"Szpital św. Anny", odc. 123. Irena usłyszała druzgocące wieści, Wroński zakradł się do gabinetu Streckera! [STRESZCZENIE]
- Co wydarzyło się w 123. odcinku "Szpitala św. Anny"?
- "Szpital św. Anny". Kiedy i gdzie oglądać 3. sezon?
"Szpital św. Anny", odc. 123. Wroński zwierzył się Zycie. Zapytał ją o zdrady ojca
Zyta (Jolanta Fraszyńska) spotkała Wrońskiego (Jakub Świderski) na korytarzu. Słyszała o tym, jak dzień wcześniej wyprosił Streckera (Piotr Cyrwus) z sali. Gdy Łukasz wyjaśnił, że chronił pacjentkę, Zyta okazała mu uznanie. Miała nadzieję, że będzie też bronił losów szpitala. Nieco później Wroński dyskutował na temat diagnozy z jednym z kardiologów. Lekarz w pewnym momencie zakpił z dyrektora i jego podwójnego życia. Zasugerował, że nazwisko Wrońskiego również kojarzy się z podobnymi historiami. Zaznaczył jednak, że ma na myśli ojca Łukasza...
Po tej sytuacji Wroński poprosił Zytę o rozmowę. Zapytał onkolożkę, czy jego matka... wiedziała, że Krzysztof (Krzysztof Głuchowski) ją zdradza. Łukasz doskonale wiedział, że on sam skrzywdził żonę, wczoraj widział zaś, jak cierpiała żona Streckera. Chciał wiedzieć, czy jego matka przeszła przez to samo.
Zyta nie potrafiła udzielić Łukaszowi odpowiedzi. Znała jego matkę jako kobietę radosną i uśmiechnięta, ale nie wiedziała, co działo się w jej głowie. Stwierdziła, że Wroński być może zbyt mocno zapatrzył się w Streckera i poleciła mu trzymać się z daleka od "drani". Zasugerowała też, że o matkę może zapytać Krzysztofa (Krzysztof Głuchowski), zaznaczając jednak, że nie przywróci jej to życia. Postanowiła okazać Wrońskiemu wsparcie i przytuliła go.
"Szpital św. Anny", odc. 123. Życie ciężarnej kobiety było zagrożone. Losy pacjentki poruszyły wszystkich
Wojtek (Mateusz Mosiewicz) i Irek (Tomasz Skoczek) pomagali ciężarnej kobiecie po upadku ze schodów. W karetce u kobiety pojawiły się problemy z oddychaniem. Pacjentka samodzielnie wychowywała też synka, którym nie miał się kto zająć. Ratownicy zabrali chłopca ze sobą. W trakcie transportu kobieta zaczęła krwawić z dróg rodnych i doznała wstrząsu hipowolemicznego. Pilnie potrzebowała cesarki, liczyła się każda minuta. W szpitalu Daria (Marta Wierzbicka-Sokolik) odebrała poród. Dziecko długo nie dawało znaku życia, a matka wymagała reanimacji, jednak oboje przeżyli. Niestety niedługo cesarce pacjentka Darii doznała udaru!
Los kobiety i jej synka poruszył pracowników szpitala. Irek odwiedził nawet chłopca na pediatrii, by poczytać mu książkę. Zjawił się także na bloku, gdzie operację kobiety obserwowały już Daria i położna. Irek wyznał wówczas, że on i jego brat byli wychowywani tylko przez mamę i prawdopodobnie dlatego tak przeżywał przypadek kobiety i jej synka. Cała sytuacja miała dobre zakończenie. Pacjentka przeżyła, lecz czekał ją rehabilitacja. Brat zgodził się zaś zająć jej synkiem.
"Szpital św. Anny", odc. 123. Irena odwiedziła męża. Usłyszała druzgocące słowa
Irena (Barbara Bursztynowicz) była w świetnym humorze, a Daria chciała mieć pewność, że matka nie planuje znów swatać jej z Krzysztofem (Krzysztof Głuchowski). Gdy tylko jej córka wyszła do pracy, kobieta wyciągnęła z szuflady papeterię, po czym chwyciła za telefon. Okazało się, że w ramach terapii miała napisać listy do osób, które skrzywdziła. Nie wiedziała, jak się do tego zabrać, więc poprosiła o telefoniczne wyjaśnienie zadania.
Później Bursztyn zapukała do drzwi domu, który niegdyś dzieliła z mężem. Otworzyła jej kochanka mężczyzny. Gdy wkrótce zjawił się Leszek, Irena wyjaśniła powód swojej wizyty. Chciała przeprosić męża za krzywdy, jednak ten nie pozwolił jej dokończyć i zażądał rozwodu! Rozmawiał już z prawnikiem, który miał wysłać pozew na adres Darii. Zapowiedział też, że zabezpieczy Irenę finansowo. Leszek był bardzo oziębły, lekceważącym tonem zapytał żonę, czy ta jest trzeźwa i zrozumiała to, co powiedział. Chwilę później zatrzasnął jej drzwi przed nosem. Kobieta była w szoku i zalała się łzami.
