Razem odNowa PRZED EMISJĄ W TV: "Nie wiem, czy dam radę wytrzymać z Laurą przez dwa tygodnie!"

Razem odNowa, odcinek 8: "Nie wiem, czy dam radę wytrzymać z Laurą przez dwa tygodnie!"
Przed nami ostatni odcinek programu "Razem od Nowa". Premiera już w środę o 21:35 w TVN! W życiu Edyty i Macieja zawirowania rodzinne stawiają ich przed nowymi wyzwaniami. Maciej martwi się, czy poradzi sobie z opieką nad córką w czasie nieobecności żony. To pierwsza taka sytuacja, gdy zostanie sam na sam z córką na dłuższy czas.

"Razem odNowa" - Edyta o problemach w małżeństwie

Podstawowym źródłem trudności w związku Edyty i Macieja jest jego praca, która powoduje, że często jest poza domem. Brak ojca w domu najbardziej dotkliwie odczuwa ich córka Laura. Mimo że wszyscy zamieszkują pod jednym dachem, brakuje między nimi rozmów. Obecnie dziewczynka ma 12 lat, a ich relacja zatrzymała się na poziomie 6 lat. Maciej często wraca do domu późnym wieczorem lub wyjeżdża w delegacje, co uniemożliwia mu wspólne posiłki z rodziną, zabawy z córką i udział w jej życiu. Wyzwania związane z nadmierną obecnością w pracy stają się przeszkodą w budowaniu silnych więzi rodzinnych, co skłania Edytę do poszukiwania rozwiązania, które pomoże poprawić relacje w rodzinie. Szansą na wspólne spędzenie czasu między ojcem a córką okazuje się być udział Laury w obozie Ewy Chodakowskiej. Edyta ma nadzieję, że ten czas pozwoli im nadrobić zaległości i zbudować silniejszą więź.

Ja cały czas powtarzam i staram się, aby Maciek i Laura budowali te relacje, bo uważam, że nie zastąpię matki i ojca. Nawet nie chcę wchodzić w te kompetencje ojca, bo relacja córka-ojciec jest bardzo ważna, nawet w kształtowaniu charakteru i wybieganiu w przyszłość dalszych związków.
mówi Edyta, uczestniczka 8. odcinka
Razem odNowa: Zwiastun 8. odcinka!

"Razem odNowa" - co wydarzy się w 8. odcinku?

Edyta i Maciek przez całe lata małżeństwa żyli na odległość. Ich dom był w Suwałkach – tam mieszkała Edyta z córką. Maciej jako właściciel firmy instalującej okna, wyjeżdżał za pracą wszędzie tam, gdzie dostawał zlecenie. Do domu przyjeżdżał na weekendy i to nie wszystkie. To bardzo oddaliło od siebie małżonków i zbudowało wiele konfliktów. Ponieważ większość zamówień Maciek ma w Warszawie, para podjęła decyzję o wspólnej przeprowadzce niedaleko Warszawy, do Kobyłki. Rodzina zamieszkała tam dwa miesiące przed rozpoczęciem eksperymentu. Edyta ma pretensje do Maćka, że bardzo dużo pracuje. Wychowanie córki jest na jej głowie. Natomiast Maciek, przez swoje długie nieobecności, bardzo oddalił się od dziecka. Dziewczynka i ojciec nie rozmawiają ze sobą albo odzywają się półsłówkami. Edycie bardzo zależy na odbudowaniu więzi między nimi, uważa, że to wpłynie pozytywnie na relację małżeńską. Problemem Edyty jest również nadmierna kontrola Maćka - sprawdza jego telefon i wszystkie maile. Z jakiego powodu nie ma zaufania do męża?

"Razem odNowa" - o czym jest program?

Ewa Chodakowska i Joanna Krupa łączą siły by przyjść z pomocą małżeństwom, które chciałyby odświeżyć swoją relację, znów poczuć „motyle w brzuchu” i ujrzeć drugą połówkę w zupełnie nowym świetle. Aby przywrócić blask wieloletnim związkom, prowadzące zajmą się każdym szwankującym w nich elementem. Sportowy duch walki Ewy zmotywuje pary do pracy nad kondycją, pełne empatii rozmowy z Joanną, skłonią do refleksji nad relacją, a urodowe triki, którymi się podzieli, pomogą w odbudowaniu pewności siebie u pań. Jaki będzie finał tych małżeńskich metamorfoz? Czy będą „żyli długo i szczęśliwie…”?

Małżeństwa, które zdecydowały się walczyć o swoje relacje pod czujnym okiem Joanny i Ewy, po raz pierwszy spotykają się z prowadzącymi w rodzinnych domach. Na początku eksperymentu mierzą swoje ślubne stroje. Wtedy nie tylko wracają pamięcią do szczęśliwych chwil, ale też orientują się, jak bardzo zmienili się fizycznie przez ostatnie lata. Pierwsze cztery tygodnie metamorfozy uczestnicy, uzbrojeni w uszyty na miarę program treningowy i żywieniowy oraz wsparcie ekspertów, razem pracują nad swoim związkiem. Później zostają rozdzieleni na miesiąc. To czas intensywnych treningów z Ewą oraz rozmów od serca z obiema prowadzącymi. To też moment na wspólne zakupy i urodowe rady Joanny, ale również planowanie z nią niespodzianek czy miłych gestów dla drugich połówek.

Po długim okresie rozłąki małżonkowie spotykają na uroczystej i pełnej emocji ceremonii finałowej! Czy ślubne stroje, które będą mieć na sobie, bajkowa scenografia oraz niezwykła atmosfera spowodują, że zobaczą swoją relację w zupełnie nowym świetle i zaczną wszystko razem odNowa?

Autor: Magdalena Skiba

podziel się:

Pozostałe wiadomości