"Lepsze są trudne pytania niż nudne pytania". Mata gościem "Autentycznych"

Autentyczni: Dzień Dobry TVN było na planie programu
Mata gościem 3. odcinka programu "Autentyczni". Premiera programu 25 lutego, a już dziś razem z reporterami "Dzień Dobry TVN" Janem Gawrońskim i Marcinem Sawickim możecie zajrzeć za jego kulisy!

25 lutego "Autentyczni wracają do TVN. Jesienią w ogniu pytań znaleźli się Robert Makłowicz oraz Natalia Kukulska, natomiast w 3. odcinku wystąpi jeden z najpopularniejszych polskich raperów - Michał Matczak. Jak wyglądało nagranie od kulis? To sprawdzili dla Was reporterzy "Dzień Dobry TVN": Marcin Sawicki i Jan Gawroński. Porozmawiali też z głównymi bohaterami tego wydarzenia: dziennikarzami, Matą oraz prowadzącym - Maciejem Stuhrem.

Jesteśmy na drugim biegunie czegoś, co można byłoby nazwać show telewizyjnym. Po prostu bardziej bym to nazwał spotkaniem. My się tutaj spotykamy, żeby sobie pogadać, czegoś się dowiedzieć i się poznać.
powiedział Maciej Stuhr
w rozmowie z Jankiem Gawrońskim

Michał Matczak - kim jest gość 3. odcinka "Autentycznych"?

Dwa pierwsze odcinki programu „Autentyczni” wyemitowane w listopadzie ubiegłego roku nie tylko spotkały się z dużym zainteresowaniem widzów, ale przede wszystkim przyczyniły się do zwiększenia świadomości oraz zapoczątkowały społeczną dyskusję na temat autyzmu. Nieprzypadkowy jest zatem wybór kolejnego gościa programu, który podczas nagrania odcinka zdecydował się podzielić informacją, że sam jest osobą w spektrum autyzmu. Mata, czyli Michał Matczak, to 23-letni ceniony raper, który zasłynął swoim kontrowersyjnym utworem „Patointeligencja” i bardzo szybko stał się głosem młodego pokolenia. Stroniąc od wywiadów i pojawiania się w tradycyjnych mediach, dla programu „Autentyczni” zrobił wyjątek – będzie to jego drugi wywiad telewizyjny w życiu! 

Chciałem odpowiedzieć jak najszczerzej na wszystkie pytania. Wydaje mi się, że się udało. Na pewno nauczyłem się czegoś o sobie. Taka autorefleksja można powiedzieć, autoterapia grupowa. W kółku siedzieliśmy. Także myślę, że fajne doświadczenie 
powiedział Michał Matczak
po nagraniach programu "Autentyczni"

"Autentyczni" - o czym jest program TVN?

"Autentyczni" to program, w którym osoby ze spektrum autyzmu wcielają się w rolę dziennikarzy przeprowadzając wnikliwe i niekonwencjonalne wywiady z cieszącymi się sympatią i uznaniem widzów gośćmi. Premierowe odcinki, wyemitowane jesienią na antenie TVN, przybliżyły szerokiemu gronu odbiorców zróżnicowany sposób postrzegania świata przez osoby w spektrum oraz pozwoliły poznać rozmówców – Roberta Makłowicza i Natalię Kukulską – z innej, nieznanej do tej pory strony.  

Autentyczni: Mata
Autentyczni: Mata
Źródło: Bartosz Krupa

"Autentyczni" - Mata gościem 3. odcinka

Gościem trzeciego odcinka, będzie jeden z najbardziej znanych i rozpoznawalnych raperów młodego pokolenia. Mata, czyli Michał Matczak to utalentowany i szczery do bólu artysta, który szybko zyskał sobie uznanie swojego pokolenia, ponieważ w swojej twórczości nie bał się podejmować trudne i kontrowersyjne tematy, z którymi współczesna młodzież się utożsamia. Komunikację ze swoimi odbiorcami Mata prowadzi bezpośrednio poprzez własne social media, unikając wywiadów w mediach. Dla programu "Autentyczni" zrobił wyjątek. Charakter rozmowy, założenia programu, rozmówcy w spektrum autyzmu, którzy wcielą się w rolę dziennikarzy oraz cel, jaki przyświeca temu projektowi, to wszystko zachęciło artystę do wzięcia w nim udziału. Dzięki jego zaangażowaniu, temat autyzmu ma szansę dotrzeć do wielu młodych ludzi.  

Bardzo fajne pytania, bardzo kreatywne, bardzo pośrednie, co może nie zawsze się zadaje na takich klasycznych wywiadach, co dla mnie jest fajne, bo lepsze są trudne pytania niż nudne pytania. I niektóre z tych pytań, to też czułem, że sam bym chętnie komuś zadał, a może nie miałbym odwagi 
Michał Matczak
o programie "Autentyczni"
Autentyczni: Mata gościem 3. odcinka
Autentyczni: Mata
Autentyczni: Mata
Autentyczni: Mata
Autentyczni: Mata
+1
Zobacz galerię

"Autentyczni" - jak powstał pomysł na program?

Program "Autentyczni", w oryginalnej wersji pod nazwą "The A Talks", został stworzony przez popularnych francuskich filmowców – Oliviera Nakache oraz Erica Toledano, reżyserów m.in. wzruszającego i skłaniającego do refleksji filmu "Nietykalni". To wyjątkowy projekt, do którego zostały zaproszone osoby ze spektrum autyzmu. Pod nadzorem profesjonalistów i po merytorycznym przygotowaniu, przeprowadzają wywiady z cenionymi i powszechnie znanymi postaciami ze świata polityki, mediów czy sztuki. W roli moderatora, podczas całego procesu, niezmiennie towarzyszyć im będzie Maciej Stuhr. 

Autentyczni: Mata zaprasza do oglądania programu

Emisja: „Autentyczni” odc. 3, niedziela 25 lutego, godz. 20.00. 

Autor: Kaja Krasnodębska

Reporter: Marcin Sawicki, Jan Gawroński

Źródło: Dzień Dobry TVN

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Razem odNowa PRZED EMISJĄ W TV. Dlaczego Edyta nie ufa Maćkowi? Jakie tajemnice skrywa jej mąż?

Razem odNowa PRZED EMISJĄ W TV. Dlaczego Edyta nie ufa Maćkowi? Jakie tajemnice skrywa jej mąż?

"Na Wspólnej": Szczera rozmowa Kasi i Darka! Czy pan młody wyznał prawdę ukochanej?

"Na Wspólnej": Szczera rozmowa Kasi i Darka! Czy pan młody wyznał prawdę ukochanej?

Na Wspólnej PRZED EMISJĄ odcinka 3771 w TV: Co wydarzy się na weselu Kasi i Darka?

Na Wspólnej PRZED EMISJĄ odcinka 3771 w TV: Co wydarzy się na weselu Kasi i Darka?

The Traitors. Zdrajcy: Pół miliona złotych do wygrania. Zobacz nowy zwiastun

The Traitors. Zdrajcy: Pół miliona złotych do wygrania. Zobacz nowy zwiastun

Katarzyna Warnke o karierze i przyjaźni. "Konfrontacja z oceną publiczną jest trudna"

Katarzyna Warnke o karierze i przyjaźni. "Konfrontacja z oceną publiczną jest trudna"

Mata gościem "Autentycznych". W wywiadzie z Janem Gawrońskim skomentował swój udział w programie

Mata gościem "Autentycznych". W wywiadzie z Janem Gawrońskim skomentował swój udział w programie