Autentyczni: Maciej Stuhr o otwarciu się na innych. Wspomniał prywatne doświadczenia

Autentyczni: Maciej Stuhr apeluje, by otworzyć się na innych. "Ludzie mogą być dla siebie dobrzy, mili, otwarci na siebie"
25 lutego o 20:00 na antenie TVN 3. odcinek "Autentycznych". W roli moderatora rozmowy ponownie zobaczymy Macieja Stuhra. Aktor opowiedział nam o swoich osobistych doświadczeniach związanych z otwarciem się na innych.

Maciej Stuhr opowiedział o tym, jak otworzył się na innych ludzi

Maciej Stuhr jest cenionym w Polsce aktorem oraz reżyserem. W telewizji TVN można było oglądać go m.in. w takich produkcjach jak "Szadź", gdzie pełnił rolę także reżysera, "Mój agent" czy "Listy do M.". Jesienią zadebiutował jako moderator rozmowy w programie "Autentyczni". Przy okazji nagrań kolejnego odcinka, którego premiera już w niedzielę 25 lutego o 20:00 w TVN, porozmawialiśmy z aktorem chwilę. W wywiadzie z Pauliną Kunkowską mężczyzna zaapelował, by otworzyć się na innych. Wspomniał o tym, jak on sam przyjął do swojego domu uchodźców. Jak się okazuje, nie była to oczywista decyzja.

Decydujesz się na taki krok otwarcia serca, a co za tym czasem idzie, drzwi domu i się okazuje, że wszystko jest dobrze, że ludzie mogą być dla siebie dobrzy, mili, otwarci na siebie. To jest coś, co chciałbym przekazać wszystkim, którzy może się trochę boją, nie wiedzą o co chodzi. Zobaczcie nasz program i zobaczycie, że powoli się zaczną wasze serduszka otwierać. 
opowiedział Maciej Stuhr

Dwa pierwsze odcinki "Autentycznych" emitowane były jesienią

"Autentyczni" to program, w którym osoby ze spektrum autyzmu wcielają się w rolę dziennikarzy przeprowadzając wnikliwe i niekonwencjonalne wywiady z cieszącymi się sympatią i uznaniem widzów gośćmi. Premierowe odcinki, wyemitowane jesienią na antenie TVN, przybliżyły szerokiemu gronu odbiorców zróżnicowany sposób postrzegania świata przez osoby w spektrum oraz pozwoliły poznać rozmówców – Roberta Makłowicza i Natalię Kukulską – z innej, nieznanej do tej pory strony.  

Dwa pierwsze odcinki programu "Autentyczni" wyemitowane w listopadzie ubiegłego roku nie tylko spotkały się z dużym zainteresowaniem widzów, ale przede wszystkim przyczyniły się do zwiększenia świadomości oraz zapoczątkowały społeczną dyskusję na temat autyzmu.

"Autentyczni" odcinek 3 - Kiedy premiera? Kto będzie gościem?

Nieprzypadkowy jest zatem wybór kolejnego gościa programu, który podczas nagrania odcinka zdecydował się podzielić informacją, że sam jest osobą w spektrum autyzmu. Mata, czyli Michał Matczak, to 23-letni ceniony raper, który zasłynął swoim kontrowersyjnym utworem „Patointeligencja” i bardzo szybko stał się głosem młodego pokolenia. Stroniąc od wywiadów i pojawiania się w tradycyjnych mediach, dla programu „Autentyczni” zrobił wyjątek – będzie to jego drugi wywiad telewizyjny w życiu! 

Emisja odcinka z udziałem Maty zaplanowana jest w TVN na niedzielę 25 lutego na godzinę 20:00. Odcinek będzie dostępny także w player.pl, gdzie już teraz znajdziecie poprzednie dwa odcinki.

Autentyczni: Mata gościem 3. odcinka
Autentyczni: Mata
Autentyczni: Mata
Autentyczni: Mata
Autentyczni: Mata
+1
Zobacz galerię

"Autentyczni" - Jak powstał pomysł na program?

Program "Autentyczni", w oryginalnej wersji pod nazwą "The A Talks", został stworzony przez popularnych francuskich filmowców – Oliviera Nakache oraz Erica Toledano, reżyserów m.in. wzruszającego i skłaniającego do refleksji filmu "Nietykalni". To wyjątkowy projekt, do którego zostały zaproszone osoby ze spektrum autyzmu. Pod nadzorem profesjonalistów i po merytorycznym przygotowaniu, przeprowadzają wywiady z cenionymi i powszechnie znanymi postaciami ze świata polityki, mediów czy sztuki. W roli moderatora, podczas całego procesu, niezmiennie towarzyszyć im będzie Maciej Stuhr

Emisja: „Autentyczni” odc. 3, niedziela 25 lutego, godz. 20.00. 

Autor: Kaja Krasnodębska

Reporter: Paulina Kunkowska

Źródło: materiał własny

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Razem odNowa PRZED EMISJĄ W TV. Dlaczego Edyta nie ufa Maćkowi? Jakie tajemnice skrywa jej mąż?

Razem odNowa PRZED EMISJĄ W TV. Dlaczego Edyta nie ufa Maćkowi? Jakie tajemnice skrywa jej mąż?

"Na Wspólnej": Szczera rozmowa Kasi i Darka! Czy pan młody wyznał prawdę ukochanej?

"Na Wspólnej": Szczera rozmowa Kasi i Darka! Czy pan młody wyznał prawdę ukochanej?

Na Wspólnej PRZED EMISJĄ odcinka 3771 w TV: Co wydarzy się na weselu Kasi i Darka?

Na Wspólnej PRZED EMISJĄ odcinka 3771 w TV: Co wydarzy się na weselu Kasi i Darka?

The Traitors. Zdrajcy: Pół miliona złotych do wygrania. Zobacz nowy zwiastun

The Traitors. Zdrajcy: Pół miliona złotych do wygrania. Zobacz nowy zwiastun

Katarzyna Warnke o karierze i przyjaźni. "Konfrontacja z oceną publiczną jest trudna"

Katarzyna Warnke o karierze i przyjaźni. "Konfrontacja z oceną publiczną jest trudna"

Mata gościem "Autentycznych". W wywiadzie z Janem Gawrońskim skomentował swój udział w programie

Mata gościem "Autentycznych". W wywiadzie z Janem Gawrońskim skomentował swój udział w programie