gessler

Kuchenne rewolucje: Powrót Magdy Gessler do restauracji "Pękata chata"!

Po kilku tygodniach Magda Gessler powróciła do "Dziupli u Wuja", aby sprawdzić, jak wprowadzone zmiany wpłynęły na funkcjonowanie restauracji. Ku jej zadowoleniu, właściciele odzyskali wiarę w siebie i swoje przedsięwzięcie. Restauracja przyciągnęła nowych gości, a atmosfera stała się znacznie bardziej przyjazna i ciepła.

Nowe menu, które powstało dzięki doświadczeniu i charyzmie Magdy Gessler, okazało się strzałem w dziesiątkę. Regionalne specjały w nowoczesnym wydaniu podbiły serca klientów, co pozwoliło restauracji stanąć na nogi. Właściciele z entuzjazmem opowiadali o pozytywnych zmianach i dalszych planach na przyszłość.

Zobacz także:

Autor: Paweł Kopała

podziel się:

Pozostałe wiadomości