Kociak jedyny w swoim rodzaju. Eryk Kulm Jr. zagra Gerarda

"Trzeba to po prostu obejrzeć". Eryk Kulm Jr. o "Klarze"
Takiego kota jeszcze nie znaliście! Eryk Kulm Jr. wciela się w nietypowego towarzysza życia głównej bohaterki w serialu "Klara"

Sierściuch Klary, który przybiera postać ludzką w najmniej oczekiwanym momencie. Wówczas rozlicza swoją właścicielkę, starając się być głosem jej rozsądku, który ona próbuje zagłuszyć. Niekoniecznie skutecznie… W życiu Klary pojawił się za sprawą Aleksa i jego żony, która okazała się mieć uczulenie na sierść. Wówczas Gerard wylądował u Klary. Z miłości. Podobnie jak inne resztki po żonie Aleksa. Ten jednak nie zdawał sobie sprawy, że Gerard słyszy i widzi bardzo dużo. O wiele więcej niż Aleks by chciał! Gerard to reproduktor. Płacą mu za… zapładnianie. Sam nie wie dokładnie, ile jego dzieci błąka się już po świecie. Nie jest to jednak powód do dumy, dlatego postanawia przejść na kocią emeryturę. Zwłaszcza teraz, gdy odkrył, że jest niebinarny.

Kuba Wojewódzki: Eryk Kulm jr o swojej roli w serialu "Klara". "Gram tam kota i jaram blanty"

Aktor doskonale sprawdza się w poważnym i lekkim repertuarze. W serialu "Klara" pokaże zupełnie nowe oblicze, wcielając się w brytyjskiego kota: "Gerard jest jej (Klary) dobrym przyjacielem".

Eryk Kulm Jr. o atmosferze na planie serialu "Klara"

Na planie produkcji spotkało się wiele wspaniałych osobowości. Iza Kuna gra główną rolę. Aktorzy spotkali się już wcześniej w pracy nad filmem "Teściowie". W wywiadach podkreślają, że czują się jak mama i syn. Taka relacja przekłada się na miłą atmosferę pracy. Eryk Kulm Jr. podkreślał, że "wszyscy są zorganizowani i jest rodzinnie. Trochę się bawimy, jesteśmy na wakacjach, a robimy. Jest unikalna atmosfera".

Eryk Kulm Jr. - zachwyca w każdej roli

Eryk Kulm Jr. to aktor młodego pokolenia, który już wyraźnie zaznaczył swoją obecność na polskiej scenie filmowej. Zadebiutował rolą w filmie "Pręgi" (2004). W 2016 ukończył Akademię Teatralną im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. Za tytułową rolę w filmie "Filip" (2022) otrzymał Orła za najlepszą główną rolę męską, nagrodę im. Zbyszka Cybulskiego przyznawaną młodym aktorom wyróżniającym się indywidualnością oraz nagrodę im. Elżbiety Czyżewskiej dla najlepszego aktora na Nowojorskim Festiwalu Filmów Polskich. Widzowie TVN i Playera mogli go zobaczyć w serialu "Lipowo. Zmowa milczenia".

Przeczytaj także:

Autor: Małgorzata Czop

podziel się:

Pozostałe wiadomości