Która gwiazda muzyki zapowiedziała udział w letnich Igrzyskach Olimpijskich? Kubę zaskoczyła odpowiedź

Milionerzy
Milionerzy: Kuba Dominiak poprosił przyjaciela o pomoc przy pytaniu za 40 tysięcy
Jakub Dominiak z Warszawy stanął przed szansą wygrania miliona złotych. Pytania z początkowego etapu gry mogą zaskoczyć niejednego wytrawnego gracza

Jakub Dominiak w "Milionerach"

Jakub miał bardzo dobry początek gry. Pierwszego koła ratunkowego potrzebował przy pytaniu za 10 tysięcy złotych. Z pytaniem za 20 tysięcy poradził sobie sam, chociaż wymagało to chwili zastanowienia. Pytanie spodobałoby się wszystkim fanom zdrowego odżywiania oraz biologom.

Chlorella to awansowane do kategorii superfood:

A) zielone glony

B) brązowe algi

C) żółte wodorosty

D) czerwone krasnorosty

- Tutaj pokieruję się źrodłosłowem - zdradził Jakub i wydedukował, że musi chodzić o zielone glony. I miał rację. Chlorella to zielona alga słodkowodna.

240311_milionerzy_odc709_www_4
Milionerzy: Kuba wydedukował, która odpowiedź jest właściwa

Pytanie za 40 tysięcy brzmiało:

Kto na początku 2024 r. poinformował, że będzie reporterem telewizyjnym podczas letnich Igrzysk Olimpijskich w Paryżu?

A) John Bon Jovi,

B) Snoop Dogg,

C) Eminem,

D) Jay-Z.

- No i aktualności gdzieś, jakoś musiały mnie ominąć - przyznał Jakub i poprosił o telefon do przyjaciela, Pawła. Ten od razu wskazał, że poprawna odpowiedź to Snoop Dogg, co zaskoczyło gracza - Snoop Dogg tylko z tą marihuaną kojarzyłem, że przestał palić.

Teraz będzie kojarzył również ze sportową deklaracją, ponieważ B to poprawna odpowiedź. Jakub wygrał 40 tysięcy złotych!

Oglądaj "Milionerów" w Max oraz TVN dziś o 20:55.

Ile osób wygrało milion w "Milionerach"?

Do tej pory mieliśmy siedmiu milionerów w polskiej edycji programu. Krzysztof Wójcik sięgnął po najwyższą nagrodę w 2010 roku. W 2018 roku emerytowana nauczycielka Maria Romanek została drugą polską milionerką, a jako trzecia, w 2019 roku, czek otrzymała Kasia Kant-Wysocka. Dwa lata później bank rozbił muzykolog Jacek Iwaszko, a w 2022 roku piątym milionerem został Tomasz Orzechowski, który zasłynął niezwykle opanowaną grą. Na początku 2024 roku szóstym milionerem został Mateusz Żaboklicki. Tomek Boruch dołącza do grona zwycięzców jako siódmy.

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Jak ciekawie można spędzić lato w mieście?
Materiał promocyjny

Jak ciekawie można spędzić lato w mieście?