Wkrótce w Superwizjerze: Milionowe inwestycje i zdewastowane Mazury - reportaż Michała Fuji i Patryka Szczepaniaka

Autor:
Superwizjer
TVN

Kraina Wielkich Jezior Mazurskich jest niszczona na niespotykaną dotąd skalę. Dotyczy to szczególnie działek z dostępem do jeziora. Masowo wycina się drzewa, niszczy linię brzegową i wykopuje nielegalne kanały. A wszystko to pod przykrywką przywracania dawnej działalności rolniczej.

Reportaż Michała Fuji i Patryka Szczepaniaka
Milionowe inwestycje i zdewastowane mazury Reportaż Michała Fuji i Patryka Szczepaniaka Źródło: Superwizjer TVN

Reporterzy Superwizjera przez kilka miesięcy przyglądali się kilku takim inwestycjom. Okazało się, że często stoją za nimi osoby znane z pierwszych stron gazet. Jak wyglądają działania urzędników i prokuratury w tych bulwersujących sprawach? Czy niskie kary odstraszają kogokolwiek od dalszej degradacji tych terenów? Zapraszamy na reportaż Michała Fuji i Patryka Szczepaniaka pt. „Milionowe inwestycje i zdewastowane Mazury” w sobotę o 20:00 w TVN24 i we wtorek o 23:45 na antenie TVN. Cały odcinek już wkrótce dostępny na player.pl i TVN24GO.

Milionowe inwestycje i zdewastowane Mazury - zajawka
Milionowe inwestycje i zdewastowane Mazury - zajawka Kraina Wielkich Jezior Mazurskich jest niszczona na niespotykaną dotąd skalę. Dotyczy to szczególnie działek z dostępem do jeziora. Masowo wycina się drzewa, niszczy linię brzegową i wykopuje nielegalne kanały. A wszystko to pod przykrywką przywracania dawnej działalności rolniczej. Reporterzy Superwizjera przez kilka miesięcy przyglądali się kilku takim inwestycjom. Okazało się, że często stoją za nimi osoby znane z pierwszych stron gazet. Jak wyglądają działania urzędników i prokuratury w tych bulwersujących sprawach? Czy niskie kary odstraszają kogokolwiek od dalszej degradacji tych terenów? Zapraszamy na reportaż Michała Fuji i Patryka Szczepaniaka pt. „Milionowe inwestycje i zdewastowane Mazury” w sobotę o 20:00 w TVN24 i we wtorek o 23:45 na antenie TVN. Cały odcinek już wkrótce dostępny na player.pl i TVN24GO. Źródło: Superwizjer TVN

Autor:Superwizjer TVN

Źródło zdjęcia głównego: Superwizjer TVN

Pozostałe wiadomości