"Szpital św. Anny", odc. 123. Daria martwiła się o matkę. Poprosiła o pomoc Wrońskiego
Gdy po dyżurze Daria nie zastała matki w domu, zaczęła się niepokoić. Zadzwoniła do Krzysztofa, by spytać, czy Irena przypadkiem go nie odwiedziła. Wroński postanowił pomóc Darii i wkrótce razem wyruszyli na poszukiwania matki lekarki. W samochodzie Bursztyn zadzwoniła do ojca i dowiedziała się o tym, co zaszło. Była wściekła, zaczęła narzekać na zdradzających mężczyzn, a Krzysztof z przekąsem zasugerował, że nie tylko mężczyźni dopuszczają się podobnych czynów. Szybko jednak przeprosił, przyznał, że sam nie był dobrym mężem.
W końcu Daria zauważyła na horyzoncie swoją matkę. Irena siedziała na przystanku autobusowym, wyraźnie zdezorientowana. Zapewniła córkę, że nie piła. Daria wiedziała, że mówi prawdę.
"Szpital św. Anny", odc. 123. Daria była dumna z matki
W domu Daria i Irena odbyły poruszającą rozmowę. Matka lekarki była przekonana, że zawiodła córkę, lecz ta była z niej dumna. Daria przyznała, że wcześniej miała do matki żal, obwiniała ją za to, że ona sama nie potrafi się z nikim związać. Myślała, że Irena nie ma odwagi odejść od jej ojca, jednak teraz wiedziała, że nie było to łatwe. Daria była przekonana, że rozmowa z mężem była dla Ireny ogromnym wstrząsem. Mimo wszystko udało jej się wytrwać w trzeźwości. Matka Darii przyznała, że wcześniej chciała sięgnąć po alkohol. Dla dr Bursztyn liczyło się jednak tylko to, że tego nie zrobiła. Wiedziała, że po tej sytuacji jej matka przetrwa wszystko.
Irena uświadomiła Darii, że najważniejsze w życiu są miłość do drugiego człowieka i współczucie. Wyznała też, iż kocha córkę, a dr Bursztyn odpowiedziała jej tym samym.
"Szpital św. Anny", odc. 123. Wojtek wyznał Hance prawdę. Sąsiadka nie była zadowolona
Wojtek i Tomek (Piotr Nerlewski) spotkali się w barze. Jaworski zauważył, że Fidorowi doskwiera samotność. Zapytany, czy chciałby, aby Kaja wróciła, Wojtek przytaknął. Tomek wspomniał jednak o jego relacji z sąsiadką, sugerując, iż to ona namieszała między nim a Piotrowską. Gdy Wojtek przyznał, że z Hanką (Dominika Feiglewicz-Penarska) nieco go poniosło, Tomek wprost zapytał, czy między nimi doszło do czegoś więcej. Fidor zaprzeczył. Wyznał jednak, że chciał wiedzieć, że podoba się sąsiadce.
Nieco później spotkał Hankę w ich bloku. Przeprosił kobietę za to, że wcześniej dawał jej sygnały i przyznał, iż zamierza walczyć o Kaję. Hanka była nieco skołowana. Zapewniła, że nie będzie niepokoić Wojtka, cieszyła się, że się przyjaźnią. Była jednak wyraźnie urażona. Zaczęła zastanawiać się, czy ma uciąć kontakt z Wojtkiem i udawać, że się nie znają. Po chwili poprosiła, by ten pozwolił jej samotnie pojechać windą na górę.
"Szpital św. Anny", odc. 123. Tomek i Zyta odkryli kłamstwa Streckera?
Tomek usłyszał od ojczyma zaskakujące wieści. Michał poinformował go, że Strecker wcale nie wycofał się z pomysłu utworzenia oddziału geriatrii. Według niego wszystko było aktualne, a przetarg na cały sprzęt został ustawiony! Ojczym Jaworskiego nie miał twardych dowodów, lecz wierzył swoim źródłom. Tomek przekazał informacje Zycie. Orłowicz chciała działać, jednak musiała mieć pewność.
Wkrótce powiedziała o wszystkim Wrońskiemu. Łukasz nie dowierzał, przecież onkologia miała zostać na swoim miejscu. Zyta podejrzewała, że Strecker zwyczajnie ich oszukał. Przypomniała mu o scenie urządzonej przez Sabinę (Katarzyna Bujakiewicz). Obawiała się, że Krawczyk i dyrektor nie odpuszczą. Zyta poprosiła Łukasza, by sprawdził, czy przetarg został ustawiony. Tylko on mógł dowiedzieć się, co knuje Strecker. Był przecież najbliżej dyrektora.
"Szpital św. Anny", odc. 123. Wroński przechytrzył Streckera?
Wroński odwiedził gabinet Streckera. Chciał zaś porozmawiać o brakach kadrowych. Oznajmił, iż szpitalni kucharze nie są w stanie dopilnować kaloryczności posiłków i mogą mieć problemy z ich właściwym rozpisywaniem. Zaproponował zatrudnienie dietetyka, jednak Strecker nie był zainteresowany. Gdy w pewnym momencie postanowił sprawdzić ewentualne wymogi prawne na swoim komputerze, Wroński dokładnie przyjrzał się momentowi, gdy wpisywał hasło. Wieczorem Łukasz wrócił do pustego gabinetu dyrektora i włamał się do jego komputera! Zobaczył w nim coś, co go zszokowało...
Nowe odcinki "Szpitala św. Anny" emitowane są od poniedziałku do piątku o 16:50. Serial jest również dostępny na platformie Player.pl.