Burrito tematem dogrywki! Kto opuścił program "MasterChef Nastolatki"?

MASTERCHEF 5 ODCINEK578
MasterChef Nastolatki: Kto zrobił najsłabsze burrito?
W 5. odcinku MasterChefa Nastolatki uczestnicy brali udział w trzech konkurencjach. Indywidualnej, drużynowej i dogrywce, po której jedna osoba musiała opuścić program.

MasterChef Nastolatki. Kto odpadł w dogrywce?

Drużyna, która przegrała drugą konkurencję musiała się zmierzyć w dogrywce. Były to: Majka, Martyna, Martyna, Zuza i Aleksandra. Dziewczyny musiały przygotować burrito!

Burrito to popularne danie pochodzące z kuchni meksykańskiej, składające się z tortilli pszennej z zawiniętymi w niej licznymi składnikami. Tradycyjnie wypełniane jest mięsem, ryżem, fasolą, serem, sałatką, guacamole i sosami, ale uczestniczki programu "MasterChef Nastolatki" chętnie wychodzą poza schematy.

Bardzo ważne w burito jest odpowiednie zawinięcie tortilli. Tutaj nieoceniona okazała się pomoc Rozkosznego.

240407_TVN_DNx120_MASTERCHEF_NASTOLATKI_S01E05_www_Sub_05
MasterChef Nastolatki: Patent Rozkosznego na burrito

Nadszedł moment zaprezentowania swoich dań. Aleksandra przygotowała burrito z mięsem wołowym, ryżem, papryką, fasolą, kukurydzą, pomidorami i sosem czosnkowym. Jurorom szczególnie dał się we znaki moooocno czosnkowy sos. Zuza postawiła na burrito z mięsem wołowym, ryżem, fasolą, pomidorami, papryką, kukurydzą i sosem limonkowym. Martyna Niemiec i jej burrito z mięsem wołowym, ryżem, awokado, cebulą, czarnymi pomidorami, fasolą i sosem serowym zostało podsumowane jako trochę przesolone, ale bardzo dobre. Majki buritto zrobiło na jury ogromne wrażenie. Do mięsa wołowego dodała fasolę, ryż, pomidory z kolendrą, czerwoną cebulę i sos limonkowy. Martyna Wzorek przygotowała burrito z mięsem wołowym ryżem, fasolą, pomidorami i papryką, awokado, gorzką czekoladą, cynamonem i sosem paprykowo-ananasowym. Jak jurorom smakowało jej danie?

- Ten sos jest bardzo smaczny, ale to jest coś innego, jest prawie jak deser - skomentował Michel Moran. Jego zdaniem danie wymaga jeszcze poprawek i przyprawienia i może wtedy będzie dobrym buritto.

W dogrywce najlepiej oceniono danie Majki. Natomiast najgorzej oceniono propozycję Martyny Wzorek i to ona musiała się pożegnać z kuchnią "MasterChefa Nastolatki".

Oczywiście, że spiełniają się marzenia w tej kuchni, ja jestem tego żywym przykładem. To jest ogromne wyróżnienie i satysfakcja"
- skomentowała swój udział w programie Martyna

MasterChef Nastolatki. Jakie zdrowe potrawy przygotowała Ewa Chodakowska?

Trenerka tysięcy Polek i Polaków w MasterChefie przygotowała kilka dań i przekąsek, które są idealnie zbilansowane, zdrowe i smaczne. Na stole znalazły się: łosoś na parze z ryżem i granatem, warzywa, hummus i owsianka z owocami. Na deser koktajl z awokado, bananów z syropem z agawy. Propozycje Ewy były dla młodych kucharzy świetną inspiracją przed zadaniem, które za chwilę ich czekało. Każdy z nich miał kilkadziesiąt minut na skomponowanie zdrowego posiłku. Marta Kornacka od początku czuła się pewnie, a jej kulinarna propozycja została później wyróżniona.

Marta przygotowała łososia a'la curry z brązowym ryżem i sałatką z mango, pomidora, awokado i rukoli.

Ewa i Marta były gościnami w studio Dzień Dobry TVN. W programie Ewa od razu zauważyła ogromną miłość Marty do zdrowego gotowania.

Wspaniała dziewczyna, pełna pasji, dobrej energii, uśmiechnięta, ambitna, ogromny, ogromny talent, otwartość, wielkie serce
- podkreśliła Ewa Chodakowska
Ewa Chodakowska i Marta Kornacka o pasji do gotowania i sposobie na walkę z chorobą
Ewa Chodakowska i Marta Kornacka o pasji do gotowania i sposobie na walkę z chorobą
4. odcinek MasterChefa Nastolatki otwierała konkurencja eliminacyjna, polegająca na przygotowaniu zdrowego posiłku. Dla jednego z uczestniów zadanie okazało się tym ostatnim

Konkurs."Gotuj z MasterChef Nastolatki"

To proste: Wybierz jeden z przepisów, które do tej pory pojawiły się w programie MasterChef Nastolatki. Nagraj video z przygotowaniem potrawy lub po prostu zrób zdjęcie już gotowej! Jury spośród nadesłanych zgłoszeń wybierze 25 najbardziej kreatywnych i nagrodzi zwycięzców. Ich prace będą pokazane w mediach społecznościowych programu.

Daty zgłoszeń - od 24 marca do 7 kwietnia.

Konkurs "Gotuj z MasterChef Nastolatki". Nagraj przepis lub wyślij zdjęcie i wygraj nagrody!
Konkurs "Gotuj z MasterChef Nastolatki". Nagraj przepis lub wyślij zdjęcie i wygraj nagrody!
Nagraj własny film lub zdjęcie z przepisem na wyjątkową potrawę, która pojawiła się w MasterChef Nastolatki i wygraj jeden z 25 zestawów - bluzę MasterChefa i książkę Rozkosznego!

Oglądajcie program "MasterChef Nastolatki w TVN i Player.pl

Autor: Anna Szafrańska

Źródło: TVN

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Wakacje za kilka dni. Zaplanuj je w Polsce!
Materiał promocyjny

Wakacje za kilka dni. Zaplanuj je w Polsce!