Hoja - jaki ma kształt kwiatów? Publiczność pomoże Kasi?

Milionerzy: Przy pytaniu za 20 tysięcy trzeba było pogłówkować i policzyć
Odcinek 701 w całości należał od Katarzyny Frużyńskiej. Jak wyglądał początek jej gry?

"Połącz półwyspy z kontynentami w kolejności: Europa, Afryka, Azja, Ameryka Północna" brzmiało zadanie w "kto pierwszy, ten lepszy". Aż 5 z 6 zawodników zaznaczyło poprawnie odpowiedzi, ale to Katarzyna Frużyńska była najszybsza.

Katarzyna przyjechała z Krakowa. W pracy jest liderką do spraw rozwoju pracowników. W jej zawodzie przydatna jest wiedza psychologiczna, którą zdobyła podczas studiów na Uniwersytecie Jagiellońskim. Katarzyna ukończyła również filologię polską, co z pewnością przyda się w programie.

Kasia z początku radziła sobie nieźle, a pierwsze koło wykorzystała przy pytaniu za 10 tysięcy.

Hoja to azjatycka roślina pnąca. Jej kwiaty zwykle przypominają kształtem:

A: trójkąty równoboczne

B: nadmuchane baloniki

C: wydłużone pałeczki

D: pięcioramienne gwiazdy

Kasia nie miała pojęcia, jak wygląda hoja, podobnie jak jej kwiaty, więc od razu zdecydowała się poprosić o pomoc publiczność. Ta wykazała się zaskakującą jednomyślnością, bo aż 80% osób zebranych w studio obstawiło odpowiedź D. Wskazanie okazało się słuszne i Kasia wygrała 10 tysięcy złotych.

231201_Milionerzy_odc_701_tc03
Milionerzy: Kasia ma 10 tysięcy dzięki publiczności

Pytanie za 20 tysięcy wymagało zastanowienia się, a przede wszystkim odpowiedniego rachunku.

Ile maksymalnie można utworzyć różnych trzydaniowych zestawów obiadowych w barze, który ma w menu 5 zup, 6 drugich dań i 3 desery?

A: 15

B: 30

C: 60

D: 90

- Właśnie bałam się, że trzeba będzie coś mnożyć w pamięci - od razu wyznała Kasia. Nie do końca będąc pewną swoich wyliczeń prosi Huberta Urbańskiego o zaznaczenie odpowiedzi D.

Prawidłowe działanie przy tym pytaniu to 6*5*3, co daje wynik 90. Kasia wygrywa 20 tysięcy złotych.

Oglądaj "Milionerów" w Max oraz TVN dziś o 20:55.

Ile osób wygrało milion w "Milionerach"?

Do tej pory mieliśmy siedmiu milionerów w polskiej edycji programu. Krzysztof Wójcik sięgnął po najwyższą nagrodę w 2010 roku. W 2018 roku emerytowana nauczycielka Maria Romanek została drugą polską milionerką, a jako trzecia, w 2019 roku, czek otrzymała Kasia Kant-Wysocka. Dwa lata później bank rozbił muzykolog Jacek Iwaszko, a w 2022 roku piątym milionerem został Tomasz Orzechowski, który zasłynął niezwykle opanowaną grą. Na początku 2024 roku szóstym milionerem został Mateusz Żaboklicki. Tomek Boruch dołącza do grona zwycięzców jako siódmy.

Reporter: Anna Szafrańska

Źródło: TVN

podziel się:

Pozostałe wiadomości