Wkrótce w Superwizjerze: Polska pułapka. Śmierć dziennikarza z Gwatemali.

Źródło:
Superwizjer TVN

W ostatnich latach do Polski napływają pracownicy zarobkowi z wielu stron świata. Jedną z dużych fal migracyjnych stanowią mieszkańcy państw Ameryki Łacińskiej. Trafiają do fabryk i zakładów na terenie całej Polski. Ale wielu z nich wpada w pułapkę, z której bardzo trudno się wydostać.

Polska pułapka. Tajemnica śmierci dziennikarza z Gwatemali - zajawka
Polska pułapka. Tajemnica śmierci dziennikarza z Gwatemali - zajawka W ostatnich latach do Polski napływają pracownicy zarobkowi z wielu stron świata. Jedną z dużych fal migracyjnych stanowią mieszkańcy państw Ameryki Łacińskiej. Trafiają do fabryk i zakładów na terenie całej Polski. Ale wielu z nich wpada w pułapkę, z której bardzo trudno się wydostać. Źródło: Superwizjer TVN

Z naszego śledztwa wynika, że firmy, które sprowadzają pracowników z Ameryki Łacińskiej, brutalnie wykorzystują ich nieznajomość języka i polskiego prawa. Meksykanom i Gwatemalczykom kazano pracować nawet po kilkanaście godzin na dobę. Ponadto powtarzają się przypadki zastraszania i nadużyć finansowych. W obronie oszukanych próbował stanąć dziennikarz Orlando Villanueva. Jednak podczas pracy nad reportażem o losach swoich rodaków został zamordowany w Gwatemali. Zapraszamy na reportaż Marcina Wójcika i Bartosza Józefiaka z Dużego Formatu Gazety Wyborczej „Polska pułapka. Tajemnica śmierci dziennikarza z Gwatemali” w sobotę o 20:00 w TVN24 i we wtorek o 23:45 na antenie TVN. Cały odcinek już wkrótce na player.pl i TVN24GO.

Źródło: Superwizjer TVN

Źródło zdjęcia głównego: Superwizjer TVN

Pozostałe wiadomości