Piotr Adamczyk zagra przyjaciela geja. Poznajcie Wojtka

Piotr Adamczyk o współpracy z Izą Kuną
Piotr Adamczyk wkracza do świata stworzonego przez Izę Kunę. Aktor zagra przyjaciela geja w serialu "Klara"

Gej w wielkim mieście. Singiel nie z wyboru – podobnie jak jego przyjaciółki. Wraz z Klarą i Wronką tworzy trio nie do zdarcia. Ani w życiu, ani na imprezie. Wojciech to jeden z tych, którzy są zawsze, kiedy muszą być. Jego specjalnością jest rentgen. Zwłaszcza ten w oczach – jak nikt potrafi przejrzeć człowieka i jego troski na wylot. A następnie… przepisać receptę. Może nie od razu na troski, ale na środki, które uśmierzą ból. Szczególnie ten najbardziej nieznośny – istnienia. Niestety, sam jest mało widoczny. Dla innych i dla miłości, której z utęsknieniem wypatruje. Uczucia jak z filmu, księcia z jego bajki – rycerza, co stawiłby za niego czoło smokom codzienności, zwłaszcza ortodoksyjnemu ojcu.  

Piotr Adamczyk zagra przyjaciela, o którym marzą kobiety

Piotra Adamczyka w produkcji Playera "Klara". Wcieli się w postać Wojciecha: "Mam nadzieję, że to będzie taki człowiek, że widz, a szczególnie kobieta widz, pomyśli sobie, że chciałaby mieć takiego przyjaciela".

W główną rolę wciela się Iza Kuna, z którą Piotr Adamczyk miał już okazję spotkać się na planie.

Z Izą znamy się od wielu, wielu lat. Graliśmy już wiele razy. Mam wrażenie, że ona w tej książce i później w opracowaniu scenariusza swoje własne chęci aktorskie spełniła też. (...) Cieszę się, że jednym z jej pomysłów byłem ja
- powiedział Piotr Adamczyk
Piotr Adamczyk o współpracy z Izą Kuną

Piotr Adamczyk - świetnie radzi sobie za granicą

Piotr Adamczyk jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych polskich aktorów. Ma na swoim koncie poruszające role, m.in. Fryderyka Chopina w filmie "Chopin. Pragnienie miłości" czy Jana Pawła II w filmowych opowieściach o papieżu. Świetnie sprawdza się w repertuarze poważnym, jak i komediowym ("Lejdis"). Od kilku lat gra w zagranicznych produkcjach, m.in. "Hawkeye" i "For All Mankind".

Kuba Wojewódzki: Adamczyk o karierze w USA
Piotr Adamczyk opowiedział Kubie o swoich doświadczeniach na amerykańskich planach filmowych. Zobacz!

Przeczytaj także:

Autor: Małgorzata Czop

podziel się:

Pozostałe wiadomości