Łukasz Orbitowski: "Na początku robiłem to tylko dla kasy"

Joanna Jędrzejczyk i Łukasz Orbitowski o "Pokonaj mnie, jeśli potrafisz"
Łukasz Orbitowski i Joanna Jędrzejczyk opowiedzieli w Dzień Dobry TVN o programie "Pokonaj mnie, jeśli potrafisz".

Trenerka Małgorzaty Rozenek-Majdan i jej pierwszy rywal opowiedzieli o przygotowaniach do ekstremalnej konkurencji. Pisarz opowiedział, czy to on wybrał dyscyplinę, w której zmierzył się z Małgosią.

Pokonaj mnie, jeśli potrafisz: Małgorzata Rozenek-Majdan, Łukasz Orbitowski
Pokonaj mnie, jeśli potrafisz: Małgorzata Rozenek-Majdan, Łukasz Orbitowski
Źródło: TVN

- Trochę wybrałem, bo miałem tam dwie, trzy możliwości i zdecydowałem się na Bałtyk, bo wydawało się najbardziej szalonym pomysłem. Bałtyk w zimie. Wydawało mi się to najtrudniejsza konkurencja - przyznał.

- Ty morsujesz? Czy to cię jakoś pociągało?

- Jedyne morze, który uznaję, to jest greckie w lipcu - mówi szczerze Orbitowski.

Marcin Prokop był ciekawy, dlaczego pisarz podjął taką decyzję.

- Co skłoniło człowieka, który jednak bardziej kojarzony jest z kontrkulturą, z literaturą, z ekstremalnymi odmianami metalu, których jesteś fanem, żeby wszedł do kolorowego świata rozrywkowej telewizji i tam na moment zagościł?

- Zarobiłem na tym pieniądze.

- Dziękuję, a jeszcze jakieś oprócz tego były motywacje?

- Mówiąc zupełnie szczerze, na początku tak, ja to robiłem tylko dla kasy, ale nie mam powodu kłamać. Ten program okazał się bardzo fajną przygodą, się doskonale bawiłem, także nie spodziewałem się, że będzie to tak ciekawe i wielowątkowe przeżycie - dodał Łukasz.

Joanna Jędrzejczyk opowiedziała, o czym dla niej jest ten program.

Joanna Jędrzejczyk
Joanna Jędrzejczyk
Źródło: East News

- Cała koncepcja programu polega na przełamywaniu własnych barier. I tutaj nie chodzi o to, kto wygra, czy wygra Gosia, czy wygra któryś z naszych gości, tylko sama nazwa. Pokonaj mnie, jeśli potrafisz. Chodzi o pokonanie własnych słabości i limitów, ograniczeń, które w życiu ma każdy z nas - przyznała trenerka.

- I myślę, że Gosia będzie tutaj naprawdę wzorem do nieśladowania nie tylko dla kobiet, ale i dla mężczyzn, dla każdego, kto ma problem po prostu ze zrobieniem tego pierwszego kroku. My to sobie powtarzamy podczas, gdy zadanie jest bardzo trudne, gdy Gosi brakuje odwagi chwilowo, bo jest naprawdę hardkorowa, jest ciężko pracującą osobą i dla niej nie ma trudnych rzeczy. To mówimy sobie, wykonaj ten pierwszy krok, poczyń drugi i wykonamy to zadanie wspólnie.

Pokonaj mnie, jeśli potrafisz od wtorku 16 kwietnia w TVN

"Pokonaj mnie, jeśli potrafisz" - nowy program w TVN

W programie "Pokonaj mnie, jeśli potrafisz" Małgorzata Rozenek-Majdan realizuje wyzwania, które rzucili jej mężczyźni. Panowie stali się także jej rywalami w wybranej dyscyplinie. Będzie to również sprawdzian dla każdego z nich. Konkurencja nie jest związana z wykonywanym przez nich zawodem i rodzajem uprawianego sportu. Oboje mieli cztery tygodnie na przygotowanie się do rywalizacji. Wykonają wspólnie ekstremalne i zupełnie nowe dla siebie zadania. Wspierają ich w tym eksperci – psycholog sportowy oraz trenerzy. Po kilku tygodniach morderczych treningów i ćwiczeń w trudnych warunkach atmosferycznych, przygotowań bez taryfy ulgowej, stanęli do pojedynku. W każdym odcinku widzowie obejrzą zmagania Małgorzaty i uczestników w innej dziedzinie.

Pokonaj mnie, jeśli potrafisz: Łukasz Kadziewicz, Małgorzata Rozenek-Majdan, Kajetan Kajetanowicz, Piotr Głowacki
Pokonaj mnie, jeśli potrafisz: Łukasz Kadziewicz, Małgorzata Rozenek-Majdan, Kajetan Kajetanowicz, Piotr Głowacki
Źródło: TVN

Kim jest Łukasz Orbitowski?

Łukasz Orbitowski - pisarz, autor, m. in. powieści "Kult" i "Inna dusza". Laureat Paszportu „Polityki” i Nagrody Zajdla, nominowany do Nagrody Literackiej „Nike”. W tym roku ukaże się jego nowa powieść. W programie "Pokonaj mnie, jeśli potrafisz" sprawdzi się z Małgorzatą Rozenek-Majdan w pływaniu w Bałtyku zimą.

Łukasz Orbitowski rywalem Małgorzaty Rozenek-Majdan

Joanna Jędrzejczyk i Zofia Szawernowska są mentorkami Małgorzaty Rozenek-Majdan w programie "Pokonaj mnie, jeśli potrafisz". Jako ekspertki pomagają jej przygotować się do sportowych zadań i rywalizacji. Jędrzejczyk odpowiada za przygotowanie fizyczne.

Joanna Jędrzejczyk to jedna z najbardziej znanych i utytułowanych zawodniczek sztuk walki. Jako 16-latka rozpoczęła treningi boksu tajskiego i już po pół roku została mistrzynią Polski w tej dyscyplinie. Joanna rywalizowała w muay thai przez 10 lat i pobiła rekord 70 zwycięstw, zdobywając sześciokrotnie mistrzostwo świata i pięć razy mistrzostwo Europy.

Jako pierwsza Polka trafiła do renomowanej organizacji UFC (Ultimate Fighting Championship), w której kilkukrotnie broniła tytułu mistrzowskiego w wadze słomkowej. Karierę sportową zakończyła w 2022 r.

"Pokonaj mnie, jeśli potrafisz" - premiera w TVN

Premiera programu "Pokonaj mnie, jeśli potrafisz" we wtorek, 16 kwietnia o godz. 21:35 w TVN. Odcinki będą dostępne również w Playerze. Małgorzata Rozenek-Majdan zmierzyła się nie tylko z przeciwnikami, ale przede wszystkim z własnymi ograniczeniami i strachem.

Program składa się z 6 odcinków. Za produkcję odpowiada Qźnia Team TV Production. Reality show oparty jest na oryginalnym formacie VRT, dystrybuowanym przez Primitives.

Uczestnicy programu Pokonaj mnie, jeśli potrafisz
Pokonaj mnie, jeśli potrafisz: Małgorzata Rozenek-Majdan
Małgorzata Rozenek-Majdan, Zofia Szawernowska, Joanna Jędrzejczyk
Pokonaj mnie, jeśli potrafisz: Piotr Głowacki
Pokonaj mnie, jeśli potrafisz: Wojtek Łozowski
+4
Zobacz galerię

Autor: A. Raczkowska

Źródło zdjęcia głównego: TVN

podziel się:

Pozostałe wiadomości