"Aktorstwo mnie wybrało". Rozmawiamy z Adamem Bobikiem

"Aktorstwo mnie wybrało". Rozmawiamy z Adamem Bobikiem
"Aktorstwo mnie wybrało". Rozmawiamy z Adamem Bobikiem
playerlove: Szybki quiz z Adamem Bobikiem
playerlove: Szybki quiz z Adamem Bobikiem
Nie marzył o tym, by zostać aktorem. To zawód go wybrał i od lat wspólnie tworzą piękną przygodę. Adam Bobik w rozmowie z Małgorzatą Czop opowiedział o filmie "Sami swoi. Początek", który wkrótce zagości na dużym ekranie oraz roli Romana w serialu "Camera Cafe. Nowe parzenie".

Nie można obok niego przejść obojętnie. Charyzmatyczny aktor, który potrafi się zmienić niczym kameleon. Adam Bobik ukończył Warszawską Szkołę Filmową. Już na studiach grał w krótkometrażowych produkcjach. Szerszej publiczności stał się znany za sprawą roli w serialu "Król", a uwagę krytyków zyskał główną rolą w filmie "Tonia". Widzowie player.pl i TVN mogą oglądać go w roli Romana w "Camera Cafe. Nowe parzenie".

Adam Bobik zagra Pawlaka

Z pewnością wielki wydarzeniem w karierze Adama Bobika jest premiera filmu "Sami swoi. Początek". Aktor wciela się w nim w Kazimierza Pawlaka. Wcześniej tę rolę grał Wacław Kowalski. Produkcja w polskiej kinematografii zyskała miano kultowej, a wiele powiedzeń i dialogów weszło do codziennego użytku.

Chodziło mi o to, jak Wacław Kowalski mówił. (Chciałem) zbliżyć się do jego sposobu mówienia. Musiałem się z tym osłuchać. Jeździłem samochodem, budziłem się, włączałem, zasypiałem przy tym. I to była taka podstawa. A reszta odbywa się gdzieś w głowie. Ciągle chodzę z tą postacią i gdzieś tam w trakcie dnia łapię się na tym, że zaczynam mówić te teksty, że ciągle szukam jakiegoś tego akcentu.
mówił Adam Bobik

"Sami swoi. Początek" to powrót do młodości Pawlaka i Kargula, czyli bohaterów dobrze znanych z trylogii wyreżyserowanej przez Sylwestra Chęcińskiego. Po ogłoszeniu, że powstaje film na podstawie scenariusza Andrzeja Mularczyka, w sieci zawrzało. Adam Bobik w rozmowie z Małgorzatą Czop opowiedział o tym, czy czuł presje, wchodząc w buty tej postaci.

Czytając scenariusz, zorientowałem się, co ja będę robił. To rzeczywiście są "Sami swoi", Kargul i Pawlak. Dopiero wtedy do mnie dotarło, że 50/50, albo nas ludzie ukamieniują, albo zaakceptują.
Adam Bobik

Zobacz całą rozmowę, by dowiedzieć się więcej.

Sami swoi. Początek - o czym jest film?

Pawlak i Kargul - bohaterowie kultowej trylogii ,,Sami swoi", przed trafieniem na Ziemie Odzyskane byli sąsiadami we wsi na Kresach na terenie obecnej Ukrainy. I już wtedy było to wybuchowe sąsiedztwo… „Sami swoi. Początek” to barwna opowieść, w której drobne złośliwości przeplatają się z życiowymi kamieniami milowymi. Charakterne postaci w połączeniu z wielką historią w tle zabiorą widza w sentymentalną, ale też porywającą i pełną humoru podróż. 

Sami swoi. Początek - zobacz zwiastun
"Sami swoi. Początek" byli wyzwaniem castingowym

Autor: Małgorzata Czop

Reporter: Małgorzata Czop

Źródło: materiały autorskie

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Mata nie udziela wywiadów, ale dla nas zrobił wyjątek! W "Autentycznych" opowiedział o swojej wierze i zaskakującej dla niego diagnozie

Mata nie udziela wywiadów, ale dla nas zrobił wyjątek! W "Autentycznych" opowiedział o swojej wierze i zaskakującej dla niego diagnozie

"Autentyczni" obalają stereotypy. "W tym programie nie ma żadnej ściemy. Jest czysta prawda". Zobacz kulisy!

"Autentyczni" obalają stereotypy. "W tym programie nie ma żadnej ściemy. Jest czysta prawda". Zobacz kulisy!