Kim są Shady Lady, Gąsiu i Twoja Stara, kiedy nie są Drag Queens?

Mikołajczak, Łopucki i Szymczak poznają swoje Drag mentorki bez stroju Drag!
Marcin Łopucki, Michał Mikołajczak i Kamil Szymczak poznali swoje drag mentorki w osobowościach Drag Queens. Shady Lady, Gąsiu i Twoja Stara zrobiły na uczestnikach "Drag Me Out" ogromne wrażenie. Co stało się, kiedy zobaczyli je bez stroju Drag?

Mery Sposlky zaskoczyła Michała Mikołajczaka, Marcina Łopuckiego i Kamila Szymczaka po raz kolejny. Przedstawiła im ich drag mentorki bez stroju Drag Queens. Jakie były reakcje? Co na co dzień robią: Shady Lady, Gąsiu i Twoja Stara? Sprawdźcie to koniecznie!

Drag Me Out, Piotr, Sebastian, Maciek
Drag Me Out, Piotr, Sebastian, Maciek
Źródło: Bartosz Krupa

Czym na co dzień zajmuje się Shady Lady?

Sebastian, czyli Shady Lady na co dzień jest dyrektorem w korporacji. Jest szefem zespołu. Po godzinach zmienia swój wizerunek i staje się Drag Queen - Shady Lady.

Shady Lady współpracowała z krakowskim Teatrem Barakah w ramach Jedynej Rewii Drag Queen, jest również autorką drag show zatytułowanego Snacz Gejm, które można zobaczyć w Resorcie Komedii w Warszawie. Działa mainstreamowo, pracowała z takimi markami jak Levis czy Mac. Często przemawia w korporacjach jako Drag Queen.

Drag Me Out, Shady Lady - Sebastian, Kamil Szymczak
Drag Me Out, Shady Lady - Sebastian, Kamil Szymczak
Źródło: Bartosz Krupa

Kim na co dzień jest Gąsiu?

Maciek, czyli Gąsiu na co dzień jest aktorem. Tworzy różne sztuki i performance. Co ciekawe, jest też tancerzem, ale kiedyś pracował przy grach komputerowych, był także kelnerem.

Maciej to aktor, tancerz, aktywista LGBT+, artysta queerowy i Drag Queen, absolwent Wydziału Teatru Tańca PWST w Krakowie - Filia w Bytomiu. Reprezentował Polskę na wielu międzynarodowych festiwalach burleski i drag show. Na polskiej scenie współpracował z takimi cenionymi twórcami i twórczyniami jak Krzysztof Warlikowski, Jacek Łumiński czy Marta Ziółek. W swojej sztuce przełamuje stereotypowe postrzeganie płci, bawiąc się pojęciem "męskości”. ​

Drag Me Out, Gąsiu - Maciek, Michał Mikołajczak
Drag Me Out, Gąsiu - Maciek, Michał Mikołajczak
Źródło: Bartosz Krupa

Kim Jest Twoja Stara?

Piotr, czyli Twoja Stara jest aktywistą LGBT od 2015 roku. Dzięki swojemu wizerunkowi Drag Queen, Piotr uczy się rozumieć siebie.

Obecnie występy Twojej Starej można podziwiać w całej Polsce. ​Występowała na deskach teatru m.in w "Pożarze w Burdelu". Jest również bardzo aktywna na marszach równości. Wcielając się w Drag nie myśli tylko o sobie jako spełnionej artystce, ale też o tym co może dać ludziom, jakie emocje i wartości. Drag jest dla Piotra miejscem jego ekspresji, sztuki i wolności, ale także celebracją świata i najważniejsza jest w nim dla niego autentyczność. Przy tworzeniu inspiruje się Art Popem.

Czary mary - Twoja Stara, to Twój Stary!
- zaśmiał się na początku Piotr, czyli Twoja Stara
Drag Mae Out, Marcin Łopucki, Piotr - Twoja Stara
Drag Mae Out, Marcin Łopucki, Piotr - Twoja Stara
Źródło: Bartosz Krupa

Zobacz również:

Autor: Paulina Kunkowska

Źródło zdjęcia głównego: Bartosz Krupa

podziel się:

Pozostałe wiadomości