Ta konkurencja to kompletne szaleństwo. Kulinarna sztafeta w "MasterChefie Nastolatki"

MasterChef Nastolatki
MasterChef Nastolatki: Konkurencja, która wymagała ogromnej intuicji i wprawy w gotowaniu
Zuza i Antek wygrali konkurencję na najlepsze wykwintne danie z owoców morza i tym samym zostali kapitanami drużyn w kolejnym zadaniu. I to niełatwym.

Kulinarna sztafeta - na czym polega?

- To będzie sztafeta. Zaczyna kapitan. To on wymyśla danie, wybiera produkty i zaczyna gotować. Ma piętnaście minut. Każda kolejna osoba ma 10 min na dalsze gotowanie. Uczestnicy nie mogą się pomiędzy sobą kontaktować, ale mogą zostawiać wskazówki - zdradziła Dorota Szelągowska.

W drużynie niebieskich byli: Antek, Mariusz, Bartosz, Nikodem i Marta. W drużynie czerwonych: Zuza, Aleksandra, Martyna, Martyna i Maja. Każdy z kapitanów miał inny plan na swoje danie.

MasterChef Nastolatki
MasterChef Nastolatki

- Chciałam wziąć takie neutralne produkty, które każdy wiem, że potrafi przyrządzić - przyznała Zuza i zdecydowała się na polędwiczkę wieprzową.

Zupełnie inną taktykę przyjął Antek. - Kaczka to będzie za prosto, to musi być z czymś połączone, idziemy w przegrzebki, więc wyszło z tego surf and turf - przyznał. Surf and turf to połączenie czerwonego mięsa i owoców morza. Nikodem, który miał gotować zaraz po Antku obawiał się pomysłu Antka. - Weźmie jakieś skomplikowane rzeczy i będę myśleć, że chce zrobić tort - żartował.

W kuchni panował ogromny chaos. Uczestnicy starali się zostawiać sobie wskazówki, ale często okazywały się nieczytelne. Każdy z kolejnych członków drużyny mógł się tylko domyślać, co poprzednik chciał przygotować, dlatego ostateczny efekt był połączeniem pierwotnego planu i improwizacji twórczej.

Niebiescy przygotowali pierś z kaczki i smażone przegrzebki z puree z pietruszki i gruszki, marynowaną cebulą i sosem z malin i jeżyn. Czerwoni podali polędwiczkę wpieprzową z puree z batatów i gruszkami na winie. Oba przepisy czekają na Was w naszej księdze przepisów.

Polędwiczka okazała się zbyt surowa, ale mimo to czerwoni otrzymali głos Doroty Szelągowskiej. Zdaniem Tomka Jakubiaka danie niebieskich było lepsze. Decydujący głos należał do Michela Morana.

- To mogłoby być najlepsze danie dzisiaj, o ile polędwica nie byłaby surowa - skomentował Michel wskazując na danie czerwonym. Z tego też powodu jego głos trafił do Antka, Mariusza, Bartosza, Nikodema i Marty, i tym samym cała piątka mogła czuć się bezpiecznie do końca odcinka.

240407_TVN_DNx120_MASTERCHEF_NASTOLATKI_S01E05_www_Sub_04
MasterChef Nastolatki: Kto wygrał zadanie drużynowe?

MasterChef Nastolatki. Sofia Konecka-Menescal o hejcie i depresji w szkole

Sofia Konceka-Menescal zajęła 2. miejsce w finale 12. sezonu "Top Model". Sofia dzięki swojej osobowości i determinacji dotarła do najważniejszego etapu w reality show. Bardzo dobrze radziła sobie w programie. Wygrała kilka zadań i wzięła udział w kampaniach reklamowych oraz sesjach zdjęciowych. Joanna Krupa, Michał Piróg, Kasia Sokołowska, Marcin Tyszka, Dawid Woliński i goście programu byli pod wrażeniem jej urody i możliwościach do pracy w modelingu.

Jaką nastolatką była Sofia?

- Starałam się być otwarta, nie zawsze było łatwo. Nie zawsze było na pewno łatwo być sobą, bo spotkałam się chociażby z hejtem w szkole - wyznała modelka.

Problemy z hejtem zaczęły się już w szkole podstawowej. Sofia słyszała, że jest brzydka, płaska. - Tak się po prostu nie mówi do człowieka - wspominała Sofia. Dochodziło do takich sytuacji, że w szkole inne dzieci potrafiły wyrzucić jej rzeczy przez okno.

- Dlatego zmieniłam też szkołę, a później przyszłam do liceum, w którym pierwszy rok był w porządku, ale później wszystko się zmieniło. Zachorowałam na depresję - przyznała Sofia. Był to dla mnie bardzo trudny i ciemny okres w życiu - dodała.

Mimo że chorobę miała stwierdzoną przez lekarzy, to spotkała się z brakiem wsparcia, i podjęła decyzję o odejściu ze szkoły. Po kilku miesiącach przerwy zapisała się do szkoły dla dorosłych, gdzie wreszcie jest szczęśliwa.

- W końcu ktoś mnie traktuje jak dorosłego, poważnego człowieka i nie próbuje mnie kontrolować i ograniczać w żaden sposób - podkreśliła modelka.

Jakie to uczucie być uważaną za jedną z najpieknięjszych Polek?

- Noo niesamowite, to drugie miejsce w "Top Model". Naprawdę było coś niesamowitego. Teraz podpisałam umowę z agencją międzynarodową. Uważam, że życie jest bardzo przewrotne - trzeba uwierzyć w siebie! - zachęca modelka.

- To jest przede wszystkim najtrudniejsze zadanie w byciu nastolatkiem: uwierzyć w siebie! - podsumował Rozkoszny.

Sofia Konecka-Menescal o hejcie w szkole. "Wyrzucano przez okno moje rzeczy"
Sofia Konecka-Menescal o hejcie w szkole. "Wyrzucano przez okno moje rzeczy"
W 5. odcinku "MasterChefa Nastolatki" pojawiła się Sofia Konecka-Menescal, żeby wesprzeć zawodników i dodać im otuchy, bo przecież niedawno sama brała udział w programie, w którym zwycięzca może być tylko jeden.

Oglądajcie program "MasterChef Nastolatki w TVN i Player.pl

Autor: Anna Szafrańska

Źródło: TVN

podziel się:

Pozostałe wiadomości