Gąsiu, mentorka "Czas na Show. Drag Me Out": "Najważniejszy jest fun"

Gąsiu, mentorka "Czas na Show. Drag Me Out": "Najważniejszy jest fun, najważniejsza jest zabawa"
Gąsiu będzie jedną z mentorek programu, jakiego w polskiej telewizji jeszcze nie było. "Czas na Show. Drag Me Out" od 5 marca w TVN!

Kogo zobaczymy w "Czas na Show. Drag Me Out"?

Znamy już wszystkich uczestników programu "Czas na Show. Drag Me Out". Andrzej Seweryn, Anna Mucha i Michał Szpak oceniać będą występy: Tomasza Karolaka, Tadeusza Mikołajczaka, Dariusza Zdrójkowskiego, Michała Mikołajczaka, Marcina Łopuckiego oraz Kamila Szymczaka. Każdy z nich dostanie bowiem do pomocy zawodowego performera Drag, który nauczy ich sztuki spektakularnego makijażu oraz kreacji stroju scenicznego, a następnie pokaże, jak skupić na sobie wzrok publiczności. Krótko mówiąc: wydobędzie z nich prawdziwą królową sceny.

Jedną z mentorek będzie Gąsiu, która od zawsze kochała kiczowatą sztukę i przesadę. Lata treningów tańca towarzyskiego i studia z gender studies pomogły w drodze do stworzenia swojej Drag Queen. W wywiadzie opowiada o swoich początkach i podejściu do przemiany.

Według mnie drag to nie jest kreowanie nowej postaci, to jest bycie w 200% sobą
- wyjawia Gąsiu

Gąsiu podkreśla też, że "nie ma dragu bez zabawy" i mówi: Przede wszystkim drag jest zabawą. Mój pierwszy drag jaki w życiu widziałem, gdyby tak wracać... Oczywiście te osoby nie wiedziały, że robią dragale to było na koloniach. Miałem chyba 7 lat, byłem na koloniach w Czechach i chłopacy poprzebierali się za dziewczyny dla funu i to była po prostu ta zabawa. 

Czas na Show. Drag Me Out: Gąsiu
Czas na Show. Drag Me Out: Gąsiu

Gąsiu – kim jest Drag Queen z programu "Czas na Show. Drag Me Out"

Jedną z mentorek będzie Gąsiu, czyli osoba, której nie trzeba przedstawiać widzom serialu dokumentalnego HBO MAX "Nago, głośno, dumnie" dostępnego od czerwca również w player.pl. Maciej jest jednym z głównych bohaterów tej produkcji opowiadającej o zjawisku drag w Polsce, pojawił się również na jej oficjalnej premierze.

Maciej to aktor, tancerz, aktywista LGBT+, artysta queerowy i Drag Queen, absolwent Wydziału Teatru Tańca PWST w Krakowie - Filia w Bytomiu. Reprezentował Polskę na wielu międzynarodowych festiwalach burleski i drag show. Na polskiej scenie współpracował z takimi cenionymi twórcami i twórczyniami jak Krzysztof Warlikowski, Jacek Łumiński czy Marta Ziółek. W swojej sztuce przełamuje stereotypowe postrzeganie płci, bawiąc się pojęciem "męskości”. ​

"Czas na Show. Drag Me Out" – o czym jest nowy program TVN?

"Czas na Show. Drag Me Out" przybliży nam barwny świat Drag, artystycznego performance’u oraz porwie w wir jedynej w swoim rodzaju zabawy. Przez sześć tygodni będziemy towarzyszyć szóstce rozpoznawalnych mężczyzn w przygodzie ich życia i pokażemy ich drugą twarz. Lżejszą, humorystyczną i pewną siebie. Szóstka śmiałych postanowiła bowiem zderzyć swoje męskie "ja" z barwnym i artystycznym światem Drag Queens.

Jury "Czas na show. Drag Me Out"
Jury "Czas na show. Drag Me Out"

Każdy z nich dostanie do pomocy swoją mentorkę – zawodowego performera Drag, który nauczy ich sztuki spektakularnego makijażu oraz kreacji stroju scenicznego, a następnie pokaże, jak skupić na sobie wzrok publiczności. Krótko mówiąc: wydobędzie z nich prawdziwą królową sceny. Przed którą pojawi się nie lada wyzwanie – będzie musiała stanąć do ekscytującej "lip sync battle". A z tej tylko jedna para wyjdzie zwycięsko. Który team dotrwa do finału i zdobędzie nagrodę główną – diademy królowych?

Autor: Aleksandra Raczkowska

podziel się:

Pozostałe wiadomości