Himera, mentorka "Czas na Show. Drag Me Out": "Będąc nastolatkiem, myślałem, że coś jest ze mną nie tak"

Czas na Show. Drag Me Out: Himera
okDRAGMEOUT_HIMERA_POCZATKI
Himera będzie jedną z mentorek w nowym programie rozrywkowym TVN. Drag Queen opowiedziała nam o dzieciństwie i momencie, w którym pokochała tę estetykę.

"Czas na Show. Drag Me Out" - Himera o dzieciństwie i kobiecości

Himera, czyli mentorka w nowym programie TVN podzieliła się wspomnieniami z dzieciństwa.

- Wiesz, mi się wydaje, że każde dziecko, jak się rozwija i przebywa najczęściej w heteronormatywnej rodzinie, no to ma te dwa wzorce, kobiecy i męski, mama i tato.  I patrzy na jedno i drugie i z każdego coś czerpie. Ja bardzo blisko byłem z moją mamą i spędzaliśmy wieczory oglądając Fashion TV, krytykując looki, wybierając, co nam się podoba, co nie. Zawsze chodziliśmy na shopping, zakupy razem.  I jakby ta estetyka była mi zawsze bliska - wspomina Himera.

Ja też od małego, bawiąc się lalkami, zawsze mówiłem, że ja będę projektantem
- wspomina Himera.

- Niestety skończyłem w korpo, no jest jak jest, ale jeszcze wszystko przede mną. Więc ta estetyka mi była bardzo bliska, bo ja bardzo wcześnie uświadomiłem sobie, że ze mną jest coś nie tak. Niestety na tym etapie życia, będąc nastolatkiem, myślałem, że jest coś nie tak.  Bo też w tej Ukrainie, w tej małej wiosce ta wiedza była niedostępna i nieznana - podkreśla.

Czas na Show. Drag Me Out: Himera
Czas na Show. Drag Me Out: Himera

Himera przyznaje też, że jako nastolatek podziwiał piękno koleżanek i stąd też wynika jej dzisiejsza estetyka, czyli bardzo kobiecy wizerunek. - Mocno przerysowany oczywiście, ale taki klasycznie, stereotypicznie kobiecy, bo ja po prostu doceniam to kobiece piękno i to chcę pokazać w swoim dragu - mówi.

Himera – kim jest Drag Queen z "Czas na Show. Drag Me Out"?

W Himerę wciela się 26-letni mężczyzna. Stanisław pochodzi z Ukrainy, lecz już kiedy skończył 16 lat, zdecydował się opuścić  swój kraj. Zanim przyjechał do Polski, przez pewien czas przebywał w Stanach Zjednoczonych. ​

Na co dzień pracuje w korporacji. Jego przygoda z drag rozpoczęła się przez duży przypadek. Gdy został mu odwołany lot, kiedy przybywał w Paryżu i został 4 dni w mieszkaniu tamtejszej Drag, która ze wszystkim go zapoznała i pokazała program "RuPaul's Drag Race". Był to dla niego duży szok, ale z czasem pokochał drag za to, że jest to tak wyzwalające. ​

"Czas na Show. Drag Me Out" – o czym jest nowy program TVN?

"Czas na Show. Drag Me Out" przybliży nam barwny świat Drag, artystycznego performance’u oraz porwie w wir jedynej w swoim rodzaju zabawy. Przez sześć tygodni będziemy towarzyszyć szóstce rozpoznawalnych mężczyzn w przygodzie ich życia i pokażemy ich drugą twarz. Lżejszą, humorystyczną i pewną siebie. Szóstka śmiałych postanowiła bowiem zderzyć swoje męskie "ja" z barwnym i artystycznym światem Drag Queens. Premiera we wtorek, 5 marca w TVN.

Autor: Aleksandra Raczkowska

podziel się:

Pozostałe wiadomości