"Milionerzy". Czym jest bombaż? Ewa nie wiedziała i zadzwoniła do taty

Milionerzy: Bombaż to wypuczenie?
Ewa Kubcza-Dowejko z Barlinka była uczestniczką 711. odcinka "Milionerów". Zobaczcie, jakie pytania usłyszała na początkowym etapie gry

"Milionerzy". Bombaż i Tuwim w pytaniach Ewy

Ewa przyjechała z Barlinka i z wykształcenia jest ekonomistką. W życiu zawodowym pracuje jako lektorka języka angielskiego. W "kto pierwszy, ten lepszy" była jedyną osobą, która udzieliła prawidłowej odpowiedzi. Pierwsze pytania Ewa pokonuje w zawrotnym tempie. Przy pytaniu za 10 i 20 tysięcy złotych zaczynają się schody.

Ile kotletów zjadłoby tysiąc atletów z "Lokomotywy" Tuwima? A) sto B) dziesięć tysięcy C) milion

D) bilion - Nie ma odpowiedzi, którą w głowie obstawiałam, czyli tysiąc - zdradza zawodniczka i podejmuje decyzję o użyciu koła ratunkowego; pomoc publiczności. Osoby zebrane w studio prawie jednogłośnie wskazują prawidłową odpowiedź, czyli C.

Milionerzy: Czy znasz treść wiersza Tuwima?

Pytanie za 20 tysięcy złotych wymaga pomocy taty. Czy Norbert wie, czym jest bombaż?

Bombaż to wypuczenie:

A) na bombie

B) na karoserii

C) na mokrej tapecie

D) na puszce

- Nigdy nie słyszałam takiego wyrażenia, więc duże prawdopodobieństwo, że to coś związanego z karoserią. Chyba tego nie wymyślę sama, może mój tata mógłby to wiedzieć - zastanawia się Ewa.

Tata Norbert od razu stwierdza, że bombaż kojarzy mu się z puszką. - Jak puszka się popsuje, to mówi się, że jest bombaż, że jest wypukła - podpowiada tata. Po tak mocnym wskazaniu Ewa decyduje się zaznaczyć odpowiedź D. I wygrywa 20 tysięcy złotych.

Oglądaj "Milionerów" w Max oraz TVN dziś o 20:55.

Ile osób wygrało milion w "Milionerach"?

Do tej pory mieliśmy siedmiu milionerów w polskiej edycji programu. Krzysztof Wójcik sięgnął po najwyższą nagrodę w 2010 roku. W 2018 roku emerytowana nauczycielka Maria Romanek została drugą polską milionerką, a jako trzecia, w 2019 roku, czek otrzymała Kasia Kant-Wysocka. Dwa lata później bank rozbił muzykolog Jacek Iwaszko, a w 2022 roku piątym milionerem został Tomasz Orzechowski, który zasłynął niezwykle opanowaną grą. Na początku 2024 roku szóstym milionerem został Mateusz Żaboklicki. Tomek Boruch dołącza do grona zwycięzców jako siódmy.

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Jak ciekawie można spędzić lato w mieście?
Materiał promocyjny

Jak ciekawie można spędzić lato w mieście?