"Sami swoi. Początek" hitem! Ponad pół miliona widzów w kinach

Gwiazdy na premierze filmu "Sami swoi. Początek". Zobacz relację
"Sami swoi. Początek", koprodukcja TVN Warner Bros. Discovery, w reżyserii Artura Żmijewskiego szturmem podbiła kina. Film, który grany jest zaledwie od dziesięciu dni zgromadził już ponad półmilionową widownię i kolejny weekend króluje w zestawieniu box office.

Scenariusz filmu „Sami swoi. Początek” powstał na podstawie książki „Każdy żyje jak umie”, autorem jest Andrzej Mularczyk. To on napisał scenariusze do filmów, które stały się kultowymi. Inspiracją dla trylogii i jej prequela, który obecnie święci triumfy w kinach, były prawdziwe wydarzenia. Pierwowzorem postaci Kazimierza Pawlaka był stryj Andrzeja Mularczyka.

To jest film, w którym każdy znajdzie coś dla siebie: zarówno ci, którzy bardzo dobrze znają historię rodu Pawlaków i Karguli, jak i ci, dla których są zupełnie obcy, bo będą mogli sobie od tego zacząć 
powiedział Karol Dziuba
Sami swoi. Początek
Sami swoi. Początek
_SAMI_SWOI_POCZATEK__Fot_Jaroslaw_Sosinski_fotos_nr__-6743-min
_SAMI_SWOI_POCZATEK__Fot_Jaroslaw_Sosinski_fotos_nr__-3233-min
_SAMI_SWOI_POCZATEK__Fot_Jaroslaw_Sosinski_fotos_nr__-2061-min
+3
Zobacz galerię

"Wszyscy wiedzieli, co mają robić. Wykonywali swoje zadania tak, jakby to była dla nich sama przyjemność. A pracowali tu wspaniali artyści – opowiadała o pracy na planie wcielająca się w postać Pecynichy Anna Dymna – wszyscy robili to z radością. Rysiu Melliwa, wspaniały scenograf, mój wieloletni przyjaciel z Krakowa, ze swoimi kolegami wyszukali, wyczarowali piękne plany. Dbałość o rekwizyty, kostiumy, charakteryzację zachwycała. Wszystko autentyczne – żadna cepelia. Gdy ujrzałam Adasia Ferencego, Zbyszka Zamachowskiego w kostiumach i charakteryzacji, od razu ich pokochałam jak braci. Kiedy zobaczyłam siebie, też byłam pod wrażeniem. Zmieniona, a prawdziwa. I takie piękne, autentyczne czepce dziewczyny splatały mi na głowie".

"Wszyscy sprawiają wrażenie, że są szczęśliwi". Anna Dymna o pracy na planie

"Sami swoi. Początek" - opis filmu i obsada

Pawlak i Kargul - bohaterowie kultowej trylogii ,,Sami swoi", przed trafieniem na Ziemie Odzyskane byli sąsiadami we wsi na Kresach na terenie obecnej Ukrainy. I już wtedy było to wybuchowe sąsiedztwo… „Sami swoi. Początek” to barwna opowieść, w której drobne złośliwości przeplatają się z życiowymi kamieniami milowymi. Charakterne postaci w połączeniu z wielką historią w tle zabiorą widza w sentymentalną, ale też porywającą i pełną humoru podróż.    

Sami swoi. Początek - zobacz zwiastun

Obsada: Adam Bobik (Kazimierz Pawlak), Karol Dziuba (Władysław Kargul), Paulina Gałązka (Nechajka Słobodzian), Weronika Humaj (Mania Ziębicka), Zbigniew Zamachowski (Kacper Pawlak), Katarzyna Krzanowska (Maryjka Pawlak), Mirosław Baka (Ziębicki), Wojtek Malajkat (Ksiądz), Anna Dymna (Pecynicha), Janusz Chabior (Wincenty Kargul), Adam Ferency (Wujko Pecyn), Agnieszka Suchora (Ziębicka).

Przeczytaj także:

Autor: Małgorzata Czop/PR

Źródło zdjęcia głównego: Jarosław Sosiński

podziel się:

Pozostałe wiadomości