Wianki nad Wisłą: BARANOVSKI oczarował publiczność śpiewając wielki hit zespołu T.LOVE

BARANOVSKI zaśpiewał kultową balladę  "NIE, NIE, NIE" zespołu T.LOVE
BARANOVSKI zaśpiewał kultową balladę "NIE, NIE, NIE" zespołu T.LOVE
BARANOVSKI był jednym z artystów, którzy swoim występem uświetnił kolejną edycję wydarzenia "Wianków nad Wisłą". W tym roku przewodnią myślą wydarzenia było hasło "Wianki nad Wisłą - Dźwięki Wolności".

BARANOVSKI zaśpiewał kultową balladę "NIE, NIE, NIE" zespołu T.LOVE oraz utwór "Rakieta", ze swojego najnowszego albumu, który ukazał się w 2024 roku.

Wianki nad Wisłą - Baranovski
Wianki nad Wisłą - Baranovski
Baranowski Rakieta
Wianki nad Wisłą: BARANOVSKI "Rakieta"

BARANOVSKI - kariera

Wojciech Baranowski, znany pod pseudonimem BARANOVSKI, to polski muzyk urodzony 29 lipca 1991 roku w Opocznie. Karierę muzyczną rozpoczął jako wokalista zespołu XXANAXX, z którym nagrał płytę „FWRD” w 2015 roku. W 2014 roku wziął udział w programie The Voice of Poland, gdzie trafił do drużyny Barona i Tomsona.

W 2018 roku BARANOVSKI rozpoczął solową karierę, wydając debiutancki singiel „Mamo”. Kolejne utwory, takie jak „Dym”, „Hey”, „Luźno” i „Zbiórka”, zdobyły popularność na polskich listach przebojów. Jego debiutancki album „Zbiór” ukazał się 25 października 2019 roku. W 2024 roku wydał najnowszy album „Ucieczki i powroty”, promowany przez singiel „Rakieta”. BARANOVSKI zdobył wiele nagród i nominacji, w tym nominację do Fryderyków, co ugruntowało jego pozycję na polskiej scenie muzycznej.

ORIGINAL
Wianki nad Wisłą 2024 - zwiastun

Wianki nad Wisłą - Dźwięki Wolności

Topowi polscy artyści w utworach, które łączy wspólny mianownik - woloność. rozgrzali warszawską publiczność. Na scenie wystapili: Zalewski, Vito Bambino, Mery Spolsky, Bovska, Baranovski, WaluśKraksaKryzys, Wiktor Dyduła, Paluch, Urszula, Felicjan Andrzejczak oraz Voo Voo.

Wianki nad Wisłą. Co działo się na wydarzeniu?

Wianki nad wisłą to nie tylko koncerty największych polskich gwiazd, ale również spektakle, pokazy tańca i śpiewu w wykonaniu zespołów ludowych. Widzowie mieli okazję zobaczyć spektakl pt "Obrzęd Sobótkowy" oraz "SWATY".

"Jedną z najpopularniejszych atrakcji Wianków nad Wisłą, która również w tym roku zawita do Multimedialnego Parku Fontann, jest Wioska Słowiańska. Odwiedzający mogli poczuć klimat pradawnych osad, odbył się warsztaty kulinarne, podczas których można było samodzielnie przygotować słowiańskie przysmak" - czytamy na stronie ratusza.

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Jak ciekawie można spędzić lato w mieście?
Materiał promocyjny

Jak ciekawie można spędzić lato w mieście?