"Wszyscy są razem, wszyscy chcą pomóc". Dorota Gardias i Krzysztof Skórzyński wspominają WOŚP

WOŚP 2024: Dorota Gardias, Krzysztof Skórzyński
WOŚP 2024: Dorota Gardias, Krzysztof Skórzyński
Dorota Gardias i Krzysztof Skórzyński od lat mocno angażują się w finały Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Opowiedzieli nam, dlaczego ta akcja jest dla nich i dla Polski tak ważna.

Dorota Gardias oraz Krzysztof Skórzyński rywalizowali ze sobą wiosną 2022 roku w programie "Mask Singer", ale na co dzień zgodnie i chętnie współpracują w "Dzień Dobry TVN". Wspólnie też stworzyli aukcję charytatywną na 32. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jej zwycięzca będzie miał zorganizowany koncert na wybranej przez siebie imprezie. A wystąpią oczywiście Dorota Gardias i Krzysztof Skórzyński! Licytacja już się zakończyła, a dzięki niej na konto fundacji wpłynęło 25 095, 95 złotych.

Ale to nie koniec! Dorota Gardias oraz Krzysztof Skórzyński pojawili się w niedzielę 28 stycznia w strefie TVN na 32. finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Z tej okazji nasza reporterka Kinga Rysula porozmawiała z nimi na temat ich wspomnień związanych z tą fundacją. - Wiesz, że ja zaczynałam od 3. Finału WOŚP? Brałam w nim udział. Byłam wtedy w podstawówce i już z koleżankami i kolegami zbieraliśmy pieniądze. Pamiętam, jak wielkie to było dla nas wydarzenie i tak się staraliśmy i nic się nie zmieniło - przyznała Dorota Gardias.

Wielka Orkiestra to jest kawał mojego życia, te finały to jest kawał mojego życia. Ja w każdy w jakimś sensie byłem zaangażowany. 
- powiedział Krzysztof Skórzyński, prowadzący "Dzień Dobry TVN"

Dorota Gardias i Krzysztof Skórzyński - dlaczego WOŚP jest dla nich tak ważna?

O tym, że Dorota Gardias i Krzysztof Skórzyński są bardzo zaangażowani w Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy nie trzeba pisać. Oboje mocno ją wspierają, a naszej reporterce opowiedzieli, dlaczego jest ona dla nich tak ważna. - Uważam, że dzisiaj w Polsce tak niewiele nas łączy, jesteśmy tak bardzo podzieleni. W wielu sprawach stoimy po dwóch stronach barykady, kłócimy się przy stołach, a Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy na szczęście jest cały czas tym miejscem, gdzie spotykają się ludzie o bardzo różnych poglądach, bez względu na poglądy - przyznał Krzysztof Skórzyński.

Tak dużo ludzi, wszyscy są razem, wszyscy chcą pomóc, wszyscy się jednoczą. Naprawdę wyjątkowe na skalę całego świata 
Dorota Gardias
prezenterka pogody i dziennikarka

WOŚP 2024: Kto pojawił się w strefie TVN?

Z okazji 32. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, stacja TVN przygotowała wyjątkową strefę, która stała się miejscem nie tylko odpoczynku, ale także serdecznych rozmów z gwiazdami stacji, takimi jak: Dorota Gardias, Malwina Wędzikowska czy Krzysztof Skórzyński. Na miejscu pojawili się również znani i lubiani uczestnicy programu "Top Model" - Natalia Węgrzynowska, Sofia Konecka-Menescal, Wiktoria Różańska oraz gwiazdy "Hotelu Paradise" - Nathalia Fok, Beata Postek i Jan Pyrek. Strefa TVN była miejscem, gdzie można było wypić rozgrzewającą herbatę, zrelaksować się, a nawet zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z gośćmi. Jednak przede wszystkim była to przestrzeń, gdzie wspierano i świętowano 32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

32. finał WOŚP: Na jaki cel zbierane są pieniądze?

32. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbył się w niedzielę 28 stycznia 2024 roku. Tegoroczna edycja organizowana została pod hasłem „Płuca po pandemii. Gramy dla dzieci i dorosłych!”. Mottem zbiórki jest „Tu wszystko gra OK!”. Zebrane fundusze dedykowane będą zakupowi sprzętu do diagnozowania, monitorowania i rehabilitacji chorób płuc pacjentów na oddziałach pulmonologicznych dla dzieci i dorosłych. Co roku w ramach tego wydarzenia, znane postaci ze świata show-biznesu angażują się w wyjątkowe aukcje na platformie Allegro.

32. Finał WOŚP: Katarzyna Kieli i Jurek Owsiak
32. Finał WOŚP: Katarzyna Kieli i Jurek Owsiak

TVN Warner Bros. Discovery wspiera WOŚP

Już ósmy rok TVN Warner Bros. Discovery jest głównym partnerem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Z roku na rok coraz więcej osób wspiera tę niezwykłą inicjatywę, wystawiając na licytacje różne przedmioty lub interesujące spotkania. Działania WOŚP wsparła również Grupa Warner Bros. Discovery oraz Katarzyna Kieli, President & Managing Director Warner Bros. Discovery w Polsce i CEO TVN. Z jej rąk powędrował czek na kwotę 1 000 000 złotych, który zasili tegoroczną zbiórkę.

Cieszymy się, że możemy grać z większym rozmachem i cieszymy się, że możemy Ci przekazać ten czek od całej rodziny Warner Bros. Discovery. Jeden milion złotych, bo wiemy, że pójdzie w najlepsze możliwie ręce. Dziękujemy.
Katarzyna Kieli
32. Finał WOŚP: Katarzyna Kieli przekazuje czek na milion złotych na ręce Jurka Owsiaka

Autor: Kaja Krasnodębska

Reporter: Kinga Rysula

podziel się:

Pozostałe wiadomości