Dorota Szelągowska marzyła, żeby zostać pomocą domową. Co się za tym kryło?

MasterChef Nastolatki: Dorota Szelągowska o swojej pasji do gotowania
Dorota Szelągowska trafiła do programu "MasterChef Nastolatki" nie bez powodu. Jej miłość do gotowania zrodziła się wiele lat temu.

"MasterChef Nastolatki". Skąd w Dorocie pasja do gotowania?

- Z lat 80., od babci. To była jedyna możliwość tak naprawdę, żeby zjeść ciepły posiłek. Jak człowiek z kluczem na szyi wracał do domu i miał lat 8 na przykład, to mama, babcia zostawiały jakieś składniki i samemu się kombinowało - przyznała Dorota.

Babcia Doroty Szelągowskiej świetnie gotowała. Była nawet autorką książki kucharskiej. Na młodej Dorocie robiło to ogromne wrażenie i inspirowało do własnych eksperymentów w kuchni. Tak zaczęły się marzenia o byciu pomocą domową.

- Mi się wydawało, że to jest taki zawód, gdzie ja będę mogła i przestawiać meble w domu, tak sobie myślałam, i sprzątać, co kocham, i gotować, i dbać o to wszystko, więc dziewczynki z mojego przedszkola chciały być stewardessami albo kimś tam innym, a ja chciałam być pomocą domową - przyznała Dorota.

- Gotowanie, chociaż absolutnie nieprofesjonalne, jest w moim DNA. Zostałam nauczona tego, że to jest najpiękniejszy sposób wyrażania miłości, opieki, troski - tak pięknie o początkach swojej pasji do kuchni opowiadała Dorota Szelągowska podczas kręcenia programu.

MasterChef Nastolatki: Miłość do gotowania Dorota Szelągowska ma po babci
MasterChef Nastolatki: Miłość do gotowania Dorota Szelągowska ma po babci
Wiosną 2024 w nowym programie TVN "MasterChef Nastolatki" zobaczymy Dorotę Szelągowską. Dla prowadzącej "Totalnych remontów Szelągowskiej" nie będzie to ani pierwszy raz z gotowaniem, ani z programem kulinarnym. Zobaczcie, co opowiedziała nam o swojej pasji do kuchni i jedzenia.

"MasterChef Nastolatki". Idealny tort według Doroty Szelągowskiej?

Dorota Szelągowska jest jedną z jurorek w programie MasterChef Nastolatki. Gotowanie od wielu lat jest jej wielką pasją i chętnie dzieli się swoim doświadczeniem i patentami. Jaki jest przepis na idealny tort według Doroty Szelągowskiej?

- Czekoladowo, czekoladowo, czekoladowy. Ja nie lubię połączeń na przykład owoców z czekoladą. Chyba, że z pomarańczą ewentualnie - wyznaje bez wahania.

Dorota Szelągowska jest fanką prostych połączeń smakowych. Jednym z jej ulubionych przepisów jest czekoladowa krówka Nigelli Lawson, tort który od lat robi furorę na domowych imprezach. Jest to propozycja dla tych, którzy w deserach szukają bardzo słodkich i czekoladowych smaków. Na pewno nie jest to wypiek, wpisujący się w zasadę "dobry, bo nie za słodki".

- Z lekkimi modyfikacjami, które wprowadziłam, piekę go na wszystkie urodziny - przyznaje Dorota Szelągowska.

Tort był jednym z bohaterów konkurencji w 2. odcinku MasterChefa Nastolatki. Uczestnicy musieli stworzyć nie tylko smaczne, ale i piękne desery.

MasterChef Nastolatki: Idealny tort według Doroty Szelągowskiej?

Konkurs."Gotuj z MasterChef Nastolatki"

To proste: Wybierz jeden z przepisów, które do tej pory pojawiły się w programie MasterChef Nastolatki. Nagraj video z przygotowaniem potrawy lub po prostu zrób zdjęcie już gotowej! Jury spośród nadesłanych zgłoszeń wybierze 25 najbardziej kreatywnych i nagrodzi zwycięzców. Ich prace będą pokazane w mediach społecznościowych programu.

Daty zgłoszeń - od 24 marca do 7 kwietnia.

Konkurs "Gotuj z MasterChef Nastolatki". Nagraj przepis lub wyślij zdjęcie i wygraj nagrody!
Konkurs "Gotuj z MasterChef Nastolatki". Nagraj przepis lub wyślij zdjęcie i wygraj nagrody!
Nagraj własny film lub zdjęcie z przepisem na wyjątkową potrawę, która pojawiła się w MasterChef Nastolatki i wygraj jeden z 25 zestawów - bluzę MasterChefa i książkę Rozkosznego!

Dorota Szelągowska - w jakich programach wzięła udział w TVN?

Dorota Szelągowska znana jest widzom TVN przede wszystkim z programów wnętrzarskich takich jak: "Totalne remonty Szelągowskiej", "Tu jest pięknie!", "Dorota Was urządzi" czy "Domowe rewolucje". Prywatnie jest pasjonatką gotowania. W 2022 roku wraz z Gosią Molską wydała kulinarny e-book "Nieznośna lekkość jedzenia" wypełniony sezonowymi przepisami. Współprowadziła też program "Wszystkiego słodkiego" na antenie TVN, w którym widzowie mogli poznać przepisy na ciasta i desery oraz inspiracje na ich dekoracje. 

Oglądajcie program "MasterChef Nastolatki w TVN i Player.pl

Autor: Anna Szafrańska

Źródło: TVN

podziel się:

Pozostałe wiadomości