Puchar Świata w skokach narciarskich w Sapporo. Dawid Kubacki najlepszy z Polaków!

Skok Dawida Kubackiego w 2. serii konkursu Pucharu Świata w skokach narciarskich w Sapporo
Skok Dawida Kubackiego w 2. serii konkursu Pucharu Świata w skokach narciarskich w Sapporo
Drugi skok Kamila Stocha w konkursie PŚ w Sapporo
Drugi skok Kamila Stocha w konkursie PŚ w Sapporo
Skok Aleksandra Zniszczoła w 2. serii konkursu Pucharu Świata w Sapporo
Skok Aleksandra Zniszczoła w 2. serii konkursu Pucharu Świata w Sapporo
Skoczkowie narciarscy rywalizowali w zawodach Pucharu Świata w Sapporo. W konkursie indywidualnym w Japonii uczestniczyli także reprezentanci Polski: Aleksander Zniszczoł, Dawid Kubacki, Kamil Stoch, Klemens Murańka i Piotr Żyła. Zobacz wszystkie skoki Polaków z 17 lutego. Transmisje z konkursów można obejrzeć w TVN, Eurosporcie 1 i Playerze.

Puchar Świata w Sapporo - skoki narciarskie Polaków, 1. seria

Rywalizacja na skoczni w Sapporo rozpoczęła się w sobotę, 17 lutego o godz. 8 polskiego czasu. Wcześniej wszyscy Polacy przeszli kwalifikacje, najlepszy wynik miał Aleksander Zniszczoł, zajął 14. miejsce. W konkursie indywidualnym wzięli udział także: Dawid Kubacki, Piotr Żyła, Kamil Stoch i Klemens Murańka.

Jako pierwszy z polskiej reprezentacji skoczył Klemens Murańka. Osiągnął wynik 113 metrów. Polakowi nie udało się dostać do drugiej serii.

Kamil Stoch skoczył 118,5 metra. Miał trudne warunki podczas skoku, co wpłynęło na punktację. Na szczęście udało mu się dostać do następnego etapu.

Dawid Kubacki zapewnił sobie awans do drugiej serii z wynikiem 122 metry. To był bardzo dobry skok Polaka.

Piotr Żyła nie miał dobrego wyniku w pierwszej serii, zaledwie 107 metrów. Nie dostał się do następnego etapu. Dużo lepiej poradził sobie wcześniej w serii próbnej, skoczył aż 138 metrów.

Aleksander Zniszczoł to najlepszy Polak w tym sezonie. W konkursie w Sapporo skoczył 123 metry i awansował do drugiego etapu. Dawid Kubacki i Kamil Stoch, także dostali się do kolejnej serii. Ta trójka naszych reprezentantów zakwalifikowała się do finału - na 9. miejscu Zniszczoł, na 11. Kubacki i na 17. Stoch.

Kamil Stoch skoczył daleko w 1. serii konkursu w Sapporo
Skok Klemensa Murańki w 1. serii konkursu Pucharu Świata w skokach narciarskich w Sapporo
Skok Klemensa Murańki w 1. serii konkursu Pucharu Świata w skokach narciarskich w Sapporo
Skok Piotra Żyły w 1. serii konkursu Pucharu Świata w Sapporo
Skok Piotra Żyły w 1. serii konkursu Pucharu Świata w Sapporo

Wyniki Polaków w konkursie skoków narciarskich w Sapporo - 2. seria

W finałowej serii Kamil Stoch oddał bardzo ładny skok na odległość 128,5 metra. Poradził sobie lepiej i poleciał dalej niż w pierwszym etapie.

Dawid Kubacki był jedenasty po pierwszej serii. W drugim cyklu skoczył aż 128 metrów.

Aleksander Zniszczoł skoczył tylko 117 metrów i nie dostał się do pierwszej dziesiątki. Polak w poprzednich czterech konkursach był w ścisłej czołówce.

Super skok Dawida Kubackiego w 2. serii konkursu PŚ w Sapporo

Puchar Świata w Skokach Narciarskich w Sapporo - wyniki końcowe, 17 lutego

Stefan Kraft wygrał sobotni konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich w Sapporo. Drugie miejsce zajął Noriaki Kasai. Trzeci na podium był Andreas Wellinger. Najwyżej z Polaków na 8. miejscu uplasował się Dawid Kubacki.

To był dziewiąty triumf Krafta w tym sezonie. Kobayashi po raz ósmy zakończył konkurs na drugiej pozycji. Wellinger zajął trzecią lokatę w klasyfikacji końcowej sobotniego konkursu w Japonii.

Dawid Kubacki zajął 8. miejsce w Sapporo i pierwszy raz tym w sezonie zakończył konkurs w czołowej dziesiątce. Kamil Stoch zajął 12. lokatę. Aleksander Zniszczoł zakończył konkurs na 25. pozycji. Klemens Murańka zajął 41. miejsce, Piotr Żyła ostatecznie był na 45. pozycji.

Plan najbliższych transmisji znajdziesz tu: Puchar Świata w Sapporo w weekend w TVN, Eurosporcie 1 i Playerze >>>

Najważniejsze informacje dotyczące sezonu zimowego, artykuły, wywiady i materiały wideo są publikowane na stronie Eurosportu, a także w mediach społecznościowych kanału.

Autor: K. Wilczyńska