O jakie dżiny chodziło w pytaniu za pół miliona złotych? Konrad miał swój typ, ale nie zaryzykował

Milionerzy: Konrad zrezygnował przy pytaniu za pół miliona. I dobrze, bo źle obstawiał
Konrad Walkowiak stanął przed szansą wygrania pół miliona złotych. Pytanie dotyczyło dżinów z "Baśni Tysiąca i Jednej Nocy" i "Klechd sezamowych"

Milionerzy. Pytanie za pół miliona złotych

Konrad Walkowiak, ekonomista z Jeleniej Góry, którego mottem życiowym jest "Cały czas do przodu", w ostatnim odcinku "Milionerów" dotarł do pytania za 250 tysięcy złotych. Co ciekawe, Konrad wykorzystał pierwsze koło ratunkowe już przy pytaniu za 500 złotych, ale potem szło mu znacznie lepiej. Gracz udowodnił, że posiada dużą wiedzę i dobrą intuicję. Dziś Hubert Urbański rozpoczął odcinek od przeczytania pytania za pół miliona złotych, a brzmiało ono:

Które dżiny pomagały Aladynowi z "Baśni Tysiąca i Jednej Nocy" i "Klechd sezamowych" Leśmiana w jego życiowych perypetiach?

A: z pierścienia i z dywanu

B: z pierścienia i z naszyjnika

C: z lampy i z pierścienia

D: z lampy i z dywanu

- Na pewno jeden dżin był z lampy, tylko skąd był drugi, czy z pierścienia, czy z dywanu? - zastanawiał się Konrad. Do tej pory gracz był skory do ryzyka, jednak przy tym pytaniu do stracenia było aż 210 tysięcy złotych. - Nie jestem pewien odpowiedzi, więc ostatecznie podziękuję za grę na tym etapie - zdecydował Konrad.

A jaka była poprawna odpowiedź? Otóż Konrad słusznie podejrzewał, że jeden z dżinów był z lampy, natomiast drugi pochodził z pierścienia.

Oglądaj "Milionerów" w Playerze oraz TVN dziś o 20:55.

Ile osób wygrało milion w "Milionerach"?

Do tej pory mieliśmy siedmiu milionerów w polskiej edycji programu. Krzysztof Wójcik sięgnął po najwyższą nagrodę w 2010 roku. W 2018 roku emerytowana nauczycielka Maria Romanek została drugą polską milionerką, a jako trzecia, w 2019 roku, czek otrzymała Kasia Kant-Wysocka. Dwa lata później bank rozbił muzykolog Jacek Iwaszko, a w 2022 roku piątym milionerem został Tomasz Orzechowski, który zasłynął niezwykle opanowaną grą. Na początku 2024 roku szóstym milionerem został Mateusz Żaboklicki. Tomek Boruch dołącza do grona zwycięzców jako siódmy.

Reporter: Anna Szafrańska

Źródło: TVN

podziel się:

Pozostałe wiadomości