Gąsiu, mentorka "Czas na Show. Drag Me Out": "Kiedyś zależało mi na wrzasku i buncie"

okDRAGMEOUT_GASIU_WIZYTOWKA
Gąsiu będzie jedną z mentorek "Czas na Show. Drag Me Out". Skąd wziął się pseudonim słynnej Drag Queen?

Gąsiu z "Czas na Show. Drag Me Out" o swoim pseudonimie i postaci

- Historia mojego pseudonimu Gąsiu jest bardzo prosta. Pracowałem w restauracji jako kelner i kumpel powiedział po prostu, że sorry, nie masz żadnego pseudo, trzeba ci coś wymyślić, będziesz Gąsiu. I tak mi zostało i to idzie za mną - wspomina Gąsiu.

- A pomysł na moją postać sceniczną, która teraz bardzo się różni od tego, który mogą Państwo zobaczyć w serialu "Nago.Głośno.Dumnie"... Po prostu Gąsiu ewoluuje tak jak ewoluuje Maciek - przyznaje mentorka.

- Kiedyś zależało mi na wrzasku i buncie, a teraz zależy mi na tym, żeby ta rewolucja odbywała się też gdzieś tam podświadomie, żeby ta rewolucja odbywała się poprzez zabawę i poprzez to, że można po prostu robić piękno - kończy Gąsiu.

Gąsiu – kim jest Drag Queen z programu "Czas na Show. Drag Me Out"

Jedną z mentorek będzie Gąsiu, czyli osoba, której nie trzeba przedstawiać widzom serialu dokumentalnego HBO MAX "Nago, głośno, dumnie" dostępnego od czerwca również w player.pl. Maciej jest jednym z głównych bohaterów tej produkcji opowiadającej o zjawisku drag w Polsce, pojawił się również na jej oficjalnej premierze.

Czas na Show. Drag Me Out: Gąsiu
Czas na Show. Drag Me Out: Gąsiu

Maciej to aktor, tancerz, aktywista LGBT+, artysta queerowy i Drag Queen, absolwent Wydziału Teatru Tańca PWST w Krakowie - Filia w Bytomiu. Reprezentował Polskę na wielu międzynarodowych festiwalach burleski i drag show. Na polskiej scenie współpracował z takimi cenionymi twórcami i twórczyniami jak Krzysztof Warlikowski, Jacek Łumiński czy Marta Ziółek. W swojej sztuce przełamuje stereotypowe postrzeganie płci, bawiąc się pojęciem "męskości”. ​

"Czas na Show. Drag Me Out" – o czym jest nowy program TVN?

"Czas na Show. Drag Me Out" przybliży nam barwny świat Drag, artystycznego performance’u oraz porwie w wir jedynej w swoim rodzaju zabawy. Przez sześć tygodni będziemy towarzyszyć szóstce rozpoznawalnych mężczyzn w przygodzie ich życia i pokażemy ich drugą twarz. Lżejszą, humorystyczną i pewną siebie. Szóstka śmiałych postanowiła bowiem zderzyć swoje męskie "ja" z barwnym i artystycznym światem Drag Queens. Każdy z nich dostanie do pomocy swoją mentorkę – zawodowego performera Drag, który nauczy ich sztuki spektakularnego makijażu oraz kreacji stroju scenicznego, a następnie pokaże, jak skupić na sobie wzrok publiczności. Krótko mówiąc: wydobędzie z nich prawdziwą królową sceny. Przed którą pojawi się nie lada wyzwanie – będzie musiała stanąć do ekscytującej "lip sync battle". A z tej tylko jedna para wyjdzie zwycięsko. Który team dotrwa do finału i zdobędzie nagrodę główną – diademy królowych?

Jury "Czas na show. Drag Me Out"
Jury "Czas na show. Drag Me Out"

Autor: Aleksandra Raczkowska

podziel się:

Pozostałe wiadomości