Razem odNowa PRZED EMISJĄ W TV: "Ile ja mam par spodni?”

240205_Razem_odnowa_odc_6_tc03 www ppr
W 6. odcinku programu 'Razem odNowa' Ewa Chodakowska i Joanna Krupa odwiedzą Kasię i Artura z Bełchatowa. Oboje znaleźli sobie wiele substytutów szczęścia, takich jak zakupy, słodycze, spędzanie czasu osobno. Traktują program jako swoją ostatnią szansę.

Ewa Chodakowska poprosiła Kasię o przymierzenie sukni ślubnej, która znajduje się w garderobie. Po wejściu kobiet do szafy, prowadząca odkryła niezliczoną ilość ubrań, które należą do małżeństwa. Jest zdziwiona tym co tam znalazła.

Tu są niezliczone ilości butów, pudełek, wieszaków. Tutaj też jest bardzo dużo rzeczy męża. On to kupuje wszystko? To ty mu kupujesz?
pyta Ewa Chodakowska
Ile ja mam par spodni? Ktoś tam zawsze mówi, nie wiem, 10, 20, 30. A ja mam 219.
– opowiadał Artur, uczestnik programu.

Kasia przyznała, że to ona jest twórcą całego bałaganu. Ewa uświadomiła uczestniczkę, że taka ilość ubrań, butów i dodatków to wynik kompulsywnego kupowania.

Razem odNowa - odcinek 6

Kasia i Artur to nieszablonowa para z Bełchatowa. Jak sami o sobie mówią: kochają się, ale się nie lubią. Artur dodaje, że program to ich ostatnia deska ratunku. Małżonkowie prawie ze sobą nie rozmawiają, co więcej, nie sypiają ze sobą od lat. Artur zarzuca żonie, że przejęła całkowitą kontrolę nad ich życiem, podejmuje wszystkie decyzje, nie liczy się z nim, ważniejsza jest dla niej mama i brat. Kasia natomiast twierdzi, że nie może liczyć na męża w żadnej kwestii, wszystko jest na jej głowie, jej druga połowa nie zna nawet PINu do karty bankowej.

Razem odNowa: Odcinek 5

Razem odNowa: Nowy rozdział Elwiry i Marcina! Kim jest para z Wierzbicy?
Razem odNowa: Nowy rozdział Elwiry i Marcina! Kim jest para z Wierzbicy?
Razem odNowa: "Czy może kogoś poznać? Może fajniejszego, lepszego ode mnie"
Razem odNowa: "Czy może kogoś poznać? Może fajniejszego, lepszego ode mnie"
Razem odNowa: "Ja mam przychodzić i się upominać?"
Razem odNowa: "Ja mam przychodzić i się upominać?"
Razem odNowa: "Cukier spada"
Razem odNowa: "Cukier spada"
Razem odNowa PRZED EMISJĄ W TV: Kryzys w czasie eksperymentu: "Mam serdecznie dość was"
Razem odNowa PRZED EMISJĄ W TV: Kryzys w czasie eksperymentu: "Mam serdecznie dość was"
Wzruszający koniec i nowy początek! Zobacz wielki finał 5. odcinka!
Wzruszający koniec i nowy początek! Zobacz wielki finał 5. odcinka!

Artur nie mieści się w swój strój ślubny. Na Kasię suknia jest za duża. Kobieta jest po operacji bariatrycznej, dzięki, której schudła kilkadziesiąt kilogramów. Jednak po zabiegu nie ćwiczyła tak, jak zalecił lekarz. Jej mięśnie zaczęły zanikać i jest w kiepskiej kondycji. Para nie ma dzieci. Kasia nigdy nie chciała ich mieć, a Artur nie naciskał. Od jakiegoś czasu zajmują ostatnie piętro w domu rodzinnym Kasi. Na parterze mieszka jej brat, na pierwszym piętrze mama. Artur nie czuje się z tym komfortowo i opowiada o tym jak o problemie. Wie, że powinien usamodzielnić się od żony i w ten sposób stać się dla niej partnerem w związku. Czy będzie potrafił to zrobić? I czy Kasia rzeczywiście chce tego od męża? Czy ten związek w ogóle da się uratować?

Razem odNowa - o czym jest program?

Ewa Chodakowska i Joanna Krupa łączą siły by przyjść z pomocą małżeństwom, które chciałyby odświeżyć swoją relację, znów poczuć „motyle w brzuchu” i ujrzeć drugą połówkę w zupełnie nowym świetle. Aby przywrócić blask wieloletnim związkom, prowadzące zajmą się każdym szwankującym w nich elementem. Sportowy duch walki Ewy zmotywuje pary do pracy nad kondycją, pełne empatii rozmowy z Joanną, skłonią do refleksji nad relacją, a urodowe triki, którymi się podzieli, pomogą w odbudowaniu pewności siebie u pań. Jaki będzie finał tych małżeńskich metamorfoz? Czy będą „żyli długo i szczęśliwie…”?

Małżeństwa, które zdecydowały się walczyć o swoje relacje pod czujnym okiem Joanny i Ewy, po raz pierwszy spotykają się z prowadzącymi w rodzinnych domach. Na początku eksperymentu mierzą swoje ślubne stroje. Wtedy nie tylko wracają pamięcią do szczęśliwych chwil, ale też orientują się, jak bardzo zmienili się fizycznie przez ostatnie lata. Pierwsze cztery tygodnie metamorfozy uczestnicy, uzbrojeni w uszyty na miarę program treningowy i żywieniowy oraz wsparcie ekspertów, razem pracują nad swoim związkiem. Później zostają rozdzieleni na miesiąc. To czas intensywnych treningów z Ewą oraz rozmów od serca z obiema prowadzącymi. To też moment na wspólne zakupy i urodowe rady Joanny, ale również planowanie z nią niespodzianek czy miłych gestów dla drugich połówek.

Po długim okresie rozłąki małżonkowie spotykają na uroczystej i pełnej emocji ceremonii finałowej! Czy ślubne stroje, które będą mieć na sobie, bajkowa scenografia oraz niezwykła atmosfera spowodują, że zobaczą swoją relację w zupełnie nowym świetle i zaczną wszystko razem odNowa?

Autor: Magdalena Skiba

podziel się:

Pozostałe wiadomości

MasterChef Nastolatki: Rozkoszny podaje przepis na sukces w programie!

MasterChef Nastolatki: Rozkoszny podaje przepis na sukces w programie!

Zobacz pierwszy fragment The Traitors. Zdrajcy przed premierą! Malwina powitała uczestników w zamku

Zobacz pierwszy fragment The Traitors. Zdrajcy przed premierą! Malwina powitała uczestników w zamku

Mata nie udziela wywiadów, ale dla nas zrobił wyjątek! W "Autentycznych" opowiedział o swojej wierze i zaskakującej dla niego diagnozie

Mata nie udziela wywiadów, ale dla nas zrobił wyjątek! W "Autentycznych" opowiedział o swojej wierze i zaskakującej dla niego diagnozie