Co ma taki sam wzór sumaryczny jak glukoza? Katarzyna nie wiedziała i strzelała

Milionerzy: "Może kuszę los". Niestety, strzał Kasi był niecelny i straciła 35 tysięcy
Odcinek 701 w całości należał od Katarzyny Frużyńskiej. Zawodniczka stanęła przed szansą wygrania 125 tysięcy złotych. Jak poradziła sobie z pytaniem?

"Połącz półwyspy z kontynentami w kolejności: Europa, Afryka, Azja, Ameryka Północna" brzmiało zadanie w "kto pierwszy, ten lepszy". Aż 5 z 6 zawodników zaznaczyło poprawnie odpowiedzi, ale to Katarzyna Frużyńska była najszybsza. Katarzyna przyjechała z Krakowa. W pracy jest liderką do spraw rozwoju pracowników. W jej zawodzie przydatna jest wiedza psychologiczna, którą zdobyła podczas studiów na Uniwersytecie Jagiellońskim. Katarzyna ukończyła również filologię polską, co z pewnością przyda się w programie.

Katarzyna szybko przeszła przez początkowy etap gry. Pierwszego koła użyła przy pytaniu za tysiąc złotych, a dwa pozostałe pozwoliły jej wygrać kolejno 10 i 40 tysięcy złotych. Pytanie za 75 tysięcy brzmiało:

Który zespół gra tzw. białe reggae na płycie ""Reggatta de Blanc"? 

A: Blondie

B: The Police

C: U2

D: King Crimson

Katarzyna nie znała odpowiedzi, ani nie miała żadnego koła ratunkowego. W tej sytuacji musiała zdać się na intuicję i strzał. - Myślę, że sobie swobodnie strzelę do The Police - uznała. I ustrzeliła 75 tysięcy złotych.

Milionerzy: Intuicja najlepszym doradcą! Kasia trafiła z odpowiedzią za 75 tysięcy

Glukoza ma taki sam wzór sumaryczny jak:

A: sacharoza

B: fruktoza

C: maltoza

D: laktoza

- Nie wiem jaki wzór ma glukoza. (...) Mam ochotę jeszcze zagrać. Zaznaczmy A, a co! Ostatecznie - zdecydowała Katarzyna. Niestety, to nie była poprawna odpowiedź.

Glukoza ma taki sam wzór sumaryczny jak fruktoza, różnią się one jednk rozłożeniem atomów względem siebie. Katarzyna kończy grę w gwarantowanymi 40 tysiącami złotych.

Oglądaj "Milionerów" w Max oraz TVN dziś o 20:55.

Ile osób wygrało milion w "Milionerach"?

Do tej pory mieliśmy siedmiu milionerów w polskiej edycji programu. Krzysztof Wójcik sięgnął po najwyższą nagrodę w 2010 roku. W 2018 roku emerytowana nauczycielka Maria Romanek została drugą polską milionerką, a jako trzecia, w 2019 roku, czek otrzymała Kasia Kant-Wysocka. Dwa lata później bank rozbił muzykolog Jacek Iwaszko, a w 2022 roku piątym milionerem został Tomasz Orzechowski, który zasłynął niezwykle opanowaną grą. Na początku 2024 roku szóstym milionerem został Mateusz Żaboklicki. Tomek Boruch dołącza do grona zwycięzców jako siódmy.

Reporter: Anna Szafrańska

Źródło: TVN

podziel się:

Pozostałe wiadomości