Wianki nad Wisłą: Bovska, Baranovski i Wiktor Dyduła o znaczeniu wolności i muzyce!

Wianki nad Wisłą 2024
WIANKI NAD WISŁĄ 2024: Baranovski o wolności
W sobotni wieczór Multimedialny Park Fontann w Warszawie stał się centrum muzycznego święta — Wianków nad Wisłą. Transmisja na antenie TVN umożliwiła widzom w całym kraju udział w muzycznej uczcie, której motywem przewodnim była wolność.
Wianki nad Wisła: Bovska
Wianki nad Wisła: Bovska

Wianki nad Wisłą 2024 - czym jest wolność?

Za nami wyjątkowe wydarzenie — Wianki nad Wisłą, które w sobotni wieczór ożywiło Multimedialny Park Fontann w Warszawie. Wydarzenie przyciągnęło tłumy zarówno na miejscu, jak i przed telewizorami. Przed koncertem udało nam się porozmawiać z niektórymi artystami o ich postrzeganiu wolności, znaczeniu ich utworów oraz przesłaniach, które chcieli przekazać swoim występem.

Wianki nad Wisłą - Baranovski
Wianki nad Wisłą - Baranovski

Baranovski w rozmowie przed tym wydarzeniem podzielił się przemyśleniami na temat wolności. Dla niego wolność jest skomplikowanym pojęciem, szczególnie w dzisiejszych czasach. Podkreślił, że często doceniamy coś dopiero wtedy, gdy to stracimy.

Uważam, że ciężko pojąć wolność, żyjąc w tych czasach... Często się mówi, że docenia się pewne rzeczy, kiedy się je traci. My nie straciliśmy i mam nadzieję, że nigdy w życiu nie stracimy wolności... Dlatego ja postrzegam wolność, jako obowiązek, przywilej, trzeba jej coś dać...
- skomentował Baranovski.
240624_wianki_bovska_100_1_www
WIANKI NAD WISŁĄ 2024: Bovska o wolności! Jakie ma znaczenie?

Dla Magdy Grabowskiej-Wacławek, znanej jako "Bovska" wolność jest jedną z najważniejszych wartości. Przejawia się nie tylko w jej twórczości artystycznej, ale również w codziennym życiu, gdzie decyduje o sobie i swoich wyborach. 

Wolność przejawia się nie tylko w twórczości artystycznej, ale również w życiu [...] Często jest w moich piosenkach!
- skomentowała Bovska.
WIANKI NAD WISŁĄ 2024: Czym jest wolność?
WIANKI NAD WISŁĄ 2024: Czym jest wolność?

Wiktor Dyduła zdefiniował wolność jako poczucie bezpieczeństwa i komfortu. Dla niego wolność oznacza życie w miejscu, gdzie czuje się jak w domu, wśród ludzi, z którymi tworzy wspólnotę, niezależnie od ich pochodzenia.

Wianki nad Wisłą były nie tylko muzycznym wydarzeniem, ale także głęboką refleksją nad znaczeniem wolności w dzisiejszym świecie. Artyści, poprzez swoje występy, przypomnieli, jak ważna jest wolność w wyrażaniu siebie i swoich emocji. To wyjątkowe wydarzenie na długo pozostanie w pamięci wszystkich uczestników, zarówno obecnych na miejscu, jak i przed telewizorami.

Wianki nad Wisłą 2024 - Dźwięki Wolności

Topowi polscy artyści w utworach, które łączy wspólny mianownik — wolność. Na scenie wystąpili: Zalewski, Vito Bambino, Mery Spolsky, Bovska, Baranovski, WaluśKraksaKryzys, Wiktor Dyduła, Paluch, Urszula, Felicjan Andrzejczak oraz Voo Voo.

Urszula i Andrzejczak Noc Komety 3
Wianki nad Wisłą: Urszula w duecie z Felicjanem Andrzejczakiem

Wianki nad Wisłą 2024 - co czekało na widzów?

Wianki nad Wisłą to nie tylko koncerty największych polskich gwiazd, ale również spektakle, pokazy tańca i śpiewu w wykonaniu zespołów ludowych. Widzowie mieli okazję zobaczyć spektakl pt. "Obrzęd Sobótkowy" oraz "SWATY".

"Jedną z najpopularniejszych atrakcji Wianków nad Wisłą, która również w tym roku zawitała do Multimedialnego Parku Fontann, jest Wioska Słowiańska. Odwiedzający mogli poczuć klimat pradawnych osad, odbyły się warsztaty kulinarne, podczas których można było samodzielnie przygotować słowiański przysmak" - czytamy na stronie ratusza.

Bovska Dydula M
Wianki nad Wisłą: Bovska, Wiktor Dyduła "Mój jest ten kawałek podłogi"

Czytaj też:

Autor: Kinga Rysula

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Jak ciekawie można spędzić lato w mieście?
Materiał promocyjny

Jak ciekawie można spędzić lato w mieście?