Sofia Konecka-Menescal o hejcie w szkole. "Wyrzucano przez okno moje rzeczy"

MasterChef Nastolatki
SOFIA
W 5. odcinku "MasterChefa Nastolatki" pojawiła się Sofia Konecka-Menescal, żeby wesprzeć zawodników i dodać im otuchy, bo przecież niedawno sama brała udział w programie, w którym zwycięzca może być tylko jeden.

MasterChef Nastolatki. Hejt i depresja w życiu Sofii

Sofia Konceka-Menescal zajęła 2. miejsce w finale 12. sezonu "Top Model". Sofia dzięki swojej osobowości i determinacji dotarła do najważniejszego etapu w reality show. Bardzo dobrze radziła sobie w programie. Wygrała kilka zadań i wzięła udział w kampaniach reklamowych oraz sesjach zdjęciowych. Joanna Krupa, Michał Piróg, Kasia Sokołowska, Marcin Tyszka, Dawid Woliński i goście programu byli pod wrażeniem jej urody i możliwościach do pracy w modelingu.

Jaką nastolatką była Sofia?

- Starałam się być otwarta, nie zawsze było łatwo. Nie zawsze było na pewno łatwo być sobą, bo spotkałam się chociażby z hejtem w szkole - wyznała modelka.

Problemy z hejtem zaczęły się już w szkole podstawowej. Sofia słyszała, że jest brzydka, płaska. - Tak się po prostu nie mówi do człowieka - wspominała Sofia. Dochodziło do takich sytuacji, że w szkole inne dzieci potrafiły wyrzucić jej rzeczy przez okno.

- Dlatego zmieniłam też szkołę, a później przyszłam do liceum, w którym pierwszy rok był w porządku, ale później wszystko się zmieniło. Zachorowałam na depresję - przyznała Sofia. Był to dla mnie bardzo trudny i ciemny okres w życiu - dodała.

Mimo że chorobę miała stwierdzoną przez lekarzy, to spotkała się z brakiem wsparcia, i podjęła decyzję o odejściu ze szkoły. Po kilku miesiącach przerwy zapisała się do szkoły dla dorosłych, gdzie wreszcie jest szczęśliwa.

- W końcu ktoś mnie traktuje jak dorosłego, poważnego człowieka i nie próbuje mnie kontrolować i ograniczać w żaden sposób - podkreśliła modelka.

Jakie to uczucie być uważaną za jedną z najpieknięjszych Polek?

- Noo niesamowite, to drugie miejsce w "Top Model". Naprawdę było coś niesamowitego. Teraz podpisałam umowę z agencją międzynarodową. Uważam, że życie jest bardzo przewrotne - trzeba uwierzyć w siebie! - zachęca modelka.

- To jest przede wszystkim najtrudniejsze zadanie w byciu nastolatkiem: uwierzyć w siebie! - podsumował Rozkoszny.

MasterChef Nastolatki. Jakie zdrowe potrawy przygotowała Ewa Chodakowska?

Trenerka tysięcy Polek i Polaków w MasterChefie przygotowała kilka dań i przekąsek, które są idealnie zbilansowane, zdrowe i smaczne. Na stole znalazły się: łosoś na parze z ryżem i granatem, warzywa, hummus i owsianka z owocami. Na deser koktajl z awokado, bananów z syropem z agawy. Propozycje Ewy były dla młodych kucharzy świetną inspiracją przed zadaniem, które za chwilę ich czekało. Każdy z nich miał kilkadziesiąt minut na skomponowanie zdrowego posiłku. Marta Kornacka od początku czuła się pewnie, a jej kulinarna propozycja została później wyróżniona.

Marta przygotowała łososia a'la curry z brązowym ryżem i sałatką z mango, pomidora, awokado i rukoli.

Ewa i Marta były gościnami w studio Dzień Dobry TVN. W programie Ewa od razu zauważyła ogromną miłość Marty do zdrowego gotowania.

Wspaniała dziewczyna, pełna pasji, dobrej energii, uśmiechnięta, ambitna, ogromny, ogromny talent, otwartość, wielkie serce
- podkreśliła Ewa Chodakowska
Ewa Chodakowska i Marta Kornacka o pasji do gotowania i sposobie na walkę z chorobą
Ewa Chodakowska i Marta Kornacka o pasji do gotowania i sposobie na walkę z chorobą
4. odcinek MasterChefa Nastolatki otwierała konkurencja eliminacyjna, polegająca na przygotowaniu zdrowego posiłku. Dla jednego z uczestniów zadanie okazało się tym ostatnim

Konkurs."Gotuj z MasterChef Nastolatki"

To proste: Wybierz jeden z przepisów, które do tej pory pojawiły się w programie MasterChef Nastolatki. Nagraj video z przygotowaniem potrawy lub po prostu zrób zdjęcie już gotowej! Jury spośród nadesłanych zgłoszeń wybierze 25 najbardziej kreatywnych i nagrodzi zwycięzców. Ich prace będą pokazane w mediach społecznościowych programu.

Daty zgłoszeń - od 24 marca do 7 kwietnia.

Konkurs "Gotuj z MasterChef Nastolatki". Nagraj przepis lub wyślij zdjęcie i wygraj nagrody!
Konkurs "Gotuj z MasterChef Nastolatki". Nagraj przepis lub wyślij zdjęcie i wygraj nagrody!
Nagraj własny film lub zdjęcie z przepisem na wyjątkową potrawę, która pojawiła się w MasterChef Nastolatki i wygraj jeden z 25 zestawów - bluzę MasterChefa i książkę Rozkosznego!

Oglądajcie program "MasterChef Nastolatki w TVN i Player.pl

Autor: Anna Szafrańska

Źródło: TVN

podziel się:

Pozostałe wiadomości