Maciej Stuhr o programie "Autentyczni". "To jest dla mnie wielka lekcja"

Maciej Stuhr o programie "Autentyczni. "To jest dla mnie wielka lekcja"
Przed nami 4. odcinek programu "Autentyczni". Maciej Stuhr jest tutaj moderatorem rozmów dziennikarzy w spektrum autyzmu z zaproszonymi gwiazdami. Jakie są jego odczucia odnośnie "Autentycznych"? Jak opisałby ten program? Czego nauczył się od uczestników tego projektu?

W rozmowie z Anną Pawelczyk-Bardygą, Maciej Stuhr opowiedział o programie "Autentyczni". Czego nauczył się od dziennikarzy w spektrum autyzmu? - Nauczyłem się tego, że otwartość na drugiego człowieka może mieć bardzo różne formy, że to co my uważamy za normę, nie jest normą dla wszystkich - odpowiada Maciej Stuhr. Kolejny odcinek, w którym gościć będzie Magda Gessler na antenie TVN już 1 kwietnia o 20:00 w TVN!

Autentyczni, Magda Gessler
Autentyczni, Magda Gessler

"To jest dla mnie wielka lekcja" - Maciej Stuhr o Autentycznych

Maciej Stuhr od początku emisji "Autentycznych" jest moderatorem rozmów, które toczą się w programie. Przygląda się wszystkiemu i jest wsparciem, kiedy widzi, że zachodzi taka potrzeba. Dziennikarze w spektrum autyzmu świetnie radzą sobie z każdym rozmówcą. W wielu momentach przełamują się, by zadać pytanie, które przygotowali.

- Jak patrzę na moich nowych kolegów, którzy po prostu niesłychanie muszą się przemóc, żeby zadać choćby jedno pytanie. Kosztuje ich to bardzo wiele, ale oni są tutaj po to, by spełniać swoje wielkie marzenia całego życia - opowiada o uczestnikach Maciej Stuhr. Sam przyznał też, że to, co robią nasi dziennikarze w spektrum autyzmu daje mu ogromną lekcję.

"Autentyczni" - skąd pomysł na program?

Program "Autentyczni", w oryginalnej wersji pod nazwą "The A Talks", został stworzony przez popularnych francuskich filmowców – Oliviera Nakache oraz Erica Toledano, reżyserów m.in. wzruszającego i skłaniającego do refleksji filmu "Nietykalni". To wyjątkowy projekt, do którego zostały zaproszone osoby ze spektrum autyzmu. Pod nadzorem profesjonalistów i po merytorycznym przygotowaniu, przeprowadzają wywiady z cenionymi i powszechnie znanymi postaciami ze świata polityki, mediów czy sztuki. W roli moderatora, podczas całego procesu, niezmiennie towarzyszy im Maciej Stuhr

Zobacz także:

Autor: Paulina Kunkowska

Reporter: Anna Pawelczyk-Bardyga

podziel się:

Pozostałe wiadomości