Który to sport róży? Konradowi musiała pomóc publiczność

Milionerzy: Ostatnie koło ratunkowe wykorzystane przy 40 tysiącach, ale to się opłacało
Konrad Walkowiak potrzebował 2,6 sekundy, żeby uporządkować odpowiedzi w "kto pierwszy, ten lepszy". Czy do pytania za milion dotrze równie szybko?

Milionerzy. Konrad Walkowiak rozpoczyna grę o milion

Konrad Walkowiak potrzebował 2,6 sekundy, żeby dopasować państwa do miejscowości, w których są znane sanktuaria maryjne. Jest to jeden z najlepszych wyników z "kto pierwszy, ten lepszy" i ciężko uwierzyć, że w tak szybkim tempie można uporządkować tyle odpowiedzi. Konrad z wykształcenia jest ekonomistą i mieszka w Jeleniej Górze. Jego motto życiowe to: "Cały czas do przodu" i "Pozostań wiecznie młodym".

Początek gry Konrada wskazywał na to, że z tym graczem zostaniemy nieco dłużej. Szybko poradził sobie z początkowymi pytaniami i po kilkunastu minutach usłyszał pytanie za 10 tysięcy złotych.

Który to sport róży?

A: bieg bez przeszkód

B: pływanie asynchroniczne

C: skok przez płot

D: mutant odmiany

- Kluczem na pewno jest tutaj róża - zastanawiał się Konrad. Gracz długo myślał o co, tak naprawdę chodzi w pytaniu i w końcu zdecydował się poprosić o pomoc publiczność. Aż 70% osób wskazało odpowiedź "mutant odmiany". - Show must go on - uznał Konrad i zaznaczył odpowiedź zasugerowaną przez większość osób zebranych w studio.

Sport różni się od odmiany wyjściowej jedną cechą, często pożądaną na przykład kolorem kwiatu, jeśli dotyczy to roślin ozdobnych. To termin stosowany także w sadownictwie. Poprawna odpowiedź – mutant odmiany.

Milionerzy: Konrad musiał poprosić publiczność o pomoc przy sportowym pytaniu

Trzecie koło Konrad wykorzystał przy pytaniu za 40 tysięcy złotych, które brzmiało:

Jakie zjawisko patronuje w XV Preludium Des-dur Chopina?

A: zorza polarna

B: trąba powietrzna C: tsunami D: deszcz

- Chopin mógł mieć problem z oglądaniem takich zjawisk jak tsunami i trąba powietrzna, przynajmniej w XIX wieku - uznał Konrad. Nie mając pewności dzwoni do żony, która podobnie jak on obstawia odpowiedź D. Konrad prosi o zaznaczenie odpowiedzi D i już po chwili ma gwarantowane 40 tysięcy złotych.

Preludium Des-dur Chopina jest potocznie nazywane "deszczowym", chociaż sam autor nie lubił tego określenia.

Oglądaj "Milionerów" w Playerze oraz TVN dziś o 20:55.

Ile osób wygrało milion w "Milionerach"?

Do tej pory mieliśmy siedmiu milionerów w polskiej edycji programu. Krzysztof Wójcik sięgnął po najwyższą nagrodę w 2010 roku. W 2018 roku emerytowana nauczycielka Maria Romanek została drugą polską milionerką, a jako trzecia, w 2019 roku, czek otrzymała Kasia Kant-Wysocka. Dwa lata później bank rozbił muzykolog Jacek Iwaszko, a w 2022 roku piątym milionerem został Tomasz Orzechowski, który zasłynął niezwykle opanowaną grą. Na początku 2024 roku szóstym milionerem został Mateusz Żaboklicki. Tomek Boruch dołącza do grona zwycięzców jako siódmy.

Reporter: Anna Szafrańska

Źródło: TVN

podziel się:

Pozostałe wiadomości