"Dało mi to odwagę bycia sobą". Alexis Saint-Pete o Dragu i "Czas na Show. Drag Me Out"

Drag Me Out: Alexis Saint-Pete w Dzień Dobry TVN
Brała udział w "RuPaul's Drag Race UK", a już na wiosnę zobaczycie ją w nowym programie TVN "Czas na Show. Drag Me Out". Alexis Saint-Pete opowiedziała o swojej pracy i Dragu w "Dzień Dobry TVN".

Czas na show. Drag me out - kim jest Alexis Saint-Pete

Alexis Saint-Pete to polsko-brytyjska Drag Queen, która popularność zdobyła m.in. biorąc udział w słynnym programie "RuPaul's Drag Race UK". Jak dotąd była jedyną Polką, która wzięła udział w tym programie. Na co dzień mieszka w Londynie, gdzie wraz z rodzicami wyprowadziła się jeszcze jako dziecko, ale przyjechała do Polski, aby pracować przy nowym programie TVN "Czas na Show. Drag Me Out".

"Czas na Show. Drag Me Out" - o czym jest program?

"Czas na Show. Drag Me Out" przybliży nam barwny świat Drag, artystycznego performance’u oraz porwie w wir jedynej w swoim rodzaju zabawy. Przez sześć tygodni będziemy towarzyszyć szóstce rozpoznawalnych mężczyzn w przygodzie ich życia i pokażemy ich drugą twarz. Lżejszą, humorystyczną i pewną siebie. Szóstka śmiałych postanowiła bowiem zderzyć swoje męskie "ja" z barwnym i artystycznym światem Drag Queens.

Drag Queen to jest dość personalna sztuka, która, jak już wcześniej wspominałam, dla Polaków nie jest zbytnio popularna. Drag istniał setki lat, to nie jest rzecz wymyślona przez naszą kulturę. To są występy, to jest wcielenie się w różne postacie
Alexis Saint-Pete

Każdy z nich dostanie do pomocy swoją mentorkę – zawodowego performera Drag, który nauczy ich sztuki spektakularnego makijażu oraz kreacji stroju scenicznego, a następnie pokaże, jak skupić na sobie wzrok publiczności. Krótko mówiąc: wydobędzie z nich prawdziwą królową sceny. Przed którą pojawi się nie lada wyzwanie – będzie musiała stanąć do ekscytującej "lip sync battle". A z tej tylko jedna para wyjdzie zwycięsko. Który team dotrwa do finału i zdobędzie nagrodę główną – diademy królowych?

Alexis Saint-Pete w studio "Dzień Dobry TVN"
Alexis Saint-Pete w studio "Dzień Dobry TVN"
Alexis Saint-Pete w studio "Dzień Dobry TVN"
Alexis Saint-Pete w studio "Dzień Dobry TVN"
Alexis Saint-Pete w studio "Dzień Dobry TVN"
+7
Zobacz galerię

Alexis Saint-Pete gościła w studio "Dzień Dobry TVN"

Do studia „Dzień Dobry TVN” to przygotowania od piątej rano, także jestem już na szóstej kawie dzisiaj. 
Alexis Saint-Pete
o przygotowaniach do występu w studio "Dzień Dobry TVN"

W środę Alexis Saint-Pete pojawiła się w studio "Dzień Dobry TVN", żeby opowiedzieć nie tylko o programie, w którym weźmie udział wiosną tego roku. Przede wszystkim opisała prowadzącym Paulinie Krupińskiej oraz Damianowi Michałowskiemu jak wygląda jej praca oraz świat dragu.

To jest spektakl, to jest show, dużo się tam dzieje. To nie jest tylko takie przebieranie się, to nie jest tylko takie hobby, tylko to jest naprawdę spektakl, to jest duże przedsięwzięcie, to jest duże show, dużo się dzieje, więc trzeba to brać naprawdę bardzo poważnie 
Alexis Saint-Pete

Jak się okazuje, sama Alexis bardzo wcześnie zaczęła swoją przygodę z dragiem. Choć jej tata był bokserem, ona sama zakochała się w balecie, a już wcześniej uwielbiała się stylizować w nieoczywiste kreacje. - Alexis narodziła się tak naprawdę od roku czwartego, kiedy odkryłam ręczniki i zaczęłam ubierać je jak najlepsze peruki. Kiedy mama wychodziła do sklepu, ubierałam jej buty i po prostu chodziłam po oknach sprawdzić, czy nie wraca, żeby mnie nie przyłapała. A tak za kaskę to trzy lata.

- To była taka wymarzona postać, którą zawsze miałam w głowie jako dziecko. Zawsze jak mi dokuczano to przeistaczałam się w taką Alexis, która dała mi dużo pewności siebie, która daje mi taką odwagę bycia sobą - opowiedziała gościni "Dzień Dobry TVN" zapytana, skąd pomysł na taką formę wyrazu siebie.

Nago. Głośno. Dumnie

Autor: Kaja Krasnodębska

Źródło: Dzień Dobry TVN

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Razem odNowa PRZED EMISJĄ W TV. Dlaczego Edyta nie ufa Maćkowi? Jakie tajemnice skrywa jej mąż?

Razem odNowa PRZED EMISJĄ W TV. Dlaczego Edyta nie ufa Maćkowi? Jakie tajemnice skrywa jej mąż?

"Na Wspólnej": Szczera rozmowa Kasi i Darka! Czy pan młody wyznał prawdę ukochanej?

"Na Wspólnej": Szczera rozmowa Kasi i Darka! Czy pan młody wyznał prawdę ukochanej?

Na Wspólnej PRZED EMISJĄ odcinka 3771 w TV: Co wydarzy się na weselu Kasi i Darka?

Na Wspólnej PRZED EMISJĄ odcinka 3771 w TV: Co wydarzy się na weselu Kasi i Darka?

The Traitors. Zdrajcy: Pół miliona złotych do wygrania. Zobacz nowy zwiastun

The Traitors. Zdrajcy: Pół miliona złotych do wygrania. Zobacz nowy zwiastun

Katarzyna Warnke o karierze i przyjaźni. "Konfrontacja z oceną publiczną jest trudna"

Katarzyna Warnke o karierze i przyjaźni. "Konfrontacja z oceną publiczną jest trudna"

Mata gościem "Autentycznych". W wywiadzie z Janem Gawrońskim skomentował swój udział w programie

Mata gościem "Autentycznych". W wywiadzie z Janem Gawrońskim skomentował swój udział w programie