Zaskakujące pytanie warte 125 tysięcy złotych w "Milionerach". Kuba wiedział, bo jechał tramwajem

Milionerzy
Milionerzy: Kuba Dominiak ma 125 tysięcy, bo jechał tramwajem!
Ten odcinek "Milionerów" należał do Jakuba Dominiaka z Warszawy ! Ekonomista ma na koncie 125 tysięcy i jedno koło ratunkowe do wykorzystania. Zobaczcie, jak grał!

Jakub Dominiak w "Milionerach"

Jakub Dominiak, matematyk i ekonomista, obecnie pracuje jako likwidator szkód. Jak sam mówi o swojej pracy, rozdaje ludziom pieniądze — prawie tak jak Hubert Urbański!

Jakub radził sobie doskonale, a pierwsze koło ratunkowe było mu potrzebne dopiero przy pytaniu za 10 tysięcy złotych. Kolejne, telefon do przyjaciela, wykorzystał przy kwocie gwarantowanej - 40 tysiącach. Z pytaniem za 75 tysięcy poradził sobie samodzielnie. Ciekawostka na temat tramwajów była warta 125 tysięcy złotych.

Influencer to ten, kto zdobył popularność w internecie i wpływając na widzów, monetyzuje rozpoznawalność. A influenca to:

A) dawniej grypa

B) dziś angina

C) dawniej gruźlica

D) dziś rozpoznawalność w sieci

- Grypa dawniej była nazywana influenzą i tu… o, i teraz, dobra, kojarzę, że to się pisało przez Z, a nie przez C, Ale w sumie influenca mogło być z angielskiego, a spolszczenie Z w C to też miałoby sens - uznał Jakub i szybko zaznaczył A.

Źródłosłowem influency jest średniowieczno-łacińska influentia, czyli wpływ, a powstanie epidemii przypisywano wpływowi właśnie gwiazd. Poprawna odpowiedź – dawniej grypa. Bardzo się cieszę, brawo - pogratulował wygranej Hubert Urbański.

240311_milionerzy_odc709_www_6
Milionerzy: Kuba Dominiak poradził sobie z pytaniem za 75 tysięcy bez koła

Przy pytaniu za 125 tysięcy Jakub poprosił o koło pół na pół. Tak brzmiało pytanie:

Które miasto do końca 2023 r. nie miało linii tramwajowej?

A) Elbląg

B) Poznań

C) Szczecin

D) Zamość

Po wykorzystaniu koła do wyboru zostały miasta: Poznań i Zamość, a — jak powiedział Jakub — w 2017 roku był w Poznaniu i jeździł tam tramwajami, więc bez wahania zaznaczył Zamość. I słusznie. W kolejnym odcinku Jakub usłyszy pytanie za 250 tysięcy złotych!

Oglądaj "Milionerów" w Max oraz TVN dziś o 20:55.

Ile osób wygrało milion w "Milionerach"?

Do tej pory mieliśmy siedmiu milionerów w polskiej edycji programu. Krzysztof Wójcik sięgnął po najwyższą nagrodę w 2010 roku. W 2018 roku emerytowana nauczycielka Maria Romanek została drugą polską milionerką, a jako trzecia, w 2019 roku, czek otrzymała Kasia Kant-Wysocka. Dwa lata później bank rozbił muzykolog Jacek Iwaszko, a w 2022 roku piątym milionerem został Tomasz Orzechowski, który zasłynął niezwykle opanowaną grą. Na początku 2024 roku szóstym milionerem został Mateusz Żaboklicki. Tomek Boruch dołącza do grona zwycięzców jako siódmy.

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Jak ciekawie można spędzić lato w mieście?
Materiał promocyjny

Jak ciekawie można spędzić lato w mieście?