"Milionerzy". Czy Adolf Hitler brał udział w pogrzebie Józefa Piłsudskiego? Odpowiedź może was zaskoczyć

Milionerzy: Kto wziął udział w pogrzebie Piłsudskiego?
"Milionerzy". Jakub Dominiak z Warszawy zaczął swoją grę od pytania za 250 tysięcy złotych! Matematyk i ekonomista miał do dyspozycji jeszcze jedno koło ratunkowe, z którego jednak nie skorzystał

Jakub Dominiak, to matematyk i ekonomista, a zawodowo likwidator szkód. Jak sam mówi o swojej pracy, rozdaje ludziom pieniądze — prawie tak jak Hubert Urbański!

Jakub w poprzedni odcinku odpowiedział na 9 pytań, wykorzystując trzy z czterech kół ratunkowych. Musiał wykazać się wiedzą z zakresu muzyki, biologii, a nawet historii polskich miast. Następnego dnia swoją grę rozpoczął od pytania za ćwierć miliona złotych. Dysponował jeszcze jednym kołem ratunkowym. Pytanie brzmiało:

Jako przedstawiciel Niemiec w pogrzebie Józefa Piłsudskiego wziął udział ówczesny przewodniczący Reichstagu i ostatni premier Prus:

A) Adolf Hitler

B) Hermann Goering

C) Joseph Goebbels

D) Paul von Hindenburg

- Coś czuję, że znasz odpowiedź - Hubert Urbański dobrze wyczuł, że Jakubowi chodzi po głowie jedna z odpowiedzi. Gracz przyznał, że tak jest, ale jednocześnie boi się, że jego przypuszczenia są błędne.

- Jestem pewny, że w pogrzebie Józefa Piłsudskiego wziął udział Adolf Hitler. Problemem jest to czy on był wtedy przewodniczącym Reichstagu. Tak mi się wydaje - myślał głośno Jakub i nie zastanawiając się długo poprosił o zaznaczenie odpowiedzi A. Ryzykował tym samym 85 tysięcy złotych. Hubert nie miał dla niego dobrych wiadomości.

- Poprawna odpowiedź to Herman Goering, niestety. Hitler napisał list kondolencyjny do wdowy i wysłał telegram z kondolencjami do władz RP. Wziął też udział w mszy świętej w katedrze św. Jadwigi w Berlinie przy symbolicznej trumnie marszałka. Ale nie było go na pogrzebie - podsumował prowadzący.

Jakub Dominiak opuścił studio z gwarantowanymi 40 tysiącami złotych.

Oglądaj "Milionerów" w Max oraz TVN dziś o 20:55.

Ile osób wygrało milion w "Milionerach"?

Do tej pory mieliśmy siedmiu milionerów w polskiej edycji programu. Krzysztof Wójcik sięgnął po najwyższą nagrodę w 2010 roku. W 2018 roku emerytowana nauczycielka Maria Romanek została drugą polską milionerką, a jako trzecia, w 2019 roku, czek otrzymała Kasia Kant-Wysocka. Dwa lata później bank rozbił muzykolog Jacek Iwaszko, a w 2022 roku piątym milionerem został Tomasz Orzechowski, który zasłynął niezwykle opanowaną grą. Na początku 2024 roku szóstym milionerem został Mateusz Żaboklicki. Tomek Boruch dołącza do grona zwycięzców jako siódmy.

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Jak ciekawie można spędzić lato w mieście?
Materiał promocyjny

Jak ciekawie można spędzić lato w mieście?