"Milionerzy". Pytanie o wiersz Kazimierza Wierzyńskiego przerosło nawet publiczność

Milionerzy: Tym razem publiczność w studio zawiodła
Kamil Ruszkowski w pytaniu za 40 tysięcy złotych poprosił o pomoc publiczność zebraną w studio "Milionerów". Tym razem większość się myliła. Co było tak trudne?

"Milionerzy" - Kamil Ruszkowski, jak wyglądała jego gra?

W "kto pierwszy, ten lepszy" Kamil Ruszkowski okazał się jedyną osobą, która ułożyła odpowiedzi w odpowiedniej kolejności. Zadanie wymagało sprawnego liczenia — polegało na wskazaniu w odpowiedniej kolejności wyników działań matematycznych.

Kamil jest prawnikiem z wykształcenia i logistykiem z zawodu. Do studia "Milionerów" przyjechał ze Zduńskiej Woli. Swoją grę rozpoczął w imponującym tempie i już po chwili usłyszał pytanie za dziesięć tysięcy złotych. A brzmiało ono:

Dla którego z kosmetyków alternatywą jest krem BB:

A) dla pomadki

B) dla cienia do powiek

C) dla maskary

D) dla podkładu

- Tutaj się przyznaję, nie mam zielonego pojęcia, ale jest nadzieja w postaci telefonu do przyjaciela - przyznał Kamil. Monika, koleżanka z pracy od razu wskazała jedną z odpowiedzi.

Krem BB jest oczywiście alternatywą dla podkładu.

Milionerzy: W pytaniu o krem BB pomogła koleżanka z pracy

Kolejne pytanie było warte gwarantowane 40 tysięcy złotych i brzmiało:

"Już odbił się, już płynie!" - tak rozpoczyna się wiersz Kazimierza Wierzyńskiego z tomu "Laur Olimpijski" poświęcony:

A) pływaniu

B) skokom narciarskim

C) skokowi o tyczce

D) piłce nożnej

- Właśnie obawiałem się takich pytań à propos wierszy albo piosenek - od razu skomentował Kamil i prosi o pomoc publiczność. 52% osób w studio wskazuje, że wiersz Wierzyńskiego jest poświęcony pływaniu. Tylko 3% publiczności uważa, że cytat dotyczy piłki nożnej.

Dla pewności Kamil prosi jeszcze o skorzystanie z drugiego koła i odrzucenie dwóch błędnych odpowiedzi. Pozostaje A) oraz B). - Myślałem o skokach narciarskich, bo to odbicie kojarzyło mi się z odbiciem z progu i to mnie tak myliło - zdradza gracz i podejmuje decyzję o wskazaniu odpowiedzi zasugerowanej przez większość publiczności.

Niestety, 52% osób w studio myliło się. Wiersz Kazimierza Wierzyńskiego odwołuje się do... skoku o tyczce. Kamil opuszcza studio z tysiącem złotych.

Oglądaj "Milionerów" w Max oraz TVN dziś o 20:55.

Ile osób wygrało milion w "Milionerach"?

Do tej pory mieliśmy siedmiu milionerów w polskiej edycji programu. Krzysztof Wójcik sięgnął po najwyższą nagrodę w 2010 roku. W 2018 roku emerytowana nauczycielka Maria Romanek została drugą polską milionerką, a jako trzecia, w 2019 roku, czek otrzymała Kasia Kant-Wysocka. Dwa lata później bank rozbił muzykolog Jacek Iwaszko, a w 2022 roku piątym milionerem został Tomasz Orzechowski, który zasłynął niezwykle opanowaną grą. Na początku 2024 roku szóstym milionerem został Mateusz Żaboklicki. Tomek Boruch dołącza do grona zwycięzców jako siódmy.

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Jak ciekawie można spędzić lato w mieście?
Materiał promocyjny

Jak ciekawie można spędzić lato w mieście?