Puchar Świata w skokach narciarskich w Vikersund. Zobacz skoki Polaków

Skok Aleksandra Zniszczoła w porannym konkursie w Vikersund
Skoczkowie narciarscy rywalizowali w zawodach Pucharu Świata w Vikersund. W niedzielę, 17 marca w porannym konkursie indywidualnym w Norwegii uczestniczyli: Dawid Kubacki, Kamil Stoch, Aleksander Zniszczoł i Piotr Żyła. Zobacz wszystkie skoki Polaków. Transmisje z konkursów można obejrzeć w Eurosporcie 1 i Playerze.

Konkurs Raw Air w Vikersund

Z powodu niekorzystnych warunków pogodowych w Vikersund w sobotę, 16 marca konkurs został odwołany. W niedzielnym konkursie, 17 marca wystąpiło 40 zawodników. Czterech Polaków uczestniczyło w rywalizacji: Dawid KubackiKamil Stoch, Aleksander Zniszczoł i Piotr Żyła. Liderem cyklu Raw Air jest Stefan Kraft, prowadzi również w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.

Rywalizacja na skoczni w Vikersund rozpoczęła się w niedzielę, 17 marca o godz. 11.05. W konkursie indywidualnym wzięli udział: Dawid KubackiKamil Stoch, Aleksander Zniszczoł i Piotr Żyła. Poranny konkurs, w związku ze zmianami z powodu pogody, ma tylko jedną serię.

Przedpołudniowy konkurs zadecydował o składzie czołowej trzydziestki klasyfikacji Raw Air, która przystąpi o 15:30 do finałowych, trzyseryjnych zawodów Raw Air. Do drugiej rundy popołudniowej rywalizacji awansuje najlepsza dwudziestka konkursu, zaś w trzeciej serii wystąpi pierwsza dziesiątka zawodników.

Skoki Polaków w porannym konkursie w Vikersund

Skok Aleksandra Zniszczoła w porannym konkursie w Vikersund
Skok Piotra Żyły w porannym konkursie w Vikersund
Skok Kamila Stocha w porannym konkursie w Vikersund
Skok Dawida Kubackiego w porannym konkursie w Vikersund

Puchar Świata w Skokach Narciarskich w Vikersund - wyniki końcowe

Stefan Kraft wygrał niedzielny, poranny konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich w Vikersund. Drugie miejsce zajął Daniel Huber, trzeci na podium był Domen Prevc. Najwyżej z Polaków, na 10. miejscu, uplasował się Aleksander Zniszczoł.

Aleksander Zniszczoł – 10. miejsce

Kamil Stoch – 23. miejsce

Piotr Żyła – 25. miejsce

Dawid Kubacki – 38. miejsce

O 15:30 w niedzielę 17 marca zobaczymy Aleksandra Zniszczoła, Kamila Stocha i Piotra Żyłę.

Najważniejsze informacje dotyczące sezonu zimowego, artykuły, wywiady i materiały wideo są publikowane na stronie eurosport.pl, a także w mediach społecznościowych kanału.

Autor: Aleksandra Raczkowska/Karolina Wilczyńska