Siła w spektrum. Chcemy być kochani - wyjątkowa akcja społeczna w ramach kampanii "Autentycznych"

Siła w spektrum. Chcemy być kochani
Jak kochają osoby w spektrum autyzmu? Tak samo mocno! Zapraszamy Was na drugą część spotu "Siła w spektrum". Tym razem bohaterowie opowiedzieli nam, czym jest dla nich miłość i przyjaźń. Niezależnie od tego, czy jesteś neurotypowy, czy neuroróżnorodny - CZUJESZ i masz swoje potrzeby
„Autentyczni”: wyjątkowa akcja społeczna w ramach kampanii promującej program!
„Autentyczni”: wyjątkowa akcja społeczna w ramach kampanii promującej program!
Program „Autentyczni” to projekt, jakiego w Polskiej telewizji jeszcze nie było. Bohaterami tego formatu są osoby w spektrum autyzmu, które pod okiem profesjonalistów i po merytorycznym przygotowaniu, przeprowadzą wywiady z cenionymi i powszechnie znanymi postaciami ze świata polityki, mediów czy sztuki. Kampanii promującej program towarzyszy szereg aktywności mających na celu zwiększenie świadomości na temat autyzmu. Jedną z nich jest stworzony w ramach akcji społecznej materiał wideo „Siła w spektrum!"
SIŁA W SPEKTRUM

"Siła w spektrum. Chcemy być kochani" - o czym opowiada spot?

W drugiej części spotu „Siła w spektrum”, którą zrealizowaliśmy równolegle ze zdjęciami do programu „Autentyczni”, zagłębiamy się w intymny i inspirujący świat relacji osób w spektrum autyzmu. Przez ich oczy doświadczamy, jak każdy z nas, bez względu na to, czy jesteśmy neurotypowi czy neuroróżnorodni, dąży do tej samej podstawowej potrzeby – bycia kochanym i akceptowanym. Historie bohaterów odkrywają, że miłość i przyjaźń nie znają granic, a prawdziwe połączenia serc mogą przekraczać wszelkie różnice. Dołącz do nas, aby usłyszeć autentyczne i poruszające relacje osób w spektrum autyzmu, które dzielą się swoimi doświadczeniami, marzeniami i pragnieniem miłości. Serce nie rozróżnia, kto jest po drugiej stronie.

Siła w spektrum
Siła w spektrum
Siła w spektrum
Siła w spektrum

Dwa pierwsze odcinki "Autentycznych" emitowane były jesienią

"Autentyczni" to program, w którym osoby ze spektrum autyzmu wcielają się w rolę dziennikarzy przeprowadzając wnikliwe i niekonwencjonalne wywiady z cieszącymi się sympatią i uznaniem widzów gośćmi. Premierowe odcinki, wyemitowane jesienią na antenie TVN, przybliżyły szerokiemu gronu odbiorców zróżnicowany sposób postrzegania świata przez osoby w spektrum oraz pozwoliły poznać rozmówców – Roberta Makłowicza i Natalię Kukulską – z innej, nieznanej do tej pory strony.  

Dwa pierwsze odcinki programu "Autentyczni" wyemitowane w listopadzie ubiegłego roku nie tylko spotkały się z dużym zainteresowaniem widzów, ale przede wszystkim przyczyniły się do zwiększenia świadomości oraz zapoczątkowały społeczną dyskusję na temat autyzmu.

"Autentyczni" odcinek 3 - Kiedy premiera? Kto będzie gościem?

Nieprzypadkowy jest zatem wybór kolejnego gościa programu, który podczas nagrania odcinka zdecydował się podzielić informacją, że sam jest osobą w spektrum autyzmu. Mata, czyli Michał Matczak, to 23-letni ceniony raper, który zasłynął swoim kontrowersyjnym utworem „Patointeligencja” i bardzo szybko stał się głosem młodego pokolenia. Stroniąc od wywiadów i pojawiania się w tradycyjnych mediach, dla programu „Autentyczni” zrobił wyjątek – będzie to jego drugi wywiad telewizyjny w życiu!

 Emisja odcinka z udziałem Maty zaplanowana jest w TVN na niedzielę 25 lutego na godzinę 20:00. Odcinek będzie dostępny także w player.pl, gdzie już teraz znajdziecie poprzednie dwa odcinki.

Autentyczni: Mata gościem 3. odcinka
Autentyczni: Mata
Autentyczni: Mata
Autentyczni: Mata
Autentyczni: Mata
+1
Zobacz galerię

"Autentyczni" - Jak powstał pomysł na program?

Program "Autentyczni", w oryginalnej wersji pod nazwą "The A Talks", został stworzony przez popularnych francuskich filmowców – Oliviera Nakache oraz Erica Toledano, reżyserów m.in. wzruszającego i skłaniającego do refleksji filmu "Nietykalni". To wyjątkowy projekt, do którego zostały zaproszone osoby ze spektrum autyzmu. Pod nadzorem profesjonalistów i po merytorycznym przygotowaniu, przeprowadzają wywiady z cenionymi i powszechnie znanymi postaciami ze świata polityki, mediów czy sztuki. W roli moderatora, podczas całego procesu, niezmiennie towarzyszyć im będzie Maciej Stuhr

Emisja: „Autentyczni” odc. 3, niedziela 25 lutego, godz. 20.00. 

Autor: Kaja Krasnodębska

podziel się:

Pozostałe wiadomości