Paulina Gałązka na planie "Sami swoi. Początek" pokonała swój strach. Czego się nauczyła?

Paulina Gałązka
Paulina Gałązka nauczyła się jazdy konno na oklep do filmu "Sami swoi. Początek"
Paulina Gałązka nauczyła się jazdy konno na oklep do filmu "Sami swoi. Początek"
Gwiazdy na premierze filmu "Sami swoi. Początek". Zobacz relację
Gwiazdy na premierze filmu "Sami swoi. Początek". Zobacz relację
Kto był mistrzem w zasypianiu na planie? Pytamy aktorów z filmu "Sami swoi. Początek"
Kto był mistrzem w zasypianiu na planie? Pytamy aktorów z filmu "Sami swoi. Początek"
Sami swoi. Początek - Bez tajemnic
Sami swoi. Początek - Bez tajemnic
"Krużewniki były idyllą". Anna Dymna o wsi Kargula i Pawlaka
"Krużewniki były idyllą". Anna Dymna o wsi Kargula i Pawlaka
"Sami swoi. Początek" to filmowy prequel trylogii Sylwestra Chęcińskiego o rodach Karguli i Pawlaków. Paulina Gałązka wciela się w jedną z bohaterek - Nechajkę Swobodzian. Na premierze produkcji opowiedziała o przygotowaniach do roli.

Paulina Gałązka o roli w "Sami swoi. Początek" - kogo zagrała?

"Sami swoi. Początek" w reżyserii Artura Żmijewskiego przenosi widzów do początków XX w. Akcja rozgrywa się we wsi Krużewniki przy wschodniej granicy. Mieszkańcy mówią charakterystyczną gwarą, kochają swoją ziemię i tradycję. Twórcy starali się oddać realia czasów, o których opowiadają. Paulina Gałązka z dbałością podeszła nie tylko do dialogów, które przyszło jej wypowiadać, ale również do fizycznego przygotowania. Jednym z jego elementów była nauka jazdy konno.

Ja się bardzo bałam jazdy konno na oklep, czyli bez siodła. To mnie przerażało. (...) Na szczęście przygotowywałam się z bardzo cierpliwym konikiem, który jest gwiazdorem filmowym, ponieważ zagrał w filmie "Kamerdyner"
- powiedziała Paulina Gałązka

"Sami swoi. Początek" - o czym jest film?

Pawlak i Kargul - bohaterowie kultowej trylogii ,,Sami swoi", przed trafieniem na Ziemie Odzyskane byli sąsiadami we wsi na Kresach na terenie obecnej Ukrainy. I już wtedy było to wybuchowe sąsiedztwo… „Sami swoi. Początek” to barwna opowieść, w której drobne złośliwości przeplatają się z życiowymi kamieniami milowymi. Charakterne postaci w połączeniu z wielką historią w tle zabiorą widza w sentymentalną, ale też porywającą i pełną humoru podróż.   

Sami swoi
Sami swoi. Początek - zobacz zwiastun

"Sami swoi. Początek" - obsada

Obsada: Adam Bobik (Kazimierz Pawlak), Karol Dziuba (Władysław Kargul), Paulina Gałązka (Nechajka Słobodzian), Weronika Humaj (Mania Ziębicka), Zbigniew Zamachowski (Kacper Pawlak), Katarzyna Krzanowska (Maryjka Pawlak), Mirosław Baka (Ziębicki), Wojtek Malajkat (Ksiądz), Anna Dymna (Pecynicha), Janusz Chabior (Wincenty Kargul), Adam Ferency (Wujko Pecyn), Agnieszka Suchora (Ziębicka).

Reżyseria: Artur Żmijewski Zdjęcia: Piotr Śliskowski Scenariusz: Andrzej Mularczyk Reżyser castingu: Piotr Bartuszek Scenografia: Ryszard Melliwa, Marcin Dyakowski Dekoracja wnętrz: Radosława Burdzy Kostiumy: Emilia Czartoryska Charakteryzacja: Pola Guźlińska Montaż: Jarosław Barzan Dźwięk: Dariusz Stanek, Przemysław Kamieński Muzyka: Paweł Lucewicz Producent wykonawczy, kierownik produkcji: Krzysztof Łojan Producent: Tomasz Kubski, Mikołaj Fajks Produkcja: CK Dezerterzy Koprodukcja: TVN Warner Bros Discovery, NEXT FILM, Sanit Trans Partner: Województwo Świętokrzyskie Dystrybucja: NEXT FILM 

Przeczytaj także:

Autor: Małgorzata Czop

Źródło zdjęcia głównego: MW Media

podziel się:

Pozostałe wiadomości