Trzech graczy w jednym odcinku "Milionerów". Aż tak trudne pytania?

Milionerzy: Wiktoria bez problemu odpowiedziała na pytanie za 2 tysiące
W tym odcinku "Milionerów" mieliśmy aż trzech graczy. Jednemu z nich nie udało się niestety wygrać żadnych pieniędzy!

Milionerzy. Pytanie o motorniczą w filmie Andrzeja Wajdy

Jako pierwszy grał Mateusz Draszewski z Warszawy. Uwielbia komiksy, fantasy i gry komputerowe, a zawodowo jest project managerem w agencji reklamowej.

Kontynuował rozgrywkę z wtorku, kiedy doszedł do 2 tysięcy. W dzisiejszym odcinku miał duży problem z pytaniem za 5 tysięcy, przy którym zużył dwa koła, ale najtrudniejsze okazało się to za 20 tys.

Milionerzy: Mateusz rezygnuje przy pytaniu za 20 tysięcy

Kto do filmu Andrzeja Wajdy nauczył się prowadzić tramwaj i został filmową motorniczą?

A) Krystyna Janda B) Dorota Wellman C) Stanisława Celińska D) Agnieszka Grochowska

Mateusz od razu odrzucił odpowiedź B), która okazała się prawidłową. Na szczęście zawodnik nie chciał ryzykować i podziękował za grę, biorąc 10 tysięcy złotych.

Milionerzy. Pytanie o szczęk za 500 złotych

Po Mateuszu grę rozpoczął Wojtek Piasecki z Łeby, technik leśnik studiujący zaocznie leśnictwo. Niestety, już pierwsze pytanie za 500 złotych okazało się za trudne. Wojtek uznał, że "szczęk" kojarzy mu się z ogniskiem, a chodziło o metal. Tym samym gra zakończyła się od razu.

Milionerzy: Wojtkowi nie udało się odpowiedzieć na pierwsze pytanie

Milionerzy. Wiktoria Wizner zaczyna grę

Wiktoria Wizner jest śpiewaczką operową, mieszka w Glasgow, ale pracuje w operach w wielu miejscach. Marzy o występie w warszawskim Teatrze Wielkim.

W tym odcinku "Milionerów" Wiktorii udało się zdobyć 2 tysiące złotych i zachować komplet kół ratunkowych. Jak jej pójdzie dalej? Oglądajcie odcinek w czwartek, 9 maja!

Milionerzy: "Dobrze mieć ojca historyka sztuki"
Milionerzy: Wiktoria bez problemu odpowiedziała na pytanie za 2 tysiące

Oglądaj "Milionerów" w Playerze!

Ile osób wygrało milion w "Milionerach"?

Do tej pory mieliśmy siedmiu milionerów w polskiej edycji programu. Krzysztof Wójcik sięgnął po najwyższą nagrodę w 2010 roku. W 2018 roku emerytowana nauczycielka Maria Romanek została drugą polską milionerką, a jako trzecia, w 2019 roku, czek otrzymała Kasia Kant-Wysocka. Dwa lata później bank rozbił muzykolog Jacek Iwaszko, a w 2022 roku piątym milionerem został Tomasz Orzechowski, który zasłynął niezwykle opanowaną grą. Na początku 2024 roku szóstym milionerem został Mateusz Żaboklicki. Tomek Boruch dołącza do grona zwycięzców jako siódmy.

Reporter: A. Raczkowska

Źródło: TVN

podziel się:

Pozostałe wiadomości