Twoja Stara zaskakuje wąsem i brakiem peruki. Kim jest mentorka „Czas na Show. Drag Me Out”?

Czas na Show. Drag Me Out: Twoja Stara
Czas na Show. Drag Me Out: Twoja Stara
Twoja Stara od razu przykuwa uwagę wąsem oraz brakiem peruki. Kim jest mentorka "Czas na Show. Drag Me Out", która trafiła na okładkę książki o Dragu i burlesce?

Mentorki w "Czas na Show. Drag Me Out" – jaka jest ich rola?

Poznaliśmy już wszystkich uczestników programu "Czas na Show. Drag Me Out". Czas odsłonić kolejne karty i przedstawić mentorki, które wesprą szóstkę mężczyzn w stawianiu swoich pierwszych kroków w barwnym i artystycznym świecie Drag Queens. Każdy z naszych uczestników dostanie bowiem do pomocy zawodowego performera Drag, który nauczy ich sztuki spektakularnego makijażu oraz kreacji stroju scenicznego, a następnie pokaże, jak skupić na sobie wzrok publiczności. Krótko mówiąc: wydobędzie z nich prawdziwą królową sceny.

Twoja Stara mentorką "Czas na Show. Drag Me Out"

Jedną z mentorek programu "Czas na Show. Drag Me Out" będzie Twoja Stara czyli Piotr. Sam o sobie mówi, że w swoim Dragu jest "Matką, której nie mieliście i mieć nie chcecie". .Nazywa siebie też między innymi "Królową Klaunów". W tym roku minęło 6 lat, odkąd weszła do świata Drag Queen.

Czas na Show. Drag Me Out: Twoja Stara
Czas na Show. Drag Me Out: Twoja Stara

Twoja Stara – czym jest dla niej Drag i jakie są jej inspiracje?

Obecnie występy Twojej Starej można podziwiać w całej Polsce. ​Występowała na deskach teatru m.in w "Pożarze w Burdelu". Jest również bardzo aktywna na marszach równości. Wcielając się w Drag nie myśli tylko o sobie jako spełnionej artystce, ale też o tym co może dać ludziom, jakie emocje i wartości. Drag jest dla Piotra miejscem jego ekspresji, sztuki i wolności, ale także celebracją świata i najważniejsza jest w nim dla niego autentyczność. Przy tworzeniu inspiruje się Art Popem.

Czas na Show. Drag Me Out: Twoja Stara
Czas na Show. Drag Me Out: Twoja Stara

Twoja Stara na okładce książki "Cudowne przegięcie" Jakuba Wojtaszczyka

W czerwcu 2022 roku na rynku pojawiła się pierwsza książka o polskich Drag Queens i Drag Kings. "Cudowne przegięcie" to wnikliwy reportaż o współczesnej scenie dragowej, jej czołowych performerach i performerkach, ich dziełach oraz działaniach. Twoja Stara nie tylko jest jedną z bohaterek tej książki, ale znalazła się również na jej okładce.

Twoja Stara pojawia się również w serialu HBO MAX „Nago, głośno, dumnie”, który znajdziecie w bibliotece player.pl. Wystąpiła także w programie Piotra Jaconia, gdzie mówiła jak żyje się Drag w Polsce.

Nago. Głośno. Dumnie

Charakterystyczną cechą Twojej Starej jest to, że nie goli wąsa. Często pojawia się również bez peruki. Taką zobaczycie ją też w programie "Czas na Show. Drag Me Out".

Twoja Stara – Czym zajmuje się na co dzień mentorka "Czas na Show. Drag Me Out"

Piotr na co dzień pracuje w stowarzyszeniu "Kultura równości" we Wrocławiu - jest rzecznikiem prasowym stowarzyszenia oraz community team leader'em. ​Jako Twoja Stara jest strojna i przebojowa, a Piotr jest wycofany.

Kogo zobaczymy w "Czas na Show. Drag Me Out"?

Znamy już skład trzyosobowego jury. Zasiądą w nim aktorzy Andrzej Seweryn i Anna Mucha, a także muzyk i performer Michał Szpak. W tym programie mają zamiar przede wszystkim dobrze się bawić, ale dla nich ten program ma też inną, ważną misję. - Przyszedł czas, żebyśmy pokazali inną twarz. Inną twarz naszego społeczeństwa, naszego świata. Jesteśmy naprawdę już inni niż 20 lat temu, niż nawet osiem lat temu, niż nawet przed 15 października. Ja myślę, że to jest bardzo piękna inicjatywa stacji i jestem dumny i szczęśliwy, że w towarzystwie Ani i Michała będę mógł oceniać pracę - skomentował swój udział w programie Andrzej Seweryn.

Jurorzy “Czas na show. Drag me out”
Źródło: Dzień Dobry TVN

Andrzej Seweryn, Anna Mucha i Michał Szpak oceniać będą występy sześciu uczestników: Tomasza Karolaka, Tadeusza Mikołajczaka, Dariusza Zdrójkowskiego, Michała Mikołajczaka, Marcina Łopuckiego oraz Kamila Szymczaka.

Uczestnicy "Czas na Show. Drag Me Out"
Czas na Show. Drag Me Out: Michał Mikołajczak
Drag Me Out: Tomasz Karolak
Czas na Show. Drag Me Out: Marcin Łopucki
Czas na Show. Drag Me Out: Kamil Szymczak
+3
Zobacz galerię

Autor: Kaja Krasnodębska

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Razem odNowa PRZED EMISJĄ W TV. Dlaczego Edyta nie ufa Maćkowi? Jakie tajemnice skrywa jej mąż?

Razem odNowa PRZED EMISJĄ W TV. Dlaczego Edyta nie ufa Maćkowi? Jakie tajemnice skrywa jej mąż?

"Na Wspólnej": Szczera rozmowa Kasi i Darka! Czy pan młody wyznał prawdę ukochanej?

"Na Wspólnej": Szczera rozmowa Kasi i Darka! Czy pan młody wyznał prawdę ukochanej?

Na Wspólnej PRZED EMISJĄ odcinka 3771 w TV: Co wydarzy się na weselu Kasi i Darka?

Na Wspólnej PRZED EMISJĄ odcinka 3771 w TV: Co wydarzy się na weselu Kasi i Darka?

The Traitors. Zdrajcy: Pół miliona złotych do wygrania. Zobacz nowy zwiastun

The Traitors. Zdrajcy: Pół miliona złotych do wygrania. Zobacz nowy zwiastun

Katarzyna Warnke o karierze i przyjaźni. "Konfrontacja z oceną publiczną jest trudna"

Katarzyna Warnke o karierze i przyjaźni. "Konfrontacja z oceną publiczną jest trudna"

Mata gościem "Autentycznych". W wywiadzie z Janem Gawrońskim skomentował swój udział w programie

Mata gościem "Autentycznych". W wywiadzie z Janem Gawrońskim skomentował swój udział w programie