Prokuratura Okręgowa w Warszawie: Zatrzymano dwie osoby w śledztwie dot. nielegalnego składowania odpadów niebezpiecznych

„Dziś rano funkcjonariusze Policji w śledztwie Prokuratury Okręgowej w Warszawie dotyczącym nielegalnego składowania odpadów niebezpiecznych zatrzymali dwie osoby związane z firmą działającą w tej branży” - poinformował prokurator Szymon Banna z Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

Zatrzymani to obecny prezes zarządu Chemeko-System oraz członek zarządu i dyrektor ds. transportu i logistyki.

O nieprawidłowościach związanych z działalnością firm śmieciowych informowaliśmy w reportażu „Wojny śmieciowe" Macieja Kuciela i dziennikarza Gazeta Wyborcza Marcina Rybaka. Cały odcinek jest dostępny na player.pl i TVN24 GO.

O reportażu: Od lat słyszymy o recyklingu i zgodnym z prawem pozbywaniem się odpadów. Nad wszystkim czuwać ma inspekcja środowiskowa i nowo utworzone wydziały zwalczające przestępczość w branży śmieciowej. Ale przykład Dolnego Śląska pokazuje, że rzeczywistość jest inna niż oficjalne komunikaty. Jakich metod używają firmy śmieciowe, aby walczyć z konkurencją i stowarzyszeniami obywatelskimi? W jaki sposób w ciągu roku pod okiem inspekcji zniknęło 120 tysięcy ton śmieci? O tym w reportażu Macieja Kuciela i Marcina Rybaka z Gazety Wyborczej.

Pozostałe wiadomości