"Sami swoi. Początek" już w kinach! Zobacz relację z premiery jednego z najważniejszych filmów tego roku

Sami swoi. Początek
Premiera filmu "Sami Swoich. Początek"
W czwartek odbyła się premiera filmu "Sami swoi. Początek". Poznamy genezę najsłynniejszego sąsiedzkiego sporu. Kinga Burzyńska miała okazję porozmawiać z twórcami i aktorami tego wyjątkowego projektu.

Artur Żmijewski podjął się trudnego zadania wyreżyserowania filmu "Samo swoi. Początek". Czy miał zagwozdkę zanim ostatecznie podjął decyzję?

- Jak przeczytałem scenariusz, to mnie zachwycił, ale rzeczywiście miałem trochę obawy, ponieważ wiedziałem, że rozpęta się burza, że w mediach społecznościowych będą pisać, że ludzie się będą kłócić, po co i tak dalej - zdradził Artur Żmijewski.

- Jak Piotrek Bartuszek znalazł mi najpierw Adama Bobika, a potem ci wspaniali koledzy i koleżanki zgodzili się na to, że wezmą udział w tym projekcie, to wtedy się absolutnie uspokoiłem, bo wiedziałem, że to jest gwarant cudownej pracy ze wspaniałymi fachowcami i z cudowną ekipą realizacyjną - przyznał Artur Żmijewski, który ma imponujące doświadczenie aktorskie aktorskie. Od kilku lat staje również za kamerą, reżyserując jeden z rodzimych seriali.

Sami swoi. Początek
Sami swoi. Początek
_SAMI_SWOI_POCZATEK__Fot_Jaroslaw_Sosinski_fotos_nr__-6743-min
_SAMI_SWOI_POCZATEK__Fot_Jaroslaw_Sosinski_fotos_nr__-3233-min
_SAMI_SWOI_POCZATEK__Fot_Jaroslaw_Sosinski_fotos_nr__-2061-min
+3
Zobacz galerię

Sami swoi. Początek - o czym jest film?

Pawlak i Kargul - bohaterowie kultowej trylogii ,,Sami swoi", przed trafieniem na Ziemie Odzyskane byli sąsiadami we wsi na Kresach na terenie obecnej Ukrainy. I już wtedy było to wybuchowe sąsiedztwo… „Sami swoi. Początek” to barwna opowieść, w której drobne złośliwości przeplatają się z życiowymi kamieniami milowymi. Charakterne postaci w połączeniu z wielką historią w tle zabiorą widza w sentymentalną, ale też porywającą i pełną humoru podróż.   

Sami swoi
Sami swoi. Początek - zobacz zwiastun
Artur Żmijewski wyreżyserował "Sami swoi. Początek". Co było wyzwaniem?
Artur Żmijewski wyreżyserował "Sami swoi. Początek". Co było wyzwaniem?
Artur Żmijewski debiutuje jako reżyser filmowy. Jak odnalazł się w tej roli? Czego możemy spodziewać się po filmie "Sami swoi. Początek"?

Sami swoi. Początek - obsada

Obsada: Adam Bobik (Kazimierz Pawlak), Karol Dziuba (Władysław Kargul), Paulina Gałązka (Nechajka Słobodzian), Weronika Humaj (Mania Ziębicka), Zbigniew Zamachowski (Kacper Pawlak), Katarzyna Krzanowska (Maryjka Pawlak), Mirosław Baka (Ziębicki), Wojtek Malajkat (Ksiądz), Anna Dymna (Pecynicha), Janusz Chabior (Wincenty Kargul), Adam Ferency (Wujko Pecyn), Agnieszka Suchora (Ziębicka).

Reżyseria: Artur Żmijewski Zdjęcia: Piotr Śliskowski Scenariusz: Andrzej Mularczyk Reżyser castingu: Piotr Bartuszek Scenografia: Ryszard Melliwa, Marcin Dyakowski Dekoracja wnętrz: Radosława Burdzy Kostiumy: Emilia Czartoryska Charakteryzacja: Pola Guźlińska Montaż: Jarosław Barzan Dźwięk: Dariusz Stanek, Przemysław Kamieński Muzyka: Paweł Lucewicz Producent wykonawczy, kierownik produkcji: Krzysztof Łojan Producent: Tomasz Kubski, Mikołaj Fajks Produkcja: CK Dezerterzy Koprodukcja: TVN Warner Bros Discovery, NEXT FILM, Sanit Trans Partner: Województwo Świętokrzyskie Dystrybucja: NEXT FILM 

Źródło: tvn.pl

podziel się:

Pozostałe wiadomości