Wyrok w sprawie gangu pseudokibiców Ruchu Chorzów - Psycho Fans

Źródło:
TVN24
Reportaż Michała Fuji i Szymona Jadczaka

Jak informuje TVN24, Sąd Okręgowy w Katowicach wymierzył karę 12 lat więzienia Maciejowi M., ps. Maślak i 15 lat Łukaszowi L., ps. Lucky - głównym oskarżonym w procesie gangu pseudokibiców Ruchu Chorzów - Psycho Fans. Tak zwani świadkowie koronni uzyskali nadzwyczajne złagodzenie kary.

Na ławie oskarżonych łącznie zasiadło prawie 50 osób. Ogłaszanie wyroku potrwa kilka dni. Proces przeciwko grupie Psycho Fans toczył się od 2019 roku.

Brutalne pobicia, handel narkotykami i okradanie własnego klubu - tak - według ustaleń reporterów Szymona Jadczaka i Michała Fuji wyglądała działalność bojówki Psycho Fans. Reporterzy Michał Fuja i Szymon Jadczak (Wirtualna Polska) rozmawiali z Łukaszem B., ps. Baluś, który był jednym z liderów gangu. Odpowiadał w niej między innymi za rozpracowywanie konkurencyjnych grup i organizowanie ataków na innych kiboli. Był dopuszczony do wszystkich najgłębiej skrywanych tajemnic świata pseudokibiców: brutalnych morderstw i pobić, rozbojów, szczegółów okradania klubów piłkarskich i zwykłych kibiców, a także handlu narkotykami na masową skalę.

Reportaż „Rządziłem gangiem kiboli” można obejrzeć na player.pl, TVN24GO i vod.pl.

Źródło: TVN24

Pozostałe wiadomości