Olivier Janiak

Olivier Janiak
Olivier Janiak
Olivier Janiak to dziennikarz i prezenter telewizyjny, który od ponad 22 lat z sukcesem prowadzi na antenie TVN magazyn kulturalno-rozrywkowy „Co Za Tydzień”. Swoją karierę rozpoczął jako model. Z telewizją zaś związał się w 1999 roku, pracując w Biurze Reklamy TVN, a już dwa lata później został prowadzącym magazynu „Co Za Tydzień”. Poza działalnością telewizyjną udziela się społecznie oraz występuje jako konferansjer, prowadząc rozmaite gale i wydarzenia.

Olivier Janiak – prywatnie

Prywatnie od wielu lat jest mężem modelki Karoliny Malinowskiej, z którą mają trzech synów. To właśnie z nimi Olivier Janiak najchętniej spędza swój wolny czas. Wolny czas spędza na podróżowaniu i uprawianiu sportu – biega i trenuje crossfit. Jest estetą – docenia dobry design, kocha piękną architekturę, niebanalne przedmioty i rzeźbę.

TVN WIOSNA 2023
TVN WIOSNA 2023

Olivier Janiak – prowadzący „Co Za Tydzień”

Olivier Janiak jest prowadzącym i współtwórcą „Co Za Tydzień” od momentu jego powstania w 2001 roku. W cotygodniowym programie Olivier Janiak relacjonuje widzom najważniejsze wydarzenia ze świata kultury i rozrywki. „Co Za Tydzień” jest jednym z najdłużej nieprzerwanie emitowanych programów stacji TVN, w 2021 r. magazyn świętował 20. urodziny oraz emisję 1000. odcinka.

TVN WIOSNA 2023
TVN WIOSNA 2023

Olivier Janiak w innych produkcjach Grupy TVN Warner Bros. Discovery

W 2021 roku Olivier Janiak został prowadzącym telewizyjnego show „Power Couple” na antenie TVN. W programie wspierał pary, wśród których znalazły się osoby znane z pierwszych stron gazet, w walce o zwycięstwo.

Power Couple: Czy Olivier Janiak wziąłby udział w tym programie?
Zobacz wideo!

W latach 2005-2006 Olivier Janiak był także jednym z prowadzących poranny program „Dzień Dobry TVN”, gdzie partnerował Magdalenie Mołek.

Olivier Janiak jest również pomysłodawcą wakacyjnego cyklu „Projekt Plaża” oraz programu „Co Za Noc”, który ukazywał kulisy wieczornych eventów w Polsce.

Projekt Plaża 2021: Aktywny wypoczynek w Krynicy Morskiej!
Projekt Plaża 2021: Krynica Morska

Widzowie kanału TVN Fabuła znają Oliviera Janiaka także z roli gospodarza programów „Fabuluuz”, czy „Przerywnik Kulturalny XXL”, w których spotykał się z ludźmi sceny i ekranu.

Olivier Janiak może poszczycić się również nieprzeciętnymi umiejętnościami na parkiecie – w 2005 roku, podczas pierwszej edycji programu TVN „Taniec z gwiazdami”, wspólnie Kamilą Kajak wytańczyli Kryształową Kulę.

Gościnnie pojawił się także w serialach:

 • „Teraz albo nigdy!”;
  • „Kochaj i tańcz”;
   • „BrzydUla”;
    • „Niania”.

     Inne osiągnięcia Oliviera Janiaka

     Olivier Janiak od wielu lat udziela się społecznie. Był m.in. producentem kalendarza charytatywnego „Dżentelmeni”, z którego dochód przeznaczano na zakup obuwia dla dzieci z najbardziej potrzebujących rodzin.

     Olivier Janiak jest również redaktorem naczelnym kwartalnika „Elle Man”. Wcześniej to samo stanowisko piastował w magazynie „Maleman”. Ma na swoim koncie również prowadzenie wielu prestiżowych imprez i wydarzeń. Olivier Janiak wystąpił m.in. w roli konferansjera „Sopot Festivalu” czy gal finałowych konkursów Miss Polonia.

     Jednak, jak sam twierdzi, jego największym powodem do radości, są liczne dowody sympatii, z którymi spotyka się każdego dnia.

     Autor: Aleksandra Wolniewicz

     podziel się:

     Pozostałe wiadomości