Konkurs duetów w Oberstdorfie. Zobacz wszystkie skoki Polaków!

Konkurs duetów w Oberstdorfie
Lot Aleksandra Zniszczoła z 1. serii konkursu duetów w Oberstdorfie
W dzisiejszym konkursie duetów w Oberstdorfie dzielnie o podium walczyli Piotr Żyła i Aleksander Zniszczoł, którzy jednak ostatecznie zajęli piąte miejsce. Wygrali Słoweńcy Timi Zajc i Domen Prevc, drugie miejsce zajęła Norwegia, a trzecie Austria. Skoki narciarskie: Zawody Pucharu Świata w Oberstdorfie - konkurs duetów

Trzeci w tym sezonie konkurs duetów, ale jedyny na skoczni mamuciej. W pierwszym w Wiśle najlepszy byli Słoweńcy, a w drugim w Lake Placid triumfowali Austriacy. Również teraz te ekipy, bez względu na ich skład walczyły o zwycięstwo. Do gry o podium włączyli się Norwegowie i Niemcy.

Do Oberstdorfu pojechało czterech polskich skoczków: Kamil Stoch, Piotr Żyła, Dawid Kubacki i Aleksander Zniszczoł. W styczniu w Bad Mitterndorf zorganizowano mistrzostwa świata w lotach narciarskich, natomiast w Pucharze Świata odbędzie się sześć indywidualnych konkursów na mamucich skoczniach - po dwa w Oberstdorfie, Vikersund i Planicy.