Tomasz Karolak pierwszym uczestnikiem "Czas na Show. Drag Me Out". Czy okaże się prawdziwą królową sceny?

Drag Me Out: Tomasz Karolak o samoakceptacji. Ten program ma mu w tym pomóc!
Takiego Tomasza Karolaka jeszcze nie znacie. Wiosną aktor sprawdzi się w nowym programie TVN "Czas na Show. Drag Me Out". Czy makijaż i taniec na wysokich obcasach oraz w peruce będą dla niego wyzwaniem?

Odsłaniamy kolejne tajemnice produkcji "Czas na Show. Drag Me Out". Wiadomo już, że prowadzącą wiosennej nowości TVN będzie Mery Spolsky, natomiast w gronie jury znajdą się Andrzej Seweryn, Anna Mucha oraz Michał Szpak. W środowym wydaniu "Dzień Dobry TVN" dowiedzieliśmy się także, że w programie pojawi się także m.in. z "RuPaul's Drag Race UK" mieszkająca na co dzień w Londynie Alexis Saint-Pete. Czas przedstawić pierwszego uczestnika. Będzie nim aktor, muzyk, reżyser i stand uper Tomasz Karolak.  

Drag Me Out: Tomasz Karolak o kobiecości. "Jednak kobiety mają pewną grację ruchu "

Widzieliśmy go już w wielu odsłonach, ale w programie "Czas na Show. Drag Me Out" pokaże się z zupełnie innej strony. Pod opieką swojej mentorki - profesjonalnej Drag Queen nauczy się sztuki makijażu, kreacji stroju scenicznego, a także poruszania się na scenie w wymagającej kreacji. Jak poradzi sobie z tym wyzwaniem?

To będzie wyzwanie dla mnie ogromne. To będzie wyzwanie też bycia w kobiecym, bliskim ciału kostiumie, który to uwidacznia wszystkie tak zwane, jak o sobie myślimy, zewnętrzne mankamenty. Bo my przecież rzadko kiedy siebie akceptujemy. 
powiedział Tomasz Karolak
o swoim udziale w "Czas na Show. Drag Me Out"
Drag Me Out: Tomasz Karolak
Drag Me Out: Tomasz Karolak

Tomasz Karolak - w jakich produkcjach TVN wystąpił?

Tomasza Karolaka od lat możecie oglądać w popularnych produkcjach TVN. Do szerszej widowni przebił się rolą Szczepana Żałody w "Kryminalnych", później wcielił się w główną rolę w serialu "39 i pół". W ostatnich latach dał się zapamiętać jako Mel w kultowej serii filmów "Listy do M.", a wiosną 2022 roku gościnnie wystąpił także w "Moim agencie". Jaki jest prywatnie można było się przekonać w "Ameryce Express", w trzecim sezonie zajął czwarte miejsce, ścigając się w parze z Jakubem Urbańskim.

Mój udział jest też dla mnie po to, żeby siebie zacząć akceptować, bo jestem osobnikiem, który nie do końca się akceptuje. 
przyznał Tomasz Karolak

"Czas na Show. Drag Me Out" - o czym będzie nowy program TVN?

To będzie wyjątkowy program - pełen kolorów, lśniącego brokatu, eleganckich cekinów, wysmakowanego blichtru i, przede wszystkim, wspaniałej zabawy. "Czas na Show. Drag Me Out" przybliży nam kulturę Drag Queens, artystycznego performance’u oraz porwie w wir jedynej w swoim rodzaju zabawy. Przez sześć tygodni będziemy towarzyszyć szóstce rozpoznawalnych mężczyzn w przygodzie ich życia i pokażemy ich drugą twarz.

Lżejszą, humorystyczną i pewną siebie. Szóstka śmiałych postanowiła bowiem zderzyć swoje męskie "ja" z barwnym i artystycznym światem Drag Queens. Każdy z nich dostanie do pomocy swoją mentorkę – zawodowego performera Drag, który nauczy ich sztuki spektakularnego makijażu oraz kreacji stroju scenicznego, a następnie pokaże, jak skupić na sobie wzrok publiczności. Krótko mówiąc: wydobędzie z nich prawdziwą królową sceny, przed którą pojawi się nie lada wyzwanie – będzie musiała stanąć do ekscytującej „lip sync battle”. A z tej tylko jedna para wyjdzie zwycięsko. Który team dotrwa do finału i zdobędzie nagrodę główną – diademy królowych?

Myślę, że my nie rozumiemy kobiet w ogóle. Próbujemy się do nich mentalnie zbliżyć, więc może trzeba zaatakować tę sytuację z innej, zewnętrznej strony: Włóż takie szpilki i zobacz, o co chodzi 
powiedział Tomasz Karolak
o tym, dlaczego zdecydował się wziąć udział w programie
Nago. Głośno. Dumnie

"Czas na Show. Drag Me Out" - jak będzie wyglądać jury i ocenianie?

Zmagania uczestników i ich mentorek oceni trzyosobowe jury: Andrzej Seweryn, Anna Mucha oraz Michał Szpak, które, oprócz tego, że będzie się świetnie bawić, z pewnością zwróci uwagę na każdy detal, począwszy od kostiumu na całym występie kończąc.

Jurorzy “Czas na show. Drag me out”
Źródło: Dzień Dobry TVN

W gronie mentorek, które będą przygotowywać uczestników i wspierać ich przed wyjściem na scenę, znalazły się najbardziej rozpoznawalne i popularne performerki Drag w Polsce. Sztuka Drag to dla nich sposób na wyrażenie siebie i ucieczkę od codzienności, która nie zawsze była usłana płatkami róż. Jaka historia kryje się za ich kreacją? Dodatkowo bohaterki od samego początku biorą czynny udział w tworzeniu odcinków, tj. doboru muzyki, strojów, dekoracji czy choreografii.

Autor: Kaja Krasnodębska

Reporter: Oskar Netkowski

podziel się:

Pozostałe wiadomości